Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Trasee Montane
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Natura si Turism
Pagini: 1, 2, 3
factura
Stiu ca intr-un anumit sens (ala foarte rational) nu e foarte misto, dar ...mie imi faci in ciuda clar.
Daca as avea mancare si nu mi-ar fi frig cred ca m-as putea izola fortat pe munte vreo cateva luni cu bucurie.
The Dude
Daaa...? Pai atunci hai sa iti zic..Cabana mea, adanc in munte, nu are wc... daca zapada se face mai mare decat acum (circa 50-60 cm are acum), mai pot eu sa beau din berea (circa 5 baox-uri) Silva neagra ?? Ca sa nu mai zic: Mai pot eu sa infulec din toate alea ?? ca sunt tot felul de conserve si chestii mai proaspete...mai pot eu ??? ...mad.gif... ca pe urma ce fac ?? unde ma duc sa....??


E frumos sa privesti...E chiar bestial...dar n-ar trebui sa ai ciuda..Ca e sentimenul ala de nashpa care sta p' aproape..
...Daca vrei i-al de toarta pe prietenul tau si hai incoa...cabana poate primi acum trei vizitatori, dar nu stiu in ce stare e drumul de acces pana in sat...Si cred ca o fata....cu problemele astea cu buda...nu stiu... unsure.gif

Eu ma imbat cu sarguinta ca n-am nimic altce de facut..

Aaaa...poate doar poze.. thumb_yello.gif
factura
Nu ziceam ciuda cu ciuda. Visam si eu...cum le-as lasa balta pe toate.
Multumesc de invitatie. Nu pot ajunge. Unii le-ar numi obligatii.
Oricum, eu sunt fata numai cand vreau.

E tare fain sa te imbeti pe munte. In cabana, normal. Nu asa, la urcus sau coboras. Sau...nu stiu. Eu am baut niste beri la Curmatura, seara, dupa prima mea intalnire cu Craiul si au fost...divine rau.


Deci ma multumesc cu poze. sad.gif smile.gif
The Dude
QUOTE
E tare fain sa te imbeti pe munte. In cabana, normal. Nu asa, la urcus sau coboras. Sau...nu stiu
.

Ba tocmai ca stii.."e divin rau !!"
Toate au alt gust aici..se pare ca din cauza oxigenului...poate si a efortului ??

Odata, la cabana Fantanele, dupa un lung si anevoios traseu, am baut ceva tare cu bananierul (cabanierul) si am zis:
- Nu m-as fi crezut niciodata in stare de asa ceva..
Iar el a spus:
- Nici nu esti...Oboseala ta a baut paharul ala..daca erai tu...?? Ptiu si vai..!!


Jos, in oras, eu nu pot sa beau vodca. Mi se inclesteaza falcile si im vine sa...

Aici in schimb, aluneca ca pe nimic..

Ba nu mai zic ca vad ca te oftici...Si eu as face la fel in locul tau, ca n-as avea toate datele.
Mie unuia, daca imi putrezesc ciolanele pe aici ar fi cea mai mare mangaiere...dar de tine ar fi pacat.


PSu...intre toate mortile,pentru mine, numai cea de pe munte pare una adevarata..
Valhalla, I am coming!



factura
Ma rapira niste chestii. Sper sa nu ninga asa de tare, sa mai revii cu picioarele pe pamant tongue.gif pentru ca ai promis poze.
Habar n-am ce ocazii mai am pana in vara pentru munte, februarie nicio sansa. In mai sigur pe Valea Alba, Bucegi.

The Dude
Mai a nins rau aici si chiar m-a blocat...Poze am facut dar n-am cablu sa le descarc.
Uite una pe care o aveam in calc, mai veche:



E focul din camin...E hipnotic blink.gif
Daca te prinde, iti ia fata ore in sir...ramai si te zgaiesti la el ca tembelu'

dar ce altceva am de facut pe aici ? ...in asteptarea primaverii rofl.gif

Poate totusi prinzi un februarie...se aude ca ultimele lui zile au sa fie sublime la munte...poate totusi..
The Dude
andra_v
Drum bun, factura si distractie placuta!
andra_v
Vacanta placuta, The Dude, acum am observat ca amandoi plecati la munte.
The Dude
QUOTE(andra_v @ 22 Feb 2012, 06:46 PM) *
Vacanta placuta, The Dude, acum am observat ca amandoi plecati la munte.


multam ...eu am fost si m-am intors. fara trasee ca era prea multa zapada.
factura se pregateste...sa ii tinem pumnii !!

o sa vin cu poze...ca asa am promis ce naiba...
factura
@andra
Eu n-am reusit sa ajung. Doar salivam pe aici. Multumesc de urare.

@The Dude
Slabe sanse sa ajung in februarie, bate crivat.
The Dude
The Dude




The Dude


The Dude




...ca ce fel de traseu ar fi ala fara cantece de drumetie... thumb_yello.gif
The Dude


The Dude
The Dude
...si marcatul traseelor...F.F.F. imp

The Dude
...cascada 7 scari

The Dude


The Dude




The Dude


The Dude
The Dude


The Dude
The Dude







The Dude


The Dude
The Dude
Cla
2015 - Transalpina cu masina, de la S la N.

wub.gif
Cla
Route 66 cu motociclete, începe din Chicago spre LA.

Enjoy flowers.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.