Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Masini (motociclete) Aveti ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Masini si Motociclete
Pagini: 1, 2, 3, 4
sorin666
Incep eu... rolleyes.gif
Carmi
Giavole da un ti-i "le numero de la voiture?" ha? ha?
marky
si eu..
cu ocazia asta m-am desconspirat pe forum biggrin.gif
sorin666
QUOTE (Carmi @ Sep 10 2003, 04:24 PM)
Giavole da un ti-i "le numero de la voiture?" ha? ha?

E poza de la anunt, nu aveam aparat digital pe vremea aia...
Praetorian
Poate nu va intereseaza, da io totusi insist smile.gif .
Exact ca asta, doar ca-i alba si are numere de RO
Antont
@sorin666:
Ti-ai luat frate motoru' ala? daca da pune o poza si cu el ohyeah.gif ...
sorin666
E din alea "special cu coada" de se vind bine in Est? Una la fel voi avea probabil si eu anul viitor, cind iasa noul model (sa mai scada pretul la astea...)
congo

Ea e Pasarea Norocului !
sorin666
Am vizitat-o pe asta, in vederea unei eventuale achizitii, pareri rapide...
Pretul e bun, dar nu sint inca hotarit smile.gif
sorin666
QUOTE (Ghost @ Oct 22 2003, 03:01 PM)
@sorin666:
Ti-ai luat frate motoru' ala? daca da pune o poza si cu el ohyeah.gif ...

Nu ca l-a luat un coleg de sub nas (si dupa 3 saptamini l-a segmentat, HI HI HI) zii mai bine ce zici de masina din poza de mai sus... rolleyes.gif
Antont
QUOTE (sorin666 @ Dec 17 2003, 08:19 AM)
QUOTE (Ghost @ Oct 22 2003, 03:01 PM)
@sorin666:
Ti-ai luat frate motoru' ala? daca da pune o poza si cu el  ohyeah.gif ...

Nu ca l-a luat un coleg de sub nas (si dupa 3 saptamini l-a segmentat, HI HI HI)

Lasa ca gasesti tu altul smile.gif...Daca chiar vrei sa-ti iei moto io iti sugerez una in 4 timpi, sa nu patesti precum colegul...Ma gindesc ca nu ai chef sa schimbi tot motoru' odata la 15000 km.Mai ales ca nu stii cit s-a plimbat fostu proprietar cu el...Ma rog, nu stiu daca in vest e la moda resetarea kilometrajului, da' e bine sa te gindesti si la asta.

QUOTE
zii mai bine ce zici de masina din poza de mai sus...  rolleyes.gif


E beton.Visual arata super.Daca si in rest corespunde si iti place ia-o. spoton.gif ...Chiar e faina smile.gif...
Bafta la cumparaturi
srazvi
am un Ford Sierra , n-am poze cu el dar stiti cum arata huh.gif
MikeEL
Am un Citroen Saxo VTS (din 2002) 1600 cc, 130 hp. Vreau sa-l dau si sa-mi iau un Peugeot 206 cc 2000 cc licklips.gif
Jazz
V-as trimite si eu o poza cu frumoasa mea dar nu e spalata cam de vreo... luna... hh.gif Ce vreti daca la noi e zapada si noroi?...
Eu am o Honda Accord cu cateva bumperstickers anti-Bush... ohyeah.gif
SORIN
Mi-am luat si eu o rabla din 99' ca sefa mi-a luat-o pe aia noua laugh.gif

Sorin.
Antont
In 1 martie il ridic...Kawasaki ZXR 400 spoton.gif biggrin.gif tongue.gif
Vegas2002
Vreau sa fiu PRIMA care-ti ureaza sa o stapinesti sanatos thumb_yello.gif
Antont
Mersi frumos spoton.gif ....Abia astept sa ma vad calare pe ea ohyeah.gif spoton.gif ...
LigiaB
YuuuuuuuuuHuuuuuuuu Ghost!!!
Mistooooooooo de tot! Bravo! smile.gif

Iti zic ceva, but don't freak out on me, ok? : )

Am 2 prieteni buni. Amindoi au optat sa isi cumpere o motocicleta similara cu a ta wink.gif (ok nu chiar ca a ta tongue.gif ) in loc de masina, au platit aprox $10.000 si au avut citeva belele deja ...

