Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cei Ce Ne-au Dat Nume...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Cla
Jon Lord = Bourée


Sarabande


Puneti si voi amintiri din copilarie smile.gif
Marduk
Phoenix - "Mugur de fluier"



Phoenix - "Strunga"

Cla
Marduk, de ce crezi ca m-a insprirat numele topicului asa... ? smile.gif

Si hai sa punem

Phoenix
Marduk
Inca regret c-am cedat in acei ani, albumul original, la schimb cu DEX-ul. Eu de DEX m-am folosit, nu stiu ce-a facut prietenul meu care a emigrat in Israel cu albumul!
Cla
Pe "Metronom Duminical" revin mai tārziu...
Ce pe mine m-a dus la muzica Rock au fost mai multe, dar momentul relevant a fost odata sāmbata seara, la orele 20 era pe unda medie Radio Timisoara cu noutati.
Pe locul unu era "Burn" si m-au infectat pe viata... ohno.gif spoton.gif

BURN
Cla
QUOTE(Marduk @ 24 Sep 2015, 09:58 AM) *
Inca regret c-am cedat in acei ani, albumul original, la schimb cu DEX-ul. Eu de DEX m-am folosit, nu stiu ce-a facut prietenul meu care a emigrat in Israel cu albumul!

Nu te irosi, Marduk, cu gānduri aiurea, azi avem internet si el stie ce valoare are acasa.
Eu am "Cel ce ne-a dat nume" de la Electrecord si crede-ma ca nu-l dau din casa, pe orice bani.
La fel as avea Scorpions, Mothers Finest din primele lor capodopere, daca le-as vinde, as fi bogat, dar nu o fac smile.gif

edit: mi-a revenit. Albumul Cantofabule īl am cu signatura lui Günter Reininger, era vecin cu mine smile.gif
Cla
Īmi simt sufletul Mugur de Fluier... multumesc Marduk, īmi aduce aminte de excursia sin Retezat...
Marduk
Eu iti multumesc Cla, mi-ai adus aminte de prietenii mei din adolescenta, emigrati in Israel din centrul Bucurestilor, de pe strazile Ion Calin, Icoanei, Domnita Ruxandra, Ghiocei, Tunari, Eminescu (clubul Z), Galati etc. Mi-am adus aminte de zilele in care eram tanar, fara bani dar fericit.
Cla
Ce frumos, Marduk... smile.gif
Din tinereti nu mai uitam... eu de exemplu habar n-am ce am māncat ieri, dar stiu foarte bine ce a fost acum 30 de ani spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.