Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Desene Animate
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Figaro
Chiar, ce preferati?

Eu:

1. Shrek
2. Antz
3. Cartea Junglei II
cameron
Bart simpson
Antont
Tom & Jerry, Bugs Bunny, alea cu strutul si coiotul (le-am uitat numele), si Ice Age.
genicon
Roadrunner, cred, Ghost!

Mie imi plac cele ce urmeaza: 2 Stupid Dogs, Tom&Jerry, Speedy Gonzales, Ice Age si... nu mai stiu cum se numeste dar un film super marfa cu un print transformat in magar... "Is this my real voice?" smile.gif
Antont
Ei, da, RoadRunner... Ala e! biggrin.gif
Mistinguett
Intr-o vreme (pentru o perioada scurta de timp) am fost captivata de Teenage Ninja Turtles - spre hazul nebun al sotului meu, care se crucea pe ascuns.

Altfel, oricand toate cele Disney: Donald Duck, Mickey Mouse, Goofy si restul gastii. Si Flinstones - Jetsons - Simpsons.

Afrodita
In general imi plac desenele animate care dureaza cel putin o ora, cele de tipul unei povestiri animate:"Lady and the tramp 1 si 2", "Moulan", "Dinosaur", "Ice age", " Shrek" si altele...Iar din seria serialelor, imi plac grozav de mult Tom si Jerry (nu am ras la ele cand eram copil, cum rad acum laugh.gif ) , Scooby Doo (si toate derivatele) , Chip si Dale , Donald Duck si cu iepurele al carui nume l-am uitat acum, Road runner si...Cam atat momentan..Ce sa mai? Sunt un adevarat fan al desenelor animate!! rolleyes.gif
genicon
Da! Da! Da! 40.gif Nu-mi vine sa cred ca l-am uitat pe Scooby! Am fost fan si inca sunt. Super! 19.gif
necromanc
Dexter
Ed, Edd & Eddy
Samurai Jack

In general ce imi provoaca rasul ,sau sunt chiar facute cu pasiune ca si Samurai Jack.
Carmi
la mine topul incepe cu
1. Tom&Jerry
2. Dexter's laboratory
3. Road runner (mic mic.....)
4. The mask (smooky....)
5. buggs Bunny(wassup doc?)
6. Chip&dale
7.sunt prea mica da am mai prins cate ceva din Beavis&butthead
Mistinguett
Am uitat din filme: sunt innebunita dupa Aristocats.
La fazele cand se imbata cel mic si canta plutind in bule de sampanie "Bubbles, bubbles..." si sesiunea de jazz a pisicilor vagaboande ma simt ca un copil de 5 ani. tongue.gif
Hamleet
Bugs Bunny...Looney Toones rules biggrin.gif
Valheru
disney
hanna@barbera
manga
Sagitarius
Bugs Bunny...Looney Toones ...dar si cele clasice de W.Disney 40.gif
katia
imi plac si cele mai vechi (citeste Tom&Jerry, Buggs Bunny) dar sunt desenele astea noi care chiar te lasa masca - Ice Age (am crezut c-o sa lesin de ras), Atlantida etc.. biggrin.gif
Vegas2002
Mie imi plac toate "desenele" si filmele de Walt Disney,plus Tom&Jerry,Aventuri in epoca de piatra.....si ar mai fii,dar acum nu mi le amintesc sad.gif
Ares
Cel mai mult imi plac Loony Toons. Cele clasice cu Bugs, Daffy, Sylvester, Tweety, etc. biggrin.gif
allexa
Pe mine nu ma dezlipesti de la X-Men, Jackie Chan, Tom&Jerry si Samurai Jack. rolleyes.gif
Valheru
cool alexa
dar dexter's lab iti place?
justice league?
ca daca da ma duc sa fac popcorn si te invit sa le vedem
allexa
Uitasem de Justice League 40.gif Gata, tu aduci floricele eu untul pentru ele 28.gif
Dar exclude din program Dexter's Lab. tongue.gif
Figaro
Sunt curios de ce nu se promoveaza filmul de desen animat romanesc. Exista numeroase studiouri de desen animat in Romania, care lucreaza pentru strainatate. Celebrii Animaniacs sunt desenati in Romania. Si in Bulgaria, Rusia etc.

Din cand in cand se mai face cate un clip publicitar animat, gen cel cu sarea iodata sau cel pentru Cris Tim. Daca pe forum exista persoane care au lucrat in televiziune - sau care au avut legatura cu televiziunea - le-as ruga sa ne povesteasca putin despre optica televiziunilor in domeniul desenului animat. De ce se prefera tot felul de importuri dubioase, cand in Romania se poate face desen animat?
Scarlet
"Mica sirena", "Printesa Sissy", "Frumoasa si bestia"

Scarlet
Valheru
ok alexa
pot sa mai adaug niste manga misto rau ( samurai x , dar nu seria de pe antena 1 )
si alte multe care le am
apropos
sinbad ala nou e super misto


s-au facut destule desene animate in romania
vezi gopo
Vornicum
Ma uit in fiecare zi la "Mucha Lucha"
Vezi acolo niste faze de-ti sta cerebelul in maini.