Asta s-a intimplat anul trecut. Unul dintre ei, mergea pe express, avea viteza limita si a aluncat pe pietris (gravel) si a cazut rau de tot. A fost desfigurat, si-a rupt clavicula si citeva coaste, dupa 6 luni inca nu s-a recuperat. Celalalt a aluncat odata pe nisip, exact in fata mea, si odata pe o strada secundara pe pietris care nu l-a putut vedea dinainte.... Amindoi foate macho si curajosi (ca doar toti masculii cu motociclete sint, zic eu rolleyes.gif).

Ghost just take goooood care, that's all. : ) Si ia-ti un costum de piele wink.gif tine bine de vint si te protejeaza de julituri.
Si chiar te rog sa nu te superi ca am indraznit sa te abordez, da? : )
Jazz
S-o stapanesti sanatos, Ghost! Si sa o calaresti sanatos si nevatamat pana in ziua cand te hotarasti sa iti iei alta noua.
Si eu imi doresc una sad.gif dar mi-a fost interzis cu desavarsire sa cumpar. Cica el ma vrea sanatoasa pana la sfarsit...

LigiaB, eu am o prietena care are un Ducati Monster, a condus motocicleta bine-merci pana intr-o zi cand a avut accident in masina unei prietene, cand nici macar nu conducea ea... hh.gif Nu e ciudat?
Antont
Hello fetelor, si va multumesc frumos pt urarile voastre. Tocmai m-am intors dintr-o plimbarica de 500 de km rofl.gif (am fost sa-mi achit avansul la motor)

@Ligia:
Cum sa ma supar ca "ai indraznit sa ma abordezi" tongue.gif ...De asta e forumul doar, sa putem vorbi. Ai mare dreptate cu echipamentul, de fapt parerea mea e ca inainte de motor trebuie cumparat echipamentul (costum cu protectii, cizme, manusi, casca), si acolo nu se fac economii, deoarece iti poate salva viata. Imi pare rau sa aud de ce i s-a intimplat prietenului tau si sper sa-si revina cit mai curind. Cum de a fost desfigurat? Nu avea casca integrala? Transmite-i te rog din partea unui motorist din Ro urari de sanatate grabnica.

@ Jasmine:
Multumesc de urari si sper sa fie asa smile.gif
QUOTE
Si eu imi doresc una  dar mi-a fost interzis cu desavarsire sa cumpar.

Daca ti-o doresti mult ia-o, si sint sigur ca poti sa-l convingi sa te inteleaga. Sa stii ca niciodata nu e prea tirziu sa incepi aventura pe doua roti:) ....Poti opta chiar pt Ducati Monster 600, e un motor destul de ok pt a incepe. Sper ca prietena ta nu a patit nimic grav in accident, si ca treaba asta nu o va descuraja sa-si calareasca Ducati-ul (btw, e o frumusete Monster-ul, si eu am fost tentat de unul)...
P.S:
Tu ce motor ti-ai dori, ai vreun model preferat?
rossi
De cand visez la masina asta...nu aveti idee. Nu se compara cu nimic altceva!!! smile.gif Am ochit-o de mai mult timp dar inca n-am vb cu proprietarul, dar probabil ca tine mult la ea... roflmao.gif
Carmi
Vezi supraliciteaza un pic, poate iti da si stalpul rofl.gif
fargakos
Deocamdata merg cu doiu barat! rofl.gif sau pot spune c-am o masina super tare..un 43 jumate rofl.gif
LigiaB
Asta abia am luat-o... acum 1 luna, taaaare mi-o place! smile.gif rolleyes.gif
menthoru'
Felicitari Ligia. E una dintre preferatele mele. S-o conduci si sa fii condusa cu ea sanatoasa!
Tyra
@Ligia, misto!

