Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cate Ore De Internet?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
Pagini: 1, 2
Mihai
Primul sondaj al acestui forum.
Costin
Eu sunt pe dial-up si stau aproximativ 10 ore pe saptamana pe net.
mihai^
intre 50 si 70 de ore
eddiep
Daca ar fi sa calculez ... ehh ... cam 8-10 ore / zi ... biggrin.gif
Antont
Am conexiune cable, si stau pe net cam 5 sau 6 ore pe zi.
talusa
Eu sunt "un copil mic" pe langa voi.
2-3 ore pe zi si asta e destul de mult pentru ochii mei batrani laugh.gif
Mihai
Sa raspund si eu:

La birou am fibra optica, acasa CATV.
Lunea stau cam 12 ore, marti-vineri 6 ore, sambata-duminica 10-14 ore.
Ulysses.Odyossus
In medie, cam 6 ore/zi.
mihai^
Cel mai mult am stat conectat in noiembrie 1997, va rog sa va tineti bine smile.gif
400 de ore si un pic. Nu eram si nici nu sunt pe dial-up.
Atunci ai mei s-au speriat, in luna aia nu am iesit decat foarte foarte putin afara.
Am si calculat, 15 zile am stat in fata compului atunci smile.gif
leTus
Eu stau 8-10 ore pe zi biggrin.gif
BogdanD
Salut!
In medie 7-8 ore/zi (servici + acasa)!

Bogdan

P.S. Internetul este un lucru bun smile.gif , dar din pacate creeaza dependenta!
BogdanD
Apropo, care este scopul acestui sondaj ?
Mihai
O statistica privind membrii acestui forum.
Radu
Acasa nu am internet, dar la munca stau peste 8 ore pe zi!
vlad_pat
Stau in medie 2 ore pe zi, deci cam 14 ore pe saptamana. Ma conectez de acasa prin dial-up.
CrazyGod
Cand eram pe dial up stateam aproximativ 1-2 ore pe noapte
Acum, pe cablu stau in jur de 7-8-9 ore pe zi.
Edi
Hehe...numai maniaci pe aici. Scuze pentru termenul folosit. Parca as fi eu smile.gif
Pai avand in vedere ca stau la camin si am fibra optica... sa spunem doar ca ma duc la cursuri, dorm 5-8 ore pe zi, mananc si stau pe net. Deduceti voi cat stau pe saptamane. Exista unele exceptii... dar insignifiante cool.gif
SSonic
Am CATV si stau destul de mult ... cam 3-12 ore pe zi depinde tongue.gif

Apropo , siteul asta se contorizeaza la abonatii Cable LInk RDS ??
Mihai
Da...este gazduit de MyHost.ro, nu are legatura cu RDSLink.
Oricum, nu sunt mari paginile, deci poti sta linistit: nu vai avea mult trafic pe abonament de la acest site. wink.gif
Cain
Pai stau cit stau la servici... Acasa prea putin, caci Romtelecomul este o fiara flamanda... Iar netul prin cablu nu a ajuns si "la tara" la mine...
Lucrian
Eu am net non-stop. Si stau zilnic vreo 5-7 ore. Daca e week-end 12-14 ore. Asta e. Sunt cam dependent. ph34r.gif
dmanuela
Internet non stop prin urmare cam 8-9 ore pe zi.
bdl
3-4 zilnic.
Sint pe cablu, acelasi cu programele tv dar conexiunea e f buna, permite download si al 200kb/sec.Cind e aglomerat sau merge prost se invirte intre 50-100.
cristoi
4-5 ore luni-vineri
6-7 sambata-duminica
Broadband
necromanc
Eu am votat gresit uitandu-ma in graba la intrebare.Am crezut ca zice cate ore pe zi , si am votat 2-5 ore.
In general stau mult pe internet.Nu m-am cronometrat dar cred ca peste 25 ore pe saptamana.Ce sa fac imi place !

Sunt inca pe dial-up, sa vezi cand vine Cablu Tv cat o sa stau.
funsms
Acum stau vreo 6-7 ore pe zi , anul trecut cand am lucrat la o sala de internet am stat si cate 15 ore pe zi pe net.
chatonel
cam 150 de ore pe luna smile.gif
sorin666
Eu... 8 ore pe zi, dupa aia ma duc acasa laugh.gif
Ares
4-8 ore pe zi... in functie de zi si deobicei de acasa, dar de cand mi-au umplut facultatea de calculatoare mai "pacatuiesc" si de pe acolo biggrin.gif
oricum, traiasca cablu' biggrin.gif
champi
Opresc calculatorul doar cind dorm, in rest, pe internet non stop. Spre disperarea lui barbatu-meu care nu prea are loc de mine laugh.gif
Hamleet
Am net doar la munca si printre altele...lucrari...pauze...adun cam 6-7 ore pe zi.
katia
in vacanta cam 12h/zi... acuma ceva mai putin - in jur de 6h. am net la discretie si sunt dependenta de el cry.gif
menthoru'
QUOTE (katia @ Oct 15 2003, 11:05 PM)
in vacanta cam 12h/zi... acuma ceva mai putin - in jur de 6h. am net la discretie si sunt dependenta de el cry.gif