Eu vreau sa seaman cu ala ( ni tu ca am uitat cum ii zice ) .. aaaa...
titirezu ala ... Ricoche.
Eu sunt Ricoche si va bat pe toti de nu va vedeti ! rofl.gif
Aramis
pai... din desenele animate difuzate la TV, am devorat Sailor Moon, am vazut fiecare serie de nu stiu cate ori, cand pe italieni, cand pe nemti, cand la romani... Tot pe italieni ma uitam la mai toate serialele de desene animate realizate de italieni (asta cand eram prin clasa a 4-a, a 5-a)
Apoi ar mai fi clasicele de la Disney. O data eram innebunita dupa Mica Sirena smile.gif Oricare ar fi, pe toate le urmaresc cu ochii lipiti de ecran, niciodata nu ma satur de ele...
Loony toones, buggs bunny, tom si jerry
Din astea mai noi... Shrek1 l-am vazut si mi-a placut, final fantasy si mai sunt numai ca acum nu-mi mai aduc aminte tongue.gif
Vornicum
MUCHA LUCHA rocks my soul out!


Sailor moon zici, Aramis? tongue.gif
Mickydutza
sa vedem...astea de la disney sunt toate bestiale...

"The emperor's new groove l-am vazut de nu stiu cate ori,
shrek, 1 si 2.
ice age (bestiala veveritza) ohyeah.gif

si trebuie sa recunosc ca eram prin clasa a 5a cand muream dupa sailor moon si nu pierdeam nici un episod...oare de ce nu le da in reluare? ph34r.gif


Vornicum
MUCHA LUCHA

user posted image

user posted image
Check out my signiture!
ComicDiva
Cartoons are my life.
Uneori chiar ma consider a walking, talking, thinking, pathetic live action cartoon.
smile.gif
insa cred ca daca imi pica un bolovan in cap nu prea am sanse sa-mi treaca cum ii trece lui Wylie Coyote. biggrin.gif

Bip-bip

Astea fiind spuse... Justice League RULLZ! Desenele mele animate preferate in momentul de fata. Episodul meu preferat este "A better world", 40 de minute de animatie perfecte! Nimic de reproshat. Va sugerez insa sa incercati sa faceti rost de serie in engleza pentru ca va spun ca dublajul asta in romana e ORIBIL! Multe dintre traduceri sunt complet aiurea, si actorul care-i da vocea lui Batman parca e drogat!

Hey, cine se uita la Beast Wars!?
Cla
QUOTE (ComicDiva @ 2 Jan 2005, 02:42 PM)
insa cred ca daca imi pica un bolovan in cap nu prea am sanse sa-mi treaca cum ii trece lui Wylie Coyote. biggrin.gif

Bip-bip

Bip-bip rofl.gif Divo, pt tine only: flowers.gif

Roadrunner... rofl.gif pe cand eram eu copil rula un cartoon cu un motan tembel... la fel ca Tom si Silvester, il chema Jinx... mai stie cineva de el? unsure.gif
georgeones
Sincer sa fiu acum nu prea ma mai uit la desene insa cand eram mic ma uitam la Tom Si Jerry ,Familia Flinstons , Scooby Doo si l-a Sandibel smile.gif ,Captain Planet , la ala cu ratonii ,Pef si Hercule (preferatele mele ) , Popey Marinarul ,Cartea Junglei ,Cartea Cartilor , si multe altele care nu-mi amintesc cum se numesc.De la tv acum ce imi place e Viata cu Louie ,Copii de la 402 , iar ultimul film de desene animate pe care l-am vazut a fost Osmosis Jones .
Serenity
cry.gif cry.gif Oameni buni, eu chiar am suferit cand au hotarat astia sa dubleze Cartoon Network-ul in romana..

Mi-ar fi mult mai usor sa insir desenele animate care nu mi-au placut (de exemplu Tom&Jerry blink.gif).

hmm.gif Ar fi totusi cateva pentru care pur si simplu facusem obsesie: Candy Candy (pe vremea cand era difuzat pe TVR, cred ca aveam vreo 6 ani pe-atunci), The Mask, Sailor Moon, The Flinstones, The Smurfs si cam tot ce era difuzat pe Cartoon (in frunte cu Johnny Bravo laugh.gif)

Edit: Ah, am uitat de DARIA! rofl.gif
fluturas
Preferintele mele(ma uit si acum la desene animate chiar daca multi rad de mine):
1.Tom&Jerry
2.Dexter's Lab
3.Scooby Doo
4.The Powerpuff Girls
Orome
Eu de cateva luni am descoperit genul Anime. Adica desenele facute de japonezi. Eu le-am luat de pe retea si ele sunt originare de pe net. Deci nu au aparut la televizor. Sunt cam in genul Sandi Bell sau Sailor Moon, dar sincer serialele la care m-am uitat eu au fost foarte faine pt ca aveau mesaj. Sunt oarecum moralizatoare. Ideea e ca nu sunt doar niste desene pt copii. Unele dintre ele dezbat niste probleme f. controversate cum ar fi clonarea sau coruptia, dar sub forma unor povesti foarte frumoase.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.