Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Calatorii In Timp
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Natura si Turism
Mihai
V-ar placea sa calatoriti in timp? Ce tinuturi ati prefera sa vedeti in vedeti in calatoriile voastre?
Mie unuia mi-ar ajunge sa vad Egiptul Antic, sa descopar toate legendele care tin de acesta?

Astept si gandurile voastre referitoare la calatoriile in timp. rolleyes.gif
Afrodita
Mmmm..Da, mi-ar place foarte mult sa calatoresc in timp...In primul rand pt a vedea "pe viu" fiecare moment istoric ce ne-a influentat, pt a vedea vechile civilizatii si apoi pt a-mi repara unele greseli.... biggrin.gif
ypsilonalpha
Mie unuia mi-ar placea sa calatoresc in timp, dar nu in trecut ci in viitor, asa, in salturi mici de cite 50 de ani, sa zabovesc in fiecare epoca istorica o luna-doua, apoi sa trec mai departe.
Petru
Daca ar fi posibil sa calatoresc in timp nu as rata sa vad China antica. Cred ca nu m-as opri din a ma minuna!
cameron
Sa calatoresti in trecut ..sa poti cunoaste Grecia, Roma, Japonia, China.. inzestrat cu toate cunostintele oferite de tehnologia contemporana..
Sa calatoresti in viitor fara sa cunosti nimic despre el..
Interesante teorii, din pacate total irealizabile. Din pacate eu nu pot calatorii nici macar in lumea prezentului..
Sunt atat de multe de vazut acum..si nu am nici o sansa sa cunosc asa cum vrea nici macar lumea in care traiesc..
SORIN

Mda prieteni..are dreptate Cameron biggrin.gif

Precum zicea bunicu: Sa vezi toata lumea nu ai sa poti--cel putin incearca 40.gif

Multe am vazut, mult mai multe nu dry.gif

Sorin.
Antont
Mi-ar place in mod clar sa pot calatori in Japonia in perioada feudala.
SORIN
QUOTE (Ghost @ Aug 24 2003, 11:11 PM)
Mi-ar place in mod clar sa pot calatori in Japonia in perioada feudala.


Stiu eu de ce Ghost...ca sa cauti un Suzuki, Honda, Kawasaki naravasi biggrin.gif

Dar nu avea grija... cred ca sant cel mai capabil sa te inteleg, asa ca inca o data 19.gif

Sorin.
Antont
Sorine, 40.gif
Mistinguett
Mihai, mi-ai adus aminte de inceputul filmului "Mumia" - mi s-a parut atat de fascinant! Sunt cu tine in ideea de Egipt antic, si mi-ar mai placea o zi macar la curtea Regelui Soare. Si una in Atlantis.

Alfel, mi-ar placea sa pribegesc prin timp o zi ici, una colea...
Vegas2002
Da,mi-ar placea sa pot calatorii in timp,in trecut..........Sa ma pot bucura din nou de cei pa care nu-i mai am acum linga mine,sa-mi pot repara unele greseli(asa cum a zis si Afrodita smile.gif ),sa ma pot ferii de persoanele care in timp s-au dovedit a fii negative,sa pot ajuta si face bine celor carora nu le-am putut face atunci cind au avut nevoie,sa invat sa fiu mai buna,...................ar mai fii multe de scris dar ma opresc aici.
Cynthia`
Visez sa calatoresc in timp de cand eram mica. Aveam chiar o dorinta, sa ma fac mare inventatoare si sa construiesc o masina a timpului si de fiecare data cand as fi gresit sa ma fi intors in timp si sa-mi fi reparat greseala. Din pacate visul asta il mai am si acum. Si uneori imi doresc atat de tare sa ma intorc in trecut si sa schimb lucrurile de atunci si sa nu mai fac greselile pe care le-am facut... Dar stiu ca e imposibil.
N-as vrea sa calatoresc in viitor, sau in trecut in vreo epoca anume... Imi place prezentul asa cum e si ma gandesc ca daca as stii viitorul nu ar mai avea nici un farmec. Si... atat. blush.gif
DaC
Multi vad ca vor sa se intoarca in timp pentru a indrepta greselile facute. Sa fie corect, nu am trisa. Si s-ar putea ca "indreptare" ce pare corecta sa se dovedeasca a fi tot o greseala. La cate incercari ar trebui sa facem pentru a spune ca a iesit totul asa cum trebuie. Intrebarea ar fi Cum trebuie sa fie? Cine stie?
Eu unul m-as intoarce in timp doar pentru a afla respunsuri. As vrea sa aflu cine si cum a construit piramidele, cum a aparut omul, si multe altele.
Iar daca ar trebui sa aleg un singur moment, o singura zi in care ma pot intoarce aceea ar fi o zi din viata lui Isus.
SORIN
As zice ca pasind pe Pamantul Sfant si locurile pe unde a trecut Iisus, cu Biblia in mana si citind din Evanghelie, ar fii cel mai real mod de a incerca sa intelegem cele intamplate acum 2000 de ani.

