Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Inteligenta In Filme
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Anthrax
Filme cu si despre oameni inteligenti. Bagati!
Anthrax
Bun, sa incep eu.
Scena spargerii codurilor de la Pentagon din A beautiful mind sau O minte sclipitoare, laureatul oscarulului pt. cel mai bun film al anului in 2001, si dupa parerea mea, unul din cele mai bune from all time.




Ar mai fi

Dr. House
Prison Break
Cube, Hypercube, Cube zero
Fight Club
Hannibal
Fight Club
......

Haideti oameni buni, ca sunt atatea

Filme cu oameni destepti.
Ziceti!
Cla
"The Dude" spoton.gif

The Big Lebowski
Marduk
Eu nu cred ca exista "inteligenta" in filme, totul este regizat, exagerat, actiunile urmeaza un scenariu, de unde si zicala "viata bate filmul". Cel mult am putea considera unele filme un mod de educatie a indivizilor, dar inteligente? poate ca sunt inteligenti cei care mizeaza pe castigurile de pe urma filmelor. Asta nu inseamna ca nu exista filme bune, ce merita a fi urmarite, "The Dude" este unul dintre ele, pentru ca tot s-a pomenit acest film, mai sunt si altele dar chiar nu pot face o lista cu filmele in care "inteligenta" debordeaza, poate cele SF, documentarele, dar filmele artistice !!!??? Din cate am inteles topicul se refera la "inteligenta in filme", nu la oamenii inteligenti, personaje sau actori din filmele respective, nu? unsure.gif
The Dude
woot_jump.gif ....Cla.... woot_jump.gif



Le clan des Siciliens (1969) –
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.