Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Whisky-ul Preferat
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Mihai
Care este taria voastra preferata? rolleyes.gif
SORIN

Mihai...cine nu are probleme cu buzunarul, stie ca Chivas Regal e leader-ul 40.gif

Iar pe al doilea loc ( parerea mea ) e Black Label.

O Palinca de pere "puturoase" e mult mai ieftina si mult mai buna 40.gif 40.gif

Cine stie...stie!!

Sorin.
Gabriel
dupa bere...whisky-ul este alcoolul meu preferat. nu ma pot lauda ca am baut foarte multe marci....dar am baut Jack Daniel's , Teacher's , Ballentines si Johnny Walker.
JD parca mi-a placut cel mai mult. Dar beau orice tip dintre cele spuse mai sus....cu mare,mare placere !

genicon
Nu e whiskey, e bourbon, dar imi place la nebunie. Pot zice ca e "taria" mea preferata, desi nu prea am avut ocazia sa consum prea des. Este vorba despre Jim Beam, cel alb, nu cel negru. Pur si simplu exceptional. Parerea mea... smile.gif

Din lista de mai sus, desi nu am gustat din toate, cel mai pe gustul meu a fost Ballentinesul 30.gif
Cain
Rachiul de struguri. Minim 50 de grade. Curat ca lacrima.
Diana-Maria
Southern comfort-fara ghiata!
rolleyes.gif
genicon
"Sunt fiul lui Jim Beam nelegitim" ... asa ca, la mare, am luat o sticla de licoare magica, asa cum am mai zis - alb, nu negru! (foarte important! biggrin.gif ) si m-am bucurat din plin de minunata savoare mai ales pentru ca prietenului meu nu ii prea fac bine tariile smile.gif

In rest, din cand in cand, pe la masa cate un 50 de Ballentines. Cre'ca i-a placut si afroditei... smile.gif wink.gif
Afrodita
Hahahahaha, pai in general asta beau cand ma duc undeva :cel putin 100 Ballentine's, Jim Beam sau altele asemanatoare...De obicei le "asezonez" cu un red bull, eventual cu cateva picaturi de cola( sa prinda culoare, nu sa ii schimbe gustul laugh.gif )...Cateodata mai beau vodka finlandia...Asta cand am bani mai multi si chef de baut...Cand nu, o dau pe bere sau ceva vin si la asta scap mai ieftin ca ma ia repede de cap laugh.gif Mi-am pierdut antrenamentul laugh.gif
Carmi
White horse -on the rocks
Valheru
Un molted de minim 14 ani...
menthoru'
Prefer Ballantines, e coorat. Am baut o sticla si nu m-am luat biggrin.gif prea tare.
Valheru
Hai noroc pe chestia asta!
Mai toarna tati un paharutz de "tarie de caracter". smile.gif
Praetorian
Bah, m-ati obligat sa votez cu prietenul meu Jack Daniel's, dar preferatul numarul unu nu exista pe pool. Cum reaq sa nu puneti JIM BEAM pe lista ? E unul din cele mai bune Bourbonuri din lume si e prietenul meu cel mai bun.
Mihai
Am adaugat si Jim Beam. rolleyes.gif
Praetorian
10X Mihai, dar acum am votat deja. Oricum, Jim Beam trebuia sa-si aiba locul lui pe lista.
allexa
Jack Daniel's e favorit si in general whiskey e singura bautura care ma ameteste si nu ma pileste. blink.gif
genicon
Asa cum am mai zis si eu, Jim Beam este preferatul meu (desi este bourbon, nu whisky). Credeam ca trebuie reamintit biggrin.gif
Valheru
Rar intalnesti fete cu gusturi in materie de alcool!
Brava allexa!
allexa
@Valheru
Merci spoton.gif , hai noroc! 17.gif 28.gif
bufnitza
Ca whisky, desi nu a fost trecut, J&B si am mai baut de un rev un Dewar's vechi de n ani!!! Extraordinar!
Whisky-ul ma imbata... dar a doua zi nu ma doare capul'! thumb_yello.gif
Ca alta tarie... votka Absolut mi se pare taare buna!
Si bomboanele Finlandia -- pentru cine a avut placerea sa manince & sa bea alcoolul din ele!
Pentru Afrodita -- filmul este printre cele bune vazute de mine si Al Pacino un actor calitatea I thumb_yello.gif
Pentru valheru, ca el a zis de John Daniel's -- film super, actor si mai si.
mutulica
Laproaig si Tralisker
smoked sotch-uri

alea de 12 ani dau clasa si Chivas-ului
rossi
Chivasu` si jack daniel`s
Tyra
Mihai, te rog muuuuuuuuuult sa treci si J&B pe lista!
Votez J&B!
mutulica
in ultima vreme am cam ramas pe talisker, dar tot mai mult isle of JURA
eu_si_tu
Mihai , ai uitat sa-l pui pe lista pe Black&White .

user posted image
Eclectic
Jim Beam.
Iar acum sunt fericit, ca-l iau indecent de ieftin, de la cineva care mi-l aduce din vama. spoton.gif
cocosel
Jacky Rulls!!!...the best...si bineinteles cele de la 25 de ani in sus. rolleyes.gif
March
Cine ajunge pe aeroportul "Heathrow" de la Londra sa viziteze si " Whiskey House" unde o sa vada intr-un colt ,inchise intr-un dulap special , sticle rare cu aceasta bautura. Una din 1930 costa vreo 5000 lire engleze , pret Free-Tax ! ( adica pretul unui "Logan" cu toate optiunile !)
motanul_incaltat
Jack Daniel's.
March
Preferatul multora, livrat cu butoiul , la canea biggrin.gif

Energie
Nu ma pot hotari intre Jim Beam si Jack Daniel's. unsure.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.