Am vazut aceste locuri de multe ori, dar de fiecare data parca ar fii prima oara.
fani
Da, mi-ar placea sa calatoresc in timp sa cunosc...Anglia. Mi-ar placea sa port rochii lungi si palari pe cap. Intotdeauna mi-a placut stilul englez. Mi-ar placea sa vad... istoria Romaniei. Imi plac pozele vechi ale bunicilor, poze in care se reflecta o alta lume si sunt curioasa. Imi plac povestile din trecut. Chiar recent am citit o poveste din trecut a unei aviatoare romance( in revista AS). O intoarcere in timp, anii 1920 pana la razboi. Da, ca si DaC, m-ar interesa sa stiu cum s-a format acest cuvant"OM". Cine a fost cel care i-a dat aceasta denumire si pe baza caror dovezi??!! Deci, si eu m-as intoarce in timp pentru a afla raspunsuri la multe intrebari ...
Valheru
raspunsul este da
dar ori in america de sud ori in japonia
egiptul deja s-a banalizat
Nana Floare
Da, m-as duce direct in intunecatul ev mediu, intr-o manastire precum cea a lui Umberto Eco din "Numele Trandafirului"...si probabil mi-ar place sa-i fac o vizita si calugarului Nicodim de la Tismana wink.gif ...





Mi_
Eu m-as īntoarce īn timp sa dau māna cu primul om de pe Pamānt, imediat dupa ce a aparut (si aflu cu ocazia asta si CUM dracului ! laugh.gif ).
Afrodita
Hahaaaa, Mi_ superb spus!! biggrin.gif laugh.gif laugh.gif
nefertiti-old
merg tot pe egipt. si america de sud.
Gabriel
Bineinteles ca si eu doresc asa ceva. As dori sa ma intorc in timp ..pe vremea cand traiau elfii,orcii si hobitii. Asa ca in Lord of The Rings ! Sau n-au existat niciodata ? E doar fictiune ? unsure.gif

Acum serios vorbind cred ca as alege Comuna Primitiva. Cand toti oamenii erau egali si aveau de toate. Pe vremea cand nu existau surplusuri de produse , asa cum ne-a invatat pe noi istoria. Cand au aparut surplusele cica a aparut sclavagismul. Tot la istorie, cand eram mic, am invatat.
Hai mah ca am glumit si de data asta. wink.gif

Sincer : cu 40 de ani in urma m-as intoarce...in Statele Unite dominate de Flower Power. Sau in Marea Britanie. Deci...iata ca nu cer prea mult....asa cum cereti voi...mii de ani.

Dar din punct de vedere turistic am o alta dorintza : pe vremea cand cele 7 minuni ale lumii antice erau intacte. Atunci vreau sa ma intorc. Sorine...stii cum sa fac ?

SORIN
Inca nu stiu Moshule, dar cand aflu, am sa trag o tura sa vad cum e laugh.gif Si daca e frumos vin imediat si te iau cu mine.

Sorin.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.