Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cei Ce Citesc Dar Nu Scriu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
atta


In ultimul timp citesc foarte des posturile de aici... dar pur si simplu nu mai gasesc nimic de spus. va indragesc din ce in ce mai tare dar am amutit.

prin acest topic as dori sa aflu daca hanul mai are cititori fideli care nu scriu nimic. si poate si cum explica ei aceasta atitudine.
Afrodita
Iubita, si mie mi se intampla sa citesc frecvent ce se scrie, dar sa nu zic nimic, din mai multe motive. Unul ar fi ca nu tot timpul am dispozitia necesara sa scriu...Ci doar vreau sa citesc si atat...Alt motiv ar fi ca la unele subiecte nu ma bag, pt ca sunt unii care se iau de om , nu de idei si discuta atacand subtil persoana si pe mine, una, asta ma dezgusta:dom'ne ai ceva de zis, zi la subiect, sau ia-te de om pe PM , nu asa , harababura, ca nu-mi place....Si alteori nu scriu pt ca pur si simplu nu am nimic de zis...Si gata...Si te astept la intalnire si te pup dulce de tot biggrin.gif 31.gif
SORIN

Draga Atta smile.gif

Cu toate ca am multe de spus, de multe ori prefer si eu sa joc rolul mutului in loc sa raspund sau sa postez o idee care mult mai sigur v-a aduce la certuri.

Cred ca cel mai bine a zis Afro...mai bine decat sa dai paie la foc, mai bine stai in banca ta.

In alta ordine de idei...nu prea cred ca nu ai ce zice....chiar nicaieri??? Sau poate nu ai chef, sau ai fost dezamagita de ceva sau cineva, fapt ce te retine de la postat. Oricum sant sigur ca nu ai suparat pe nimeni ( nu ca mine ) asa ca te asteptam cu drag. smile.gif

Sorin.
OMU'BUN
Cred ca atta are mare dreptate. Parca altfel se legau subiectele mai acum vreo luna-doua. Acum intru, citesc, si de multe ori nu imi da ghes inima sa ma implic, fiindca ma vad "in plus". Dar se mai intampla si sa simt nevoia sa intru, pentru a face placere unora si mie deopotriva, dar sa ma vad rastalmacit cu rea vointa, si sa mi se faca lehamite de locurile unde rau-voitorii se simt in largul lor...
Cred totusi ca daca se vrea, se poate scrie cate ceva pe ici pe colo, iar daca nu se gaseste un locusor caldut, macar sa inventam unul... Nu-i asa, Maria,(inc-o data la multi ani de ziua ta!!! 40.gif ) ca tu nu stai chiar asa rau la capitolul...imaginatie? Nu te lasa intimidata, ca tu stii ca esti apreciata printre "batranii" hanului... blush.gif
Mihai
QUOTE (OMU'BUN @ Sep 9 2003, 12:35 AM)
Dar se mai intampla si sa simt nevoia sa intru, pentru a face placere unora si mie deopotriva, dar sa ma vad rastalmacit cu rea vointa, si sa mi se faca lehamite de locurile unde rau-voitorii se simt in largul lor...

In asemenea cazuri te invit sa-mi trimiti un PM /email pentru a rezolva aceste rastalmaciri. wink.gif
atta


Eu nu ma plangeam ca nu as avea conditii sa scriu sau asa ceva (in seara asta chiar mi'a venit pofta la loc... odata ce am scris postul asta... vorba aia, pofta vine mancand.)

Vreau doar sa dau un semn de viata celor care chiar scriu:

