Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Contoar Pe Paralel
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
Gentle
Salut, am si eu nevoie de un sfat.Eu nu prea ma pricep nici la C++ nici la VB si caut un programel.Construiesc un dispozitiv care vreau sa-mi numere ceva (de exemplu cate persoane intra pe o usa-partea electronica e simpla-pot folosi o fotodioda sau orice altceva care sa-mi introduca 1-2 semnale diferite in paralel).Problema mea este ce anume as putea folosi ca sa citesc acele semnale in calculator ca si un simplu contoar?Nu va cer sfat cum anume sa construiesc acest soft ca nu prea stiu multe in C++ ci doar daca eventual as gasi pe net vre-un program care are pe langa orice altceva are si partea care ma intereseaza pe mine.Eu am incercat sa caut pe net dar pur si simplu...nu prea stiu ce sa caut.Daca aveti vreo idee,sugestie multumesc frumos.Daca nu ...deasemenea smile.gif
Zod
un punct de plecare ... http://home.planet.nl/~m.f.hajer/lptpage.htm
se pare insa ca programul acesta nu merge pe win 2000.

pe partea de programare s-ar gasi mii de exemple.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.