Am un Peugeot 307 la 2 usi, hdi, 110 cai, de care sunt f multumita. O am din 23 dec 2003. A venit aproape odata cu Mosul. Cand se face frumos afara ii fac si niste poze. La vara am planuri mari cu ea.

Vreau s-o cobor, sa fie aproape de cartier smile.gif , sa-i iau niste stopuri tip Lexus si sa modific ceva in fata. Sa vad cum stau si cu euroii. Cam costa.
mutulica
@Tyra - ce ma nervezi...
LigiaB
Menthoru si Tyra, mersi frumos! smile.gif

Tyra tu esti gagica... rolleyes.gif smile.gif

Fratelo vrea sa imi schimbe rotile si sa imi ridice jeep'ul, nu vreau sa il las ca mi-e ca o sa consume mai multa benzina ca acum... rolleyes.gif

Tyra tu stai in Ro?
axel
Ligia, Tyra, sa le stapaniti sanatoase! Si sa nu aveti nici accidente!
bubu
QUOTE (Tyra @ 27 Feb 2004, 04:53 PM)
Am un Peugeot 307 la 2 usi...

Pt. Tyra.
bubu
poza 2
bubu
poza 3
bubu
poza 4
axel
bubu hiya.gif , Tyrei ii plac BMW-urile
bubu
...si mie subtilule harhar.gif ...erau idei de carosare.
Carmi
bubule m-ai facut sa ma razgandesc. Nu prea imi placea modelu acesta de peugeot.Nu credeam ca arata bie nici macar cu tuning. modelele care le-ai pus tu sunt impresionante insa. Mai ales cel cu stopurile!! spoton.gif
Tyra
@Bubule, m-ai dat pe spate! M-ai omarat! Multumesc! Esti tare! Super pozele! Desi nu prea ma innebunesc dupa decapotabile, 307 le asta CC e f misto. Pozele cu coupe urile insa parca dau clasa! Inca o data multumesc!

@Axel, asa e! Dar n-au fost banuti de BMW si sponsorul (tata) n-a vrut sa-mi ia masina la mana a 2 a. Urmeaza BMW ul. Visez la el in fiecare clipa. Dar si pe Pretty o iubesc. Asa o cheama. Imi place sa botez masinile. Masina mamei, un Citroen Saxo, pe care am condus-o o buna bucata de vreme, se numeste Fidela. Maisinile mele sunt fetite tongue.gif
Multumesc mult de urare!

@Ligia, da, sunt din Romania. Stau in Bucuresti.

@mutulica, ce-am facut? laugh.gif

Macar am pastrat ceva din caracterul sportiv alegand-o la 2 usi wink.gif
mutulica
@Tyra - asa ... de drag...

Stii care e beleaua cu pretty? eu mi-am luat acum 5 ani un vw jetta, de care nu ma pt desparti...
Dracii ia-o de rabla, ca m-am atasat de ea
bubu
QUOTE (Carmi @ 28 Feb 2004, 02:51 PM)
bubule m-ai facut sa ma razgandesc. Nu prea imi placea modelu acesta de peugeot.Nu credeam ca arata bie nici macar cu tuning.

Practic nu exista limite in domeniul tuning-ului.
O sa fi uimita ce se poate face dintr-o masina obisnuita.Atit ca putere cit si ca design.Acum depinde si de gusturi dar in primul rind de bani.
QUOTE
Pozele cu coupe urile insa parca dau clasa! Inca o data multumesc!

