Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Melodii De Moment™
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
persephona
muzica momentului?
1.Cheloo feat.Bitza - "Vicii"
2.Limp Bizkit -"Behind Blue Eyes"
3.Linkin Park -"Numb"

Norocul meu k a venit iarna si nu mai aud muzika de plaja, mare, gagici si alte alea...
Ghinionul meu este ca am avut ideea sa intru intr-un mega store de muzica si am vazut nishte pretzuri... monstruoase.
Asa ca ma bucur de muzica momentului prin grija posturilor TV de gen si prin grija unor prieteni buni...
genicon
Persephona, daca in afara de Vicii ai mai ascultat si alte piese de-ale lui Cheloo sau, mai mult, daca asculti Parazitii in general... atunci chiar iti fac statuie! smile.gif
persephona
huh.gif Hey, a zis cineva ceva de o statuie?
well... multumesc... Am ascultat si altceva decit Vicii, iar albumul "Sindromul Tourette" a fost, chiar daca doar pt o zi, in posesia subsemnatei, prin grija unui prieten bun.
Ideea e ca baietii astia fac muzica incercind sa mai schimbe mizeria asta in care traim. Dar singurul rezultat e ca ajung prin penitenciare pt ca au "gasit" niste destepti folii cu urme de parfuri pe ele... "Revolta-te si si te bagam la cutie!"
genicon
Putem continua discutia care devine interesanta (si ma ard degetelele sa scriu aici, dar nu pot...) pe hip hop. wink.gif Aici... haideti sa revenim la melodiile momentului... wink.gif
srazvi
de ce nu ziceti ca Bug Mafia e piesa momentului , e mai dura decit piesa lui Chello tongue.gif
fishy
Tudor Gheorghe- "Primavara" sau "Verde crud"
srazvi
rolleyes.gif nu stiu altii ce parere au dar nici nu ma prea intereseaza , mie imi place ultimul "hi" de la Blondy , atit ca videoclip cit si ca melodie spoton.gif
Gabriel
Pentru aceasta noapte o melodie clasica, de prin anii '50. Perry Como - Fly me to the moon.

Fly Me to the Moon,
And let me play among the stars.
Let me see what spring is like,
On Jupiter and Mars.
In other words, hold my hand,
In other words, darling kiss me.


srazvi
pentru o seara romantica , MuDvAyNe cu piesa "Death blooms" 50.gif
Nana Floare
...nu-s de ce amu' fredonez U2-One. M-am trezit cu ea in cap si cu imaginea lui David din Beverly Hills. Merg bine impreuna. smile.gif
srazvi
huh.gif eu fredonez piesa Sande a celor de la fara Zahar , varianta adaptata spoton.gif
cubanezu
the verve-bitter sweet symphony si placebo-every me, every you!
non-stop astea 2. si mai e una cu influente indiene dupa the verve, da nu stiu cine o canta. a, si pt perioada asta kred ca cea mai potrivita e last christmas a lui george michael(sau se numea wham knd a lansat-o). nu cred ca e cineva care sa n-o asculte cu placere. thumb_yello.gif
Carmi
Piesa de moment :As da zile de la mineeee..... tongue.gif
Black_lady
Si eu tot Placebo - Every Me and Every You ascult acum rolleyes.gif
srazvi
acum Slipknot - "Heretic song" 50.gif
denise
Elton John- I need love, ce-mi amintesc:

I want love, but it's impossible
A man like me so irresponsible
A man like me is dead in places.......
.........
Don't feel nothing, I just feel cold
Don't feel nothing, just oled scares.....
.........
.. I carry too much baggage...
...I've been bruised
....
I'm ready for the rougher stuff
No sweet romance, I had enough...
srazvi
Tarkan si cea mai buna piesa a lui ( parerea mea ) "Ölürüm sana" :

Ölürüm Sana
Ah nihayet aşk kapımı araladı
Usul usul yanıma sokulup
Özüme daldı

Sen daha önceleri nerelerdeydin?
Demlendin kollarında
Ateşinde

Ben nasıl da senden böyle habersizdim
Yenilendim dudaklarında
Yok yok sende

O da benim gibi gözü kara belli
Serserim deli dolu terelelli
Bu aşk bizi yola getirmelli
Ölürüm sana ölürüm şışşt zilli

