Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Recursul Etapei Vs Procesul Etapei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Mass-media
Mihai
Astazi (re)incep doua emisiuni sportive: Recursul Etapei, prezentata de Ovidiu Ioanitoaia la Antena 1 si Procesul Etapei, cu Florin Calinescu, la Pro TV. In mod sigur intre aceste doua emisiuni va exista o rivalitate puternica.
Voi urmariti emisiunile sportive? Daca da, pe care o veti prefera?
Mihai
M-am uitat la ambele emisiuni. Nu sunt sigur, dar cred ca Procesul a avut un rating mai bun. Mai multi invitati, un cadru mai deschis...
Se pare ca Florin Calinescu ia 20.000 $ pentru 'Proces', iar Ioanitoaia 'numai' 11.000 $.
ypsilonalpha
Da, se pare ca Procesul a depasit recursul la capitolul audienta, dar a contat si faptul ca przentator e o figura noua (Florin Calinescu). Mai vedem peste vreo zece editii cine e in frunte. In orice caz ambele emisiuni se bazeaza pe cearta si harmalaie ca sa capteze publicul (Ioanitoaia a si recunoscut public treaba asta, in timpul precedentelor sezoane ale Procesului) si mie tare nu-mi place chestia asta. De-aia nici nu ma uit la Proces sau la Recurs, prefer Minutul 91 de la TVR.
Mihai
Florin Calinescu a castigat, pentru a doua oara consecutiv, batalia audientelor in materie de talkshow-uri fotbalistice. Duminica seara, ,,Procesul etapei,,, noul copil de suflet al lui Calinescu de la PRO TV, a obtinut, conform datelor comunicate de CSOP/Taylor Nelson, in medie, trei puncte de rating in randul telespectatorilor din mediul urban si 20,9% cota de piata. Asta in vreme ce Ovidiu Ioanitoaia si ,,Recursul etapei,,, de la Antena 1, a obtinut, in medie, doar doua puncte de rating, iar cota sa de piata s-a cifrat la jumatatea celei a ,,Procesului etapei,,, 10,7%. Intre orele 23.00 si 0.00, ,,Recursul etapei,, a avut iar mari probleme, fiind invinsa nu doar de ,,Procesul etapei,,, ci si de emisiunea similara a postului public de televiziune, ,,Minutul 91,,, care a obtinut in medie 2,1 puncte de rating. Mai mult, in prima sa parte, ,,Recursul etapei,, s-a aflat - pentru a doua duminica consecutiv - sub audienta telenovelei difuzate de Acasa TV, ,,Razbunarea,,.

Sursa: Libertatea.ro

Eu urmaresc Fotbal Plus, cu Iulia Fratila, la Prima TV. Prezentatoarea vorbeste cel mai putin pe parcursul emisiunii. biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.