Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Urme în Piatră
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Data'q
Un nou jurnal, al lui violette.
violette
Multumesc sefu".
violette
......am un jurnal...
pentru ca am in urma urmele pasilor si asta pentru ca nu am reusit sa zbor....din piatra e aproape imposibil sa dezradacinezi, piatra o duci cu tine, in tine, de azi pe maine si uneori te faci una cu ea asteptand ca cineva , candva sa se minuneze de statuia din spatele muscaturii daltii.
violette
Nu-mi plac angajamentele, programarile, " obligatiile ".Nu-mi place starea autoimpusa cu anumite ocazii cand trebuie sa fiu intr-o anumita stare doar ca asa care evenimentul. Nu-mi place sa fac pe cineva sa se simta responsabil de nimic din ceea ce ma priveste. Imi place sa fiu spontana, directa , libera in tot ceea ce fac. Nu mai suport regulile de nici un fel, ipocrizia si " intentiile bune ".Azi am aceea stare de dinaintea furtunii.
violette
Dimineata, doua cafele si n-shpe tigari. Privit pe geam, iesit dupa paine si o conversatie de complezenta. O alta conversatie bulversanta. Urasc codependenta. Sunt oameni care nu vor sa fie ajutati, care nu inteleg...atatea......zugravit bucataria dintr-un exces de adrenalina. Alta cafea si tigari. Ajung la concluzia ca e asa de usor sa-ti faca cineva sufletur tandari. Sunt legaturi de care nu ne putem rupe pentru ca partial avem acelasi sange. Ganduri ca niste caderi in gol.O zi irosita .Citesc ce-am scris, parca as arunca pietre. Imi pare rau.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.