Yaktın beni hain
Tiryakin oldum yarim
Çaldın beni benden
Düştüm ağina zalim

Teslim oldum sana bile bile
Kapıldım yine göz göre göre
Ah! Başım dönüyor
Kanım kaynıyor
persephona
thumb_yello.gif melodie de moment: Everything is wrong -ATB
Nu sunt un fan al genului dance, trance si alte alea, dar albumul dlui ATB e super. E cam depresiv, dar...
Iar la ultimul concert a fost fantastic!
YoyoMan
Nu stiu daca este chiar "de moment" ce am sa scriu eu aici dar.... sper sa nu se supere nimeni: mie imi place Sophie Ellis Bextor (sper ca am scris bine). Piesa "Murder On The Dancefloor" cred ca a auzit-o mai toata lumea - dar toate piesele pe care le-am auzit de pe albumul ei sunt excelente. Are o voce extraordinar de placuta, matura si deosebita. O recomand tuturor. jamie.gif
Voi ce ziceti? (cei care ati auzit-o)
srazvi
mie imi place Get over tou de la Sophie Ellis Bextor huh.gif
Absolut
acum ascult Wyclef Jean & Missy Elliott - Party 2 Damascus biggrin.gif dar ca o pauza pt ca de 2 zile ascult Linkin Park - Nobody`s Listening .
Black_lady
O melodie Cargo de care nu auzisem pana acum, dar pe care acum o ascult in prostie: "Povestiri din gara".
Nana Floare
Tu Ardeal, tu Ardeal...cantata de Veta Biris...Axel stie de ce... tongue.gif
srazvi
ascult La Familia , albumul Punct si de la capat
YoyoMan
Pt mine acum - de moment - e David Gilmour - "About Face" E superfain spoton.gif
Afrodita
Eu ascult acuma manele 50.gif
denise
@afro: si nu poti sa bati in teava?

- skank ananansie - only you (ma obsedeaza de cateva zile)
Afrodita
Nu pot ca-s la calculatoru de langa hh.gif
Doar sa-mi bat colegii rofl.gif
denise
daca-i bati in ritm de cha-cha-cha poate pune-ti de-un dans
YoyoMan
QUOTE (afrodita @ Dec 23 2003, 12:41 AM)
Nu pot ca-s la calculatoru de langa hh.gif
Doar sa-mi bat colegii rofl.gif

Esti in campu' muncii sau te referi la colegii de net-cafe? biggrin.gif
Afrodita
Campunii muncii... ete ce ascult:"
Danseaza, te invit sa vii la dans cu mine, trupul tau...Tu si eu, vreau sa fim mereu" "Au inima mea " si alte alea....
Imi Pocneste Cabesuuuuuu hh.gif
genicon
Va rog frumos sa nu transformati acest subiect in clona "Melodiilor stupide" wink.gif
georgeones
acum ascult Canibus-Levitibus cea mai tare mel de pe albumul Rip the jacker ohyeah.gif
cubanezu
QUOTE (Black_lady @ Dec 18 2003, 06:04 PM)
Si eu tot Placebo - Every Me and Every You ascult acum rolleyes.gif

6.gif ma bucur ca-ti place placebo! ai vazut cruel temptation(cred k asa s scrie). ce mel mai asculti?
Nana Floare
Village People - YMCA
Ares
Frank Sinatra - That's life... pentru că mai dă o speranţă acolo şi e bună de ascultat cu paharele de vin îngrămădite în jur ca să-ţi ţină de cald...
Nana Floare
...prefer Strangers in the night... rolleyes.gif wub.gif xmas.gif
denise
Adiemus - "Rain dance"
srazvi
de moment ascult Double D , imi plac piesele Heyla, Spune-mi daca vrei si mai ales Vreau sa stii spoton.gif
Dara
Acu' imi place la nebunie Black Eyed Peas - Where is the love. Poate si pentru ca mi-a luat 2 saptamani sa aflu cine canta si cum se cheama melodia... wink.gif
georgeones
Dara vezi ca au mai scos un single ,se numeste Shut up ,e draguta melodia ohyeah.gif
srazvi
huh.gif MuDvAyNe - Dig xmas.gif
Afrodita
Momentan ascult albumul Spin de la Darren Hayes..L-am primit aseara, special delivery ohyeah.gif Si mai ascult Anathema-Parissiene moonlight.....Sunt chiar dragute, imi dau o stare de visare si de ireal biggrin.gif (nu , nu am baut si nu am fumat nik in afara de cafea si pall mall lights laugh.gif )
genicon
Avand in vedere seara prin care tocmai am trecut, melodia momentului vine de la Beatles si se numeste A hard day's night:

It's been a hard day's night
And I've been working like a dog
It's been a hard day's night
And I should be sleeping like a log


Si, daca tot suntem la Beatles, nu putem sa nu amintim superba lor piesa - Michelle

I love you, I love you, I love you
That's all I want to say
Untill I find a way
I'll say the only words
I know that you understand:
Michelle, ma belle,
Sont les mots qui vont tres bien ensemble


Nice... smile.gif
Afrodita
No, acuma chiar am o obsesie: Darren Hayes -I miss you si Anathema- Parissiene moonlight...Deh, 2 obsesii rofl.gif
denise
No Ordinary Love - Sade
Dara
Iris - Baby....nu e tocmai o melodie de moment, wink.gif da' pe mine ma obsedeaza de cateva zile
srazvi
huh.gif acum ascult albumul Little Things a celor de la Sylver
persephona
Melodii de moment care ne tulbura...
Florin Chilian -Lumi Albe. Nu este lansata acum, are o vechime...
Versurile sunt incredibile, iar senzatia este indescriptibila...
srazvi
ce-mi place momentan e Dancs Annamari - "Ez a tanc" spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.