"da, sunt aici si va citesc si imi place wink.gif"
Afrodita
Ashea iubita, sa nu ne uiti, macar bine ca stim ca esti aici si ne citesti...Si cand vei simti nevoia sa scrii, scrie, ca noi suntem cu okii pe tine si asteptam cu drag urmatoarele tale posturi biggrin.gif
Pupaaaaaaaaaaaaaaa 30.gif
genicon
Stiti doar ca si eu sunt unul care mai mult citeste decat scrie... biggrin.gif Da, pare ciudat, insa asa este. Daca nu ma credeti... uitati-va pe la filozofie, religie sau politica tongue.gif De ce fac asta? Nu neaparat ca nu vreau sa intru in conflicte, nu neaparat ca nu as avea nimic de zis dar... mi-am spus ca sunt anumite domenii in care chiar nu prea am ce cauta. Dar de citit, citesc... si credeti-ma, chiar citind, fara a posta, inveti o gramada de chestii. De asta este fara marginii uimirea mea ca un forum a reusit sa stranga la un loc atatia oameni cu un asa bogat bagaj de cunostinte...
Hamleet
Depinde de stare...eu scriu numai daca imi vine cheful.
In general citesc mai mult...in fiecare zi descopar alte pagini necitite si imi place sa le "devorez" tongue.gif
Rose
Pai...eu, una, citesc mai mult decat scriu...de ce? Pentru ca nu am ceva de spus chiar asa de des si nu-mi place sa scriu doar asa, de dragul de a scrie. Iar cand o fac, e cu strangere de inima...nu-mi place nici mie ce scriu...
nefertiti-old
si mie mi se intimpla si probabil tuturor care trec pe aici, pe la han, chiar daca nu recunosc. dar, la mine, depinde de topic.
AIWA
01. intru pe "mosia mea" citesc si postez daca e cazul
02. intru din curiozitate pe anumite arii si citesc ...ma amuz de cunostintele sau NEcunostintele unora si tac
03. intru in locuri interzise si .....cuget ...uneori reactionez ...dar pina la urma spun ...daca atit il/o duce capu... trist dar adevarat!
Aggelos
Salutare
Sunt de putin timp membru al forumului si am gasit foarte multe subiecte care ma intereseaza dar problema este urmatoarea: de multe ori comentariile se abat de la tema initiala si poate ca de aceea unii membri nu mai posteaza nimic considerand ca raspunsul lor strict la subiect va parea nepotrivit fata de postarile anterioare ...
Mihai
Raspunsul lor ar trebui sa fie un exemplu pentru ceilalti, de a reveni la subiectul de baza.
Aggelos
ar trebui, dar..... smile.gif
genicon
Aggelos, posteaza tu pe subiect si iti garantez ca nu o sa considere nimeni ca inoportuna interventia ta. Insa, iti dai seama - discutandu-se, ne mai indepartam de la subiectul initial, mai ales daca sunt, sa zicem, 10 membri care scriu intr-un topic. Nu ne putem repeta la nesfarsit parerea, asa ca ne indreptam spre altceva. Dar daca vi tu, sau oricare alt membru nou cu o parere, revenim si noi imediat. Asa ca pune mana si raspunde on-topic, chiar daca noi am luat-o pe off wink.gif
drosophila
"condica", adica trebuie sa semnez aici ? blink.gif
pai semnez. pt ca de multe ori postul meu s-ar rezuma la "pai si eu sunt de acord cu x sau cu y". sau, inainte de a posta, recitesc ce-am scris, constat ca nu se intelege nimic, si - lene fiindu-mi sa reformulez - renunt.
dar de citit, citesc constant (nu mai stiu cine pomenea de "dependenta de Han". hmm... da, cred ca avea dreptate)
Afrodita
EU, eu sunt dependenta de Han!! Si o urlu in gura mare ca dependenta asta momentan imi face rau doar la buzunar...In curand nici acolo nu o sa-mi mai faca rau ca scap de dial-up biggrin.gif Si deh, se mai intampla sa fiu de acord, dar , desi zic asta, imi spun si parerea biggrin.gif
doice
Citesc mult mai mult decat scriu sad.gif
Cum altfel puteam sa ajung la threadul asta???? rofl.gif
Mi se pare ca as fi redundanta cry.gif
Imi place sa citesc, sa va cunosc laugh.gif
mdA!
ce inseamna thread? sa mor daca stiu.
revenind la problema, trebuie sa recunosc ca si mie imi vine ce zicea Anggelos, respectiv un pic aiurea sa ma apuc sa raspunz la problema, dupa ce discutiile s-au mutat pe ceva mai specific. nu-i vina nimanui aici, poate cel mult a nesigurantei mele si a neimportantei cu care imi gratulez propriile opinii. din cand in cand ma apuca sa raspunz la vreo problema (ca si acum) dar trebuie sa recunosc ca destul de rar. macar sunt o cititoare destul de "activa". tongue.gif
rescriptibil
QUOTE (drosophila @ 14 Sep 2003, 02:28 PM)
... inainte de a posta, recitesc ce-am scris, constat ca nu se intelege nimic, si - lene fiindu-mi sa reformulez - renunt.

Si eu patesc la fel ... mai ales din cauza ca nu-mi place sa scriu mult. Si trebuie sa recunosc ca nici posturi foarte lungi nu-mi vine sa citesc. Asa incat, cateodata mai abandonez un subiect din cauza ca nu am timpul sau dispozitia de a citi un roman sorry.gif. Cand am timp recuperez, insa cel mai des se intampla sa nu mai scriu nimic.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.