ai raspuns si pentru mine smile.gif

netul da dependenta
mafi
In general, peste 7-8 ore pe zi... asta in medie, ca sunt si zile in care stau si 12-16 ore la calculator, bineinteles, cu pauza.
GExGE
Gataaaaaaa ... m`am cam lasat de net. Intru doar in weekend 3-4 ore pe zi. wink.gif ... Nu mai vine netu peste 1 000 000 lei (dial-up xnet) wink.gif
elias_3
ph34r.gif imi place sa vavighez pe net...aproximativ 10 saptamnal......numai pe net cool.gif cat despre counter yikes.gif inca 10 ore ...saptamanal
Steel
Circa 50 de ore la servici, si inca vreo 10 acasa. Cam pe aici...
Crisse
Sunt dependenta de net. Am observat ca mor de bucurie daca reusesc sa stau o zi fara. Imi demontrez olecutza de ambitie atunci wink.gif
Am citit articole pe net unde se explica clar ca exista o dependenta. Cine stie reteta la asta..nicorette ceva? tongue.gif
ypsilonalpha
... Lasati-ma in durerea mea, ca luna trecuta mi-a venit de plata la telefon cca. 1.350.000 lei, in cifre si litere, vorba aia. sorry.gif si asta spune tot, ca de vorbit nu vorbesc cine stie ce la telefon, ba chiar mai deloc.

!@#$%% cu dial-up-ul lor, saptamina viitoare ma duc sa-mi iau internet prin cablu rofl.gif
calfa
Navighez in medie 0 ore / zi - cam jumatate din numarul zilelor unui an, si 1-5 ore / zi - in celelalte zile (in general "de lucru"). "In deplasare" media mea zilnica poate atinge si 8-10 ore / zi.
mimi
In timpul saptamanii stau pe zi cam 5-6 ore , cu prietenii mei "virtuali" smile.gif , in schimb sambata si duminica , intru f putin pe net, mi le petrec aceste zile cu sotul si cu prietenii din "viata reala".
Ryan
Mult prea mult... cred ca uneori peste 10-15 ore. Desi in unele saptamani nu stau nici 5. Probabil ca se compenseaza rolleyes.gif
Xuxa
Eu in medie stau cam 12 ore pe net. Am net prin cablu de curand. Sper ca cu aceasta ocazie sa nu se lungesca timpul petrecut pe net.
Jazz
biggrin.gif
Cand sunt acasa stau toata ziua cu nasul in internet... In pat, in bucatarie, la tv car laptopul ala peste tot. In ultima vreme a trebuit sa mai reduc cu vreo... ora... laugh.gif
menthoru'
offtopic: Bun venit la Han Xuxa! welcome.gif
FaiLuRe
Calcu meu merge aproape non stop si e conectat la net desemenea non-stop.Asa ca de cate ori am ocazia stau "pe net".Recordul meu personal e de 14 ore incontinuu.Insa nu va recomand sa stati atat si nici nu vreau sa mai stau atat. ohyeah.gif
Xuxa
Multumesc pentru urarea de bun venit. rolleyes.gif
Mugur
Luni - Vineri 7-8 ore la servici, acasa 3-4 ore.
Sambata - Duminica 5-6 ore acasa.
Deci cel putin 60 ore pe saptamana.
milimetru
QUOTE (Mihai @ 1 Mar 2003, 12:53 AM)
Primul sondaj al acestui forum.

hmm.gif Am făcut azi o descoperire... arheologică! biggrin.gif

Mda, trebuia īntrebat cīte ore pe zi, nu pe săptămīnă. Că am ajuns īntr-un hal fără de hal cu netu' ăsta!... unsure.gif

Eu īncerc cu greu să mă menţin īn intervalul 2-5 ore zilnic. Uneori sar calul rău de tot... sad.gif
Endgegner
Mi se pare un sondaj intrat din nou in "actualitate" cand un barbat de 38 de ani din Coreea de Sud a murit dupa 10 zile si zece nopti de navigare pe net, de epuizare. Asa ca: ochii pe butelie si atentie la Ungaria! rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.