E daca ti-au placut mai ia una, dar in nici un caz pt. drumurile noastre.Asta trb. tinuta in garaj si lustruita in fiecare zi.
bubu
Ultima si gata, stiu ca am exagerat Mihai dar asta merita vazuta , e perfecta!
Tyra
Of of, cand o sa ajunga si Pretty a mea sa arate asa?

@mutulica, stiu ce insemna sa te atasezi de o masina. Si eu ma atasez, dar de cale mai multe ori, de BMW-urile altora laugh.gif
Acum serios vorbind (oi fi glumit mai devreme...?) e greu sa te desparti de masina TA. Mai ales cand e vorba de prima ta masina. Asa cum e Pretty a mea!!! wub.gif

@Bubu, masina e perfecta, numai argintie sa nu fie!!! Ma scuzati, dar am eu ceva impotriva griului metalizat, chiar daca Fidela e argintie.

Abia astept sa va pun poze cu dragele mele!
mutulica
@Tyra - am avut un 328 cabrio, pentru o luna. tre sa admit ca ... e superb, desi preferata mea ramine clasa 5
Tyra
Acum.... depinde de ce fel de clasa 5. De ex, nu-mi place prea mult modelul nou. Cele vechi in schimb, sunt superbe. Chiar si cele din 80 si ceva, dupa rechin.

328.... ce sa zic... cum de ai dat-o? Bine... acum... cabrio sa aiba baietii. Am mai spus, le prefer pe cele coupe si atat. Fara celalalt "C".
mutulica
Nu am dat-o, nu era a mea...
Rechinul era clasa 7 daca nu ma insel.
Modelul nou mi se pare super ca tehnologie. Sunt fan BMW de mult, cind eram mic aveam un vecin posesor de asa ceva, toti pustii eram pe spate. Din nefericire nu prea mi-l permit, am alte prioritati acum..
La bmw nu ma uit la design ci la ce au reusit sa mai adauge pe ea. In fond eu sunt in masina nu afara.

Si in plus sunt happy de vw meu. Are tot felul de prostioare care ma incinta (sac de schiuri in interior, scaune incalzite, etc). Mie imi place mult pe munte, si masina asta e perfecta pentru escapadele mele la ski.

O sa iti fie greu si tie sa renunti la masinuta ta mai tirziu...
mai vorbim
mutulica
uite pe jetti a meu, la o iesire la iarba verde
Carmi
Incercai s-o camumflezi in noroi? laugh.gif
Tyra
Aha, mutulica, te-am prins, si tu ti-ai botezat masina!
Cat despre scaunele incalzite... sunt o minune. Sa-i dea Dumnezeu sanatate inventatorului!

BMW urile "rechin" pot fi si seria 3,5,6,7. E vorba de botul iesit in afara ca cel al unui rechin. Ma rog... sa le zicem "falci".
mutulica
@Carmi - incercam s-o scot biggrin.gif
@Tyra - aha... am inteles acuma. Noi (adica eu si amicii mei) il consideram rechin doar pe cel din clasa 7. Ala arata rau... bine rau.
Antont
Mai pun si eu o poza cu Kwaky a mea si citeva date din buletin biggrin.gif ....

Kawasaki ZXR 400

ENGINE
Type 398 cc, water cooled, 4 - cylinders in line, 4-stroke
Bore x stroke (mm) 57 mm x 39 mm
Valves 4 valves/cylinder
Power 65 hp (48.5 kW) @ 13000 rpm
Torque 36.3 Nm (267.7 ft. lbs) @ 12000 rpm

TRANSMISSION
Gearbox 6 speed
Final drive Chain

WHEELS
Front tyre 120/60-17
Rear tyre 160/60-17
Front brakes dual 310 mm discs with 4-piston calipers
Rear brakes single 220 mm disc with 1-piston calipers

DIMENSIONS
760 mm (29.9 inches)
Wheelbase 1385 mm (54.5 inches)
Fuel capacity - reserve 16 l (4.2 gallon US)
Dry weight 159 kg (350.5 pounds)

user posted image
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.