Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:March's Corner
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62
March
Revin la un material de mai sus.

Din nou despre intoxicarile de la Bruxelles ale agentilor acoperti - ziaristi ai regimului ! devil.gif Si sunt si acolo dobitoci care inghit minciunile acestor agenti !
March
Weekend relax :

Vedetele lansează un nou trend „artistic”: FOTOGRAFIA DINTRE SÂNI rolleyes.gif
March
Lingo-baseii si anti-baseii se pregatesc de lozinci :


256 sunt alaturi de Nastase


Doi-cinci-sase / Basescu ca Nastase
March
Suspendarea lui Basescu-Zeus a provocat azi noapte un cutremur in Vrancea .
Erwin
"Antena: Băsescu a plecat. Noi acum ce facem?!" rofl.gif
March
Aseara Basea anunta tara ca va petrece weekendul cu familia. Dar iata ca azi vreo sapte ore de pe la 12:00 "Suspendatul" a stat la Cotroceni cu toti consilierii lui . Sa fi ars documente ?!? unsure.gif Sa fi plantat "baietii" niste microfoane ptr. Antonescu ?!? unsure.gif
March
Lovitura de stat nu a reusit !


March
Aseara Basescu mintea cu nerusinare cum ca el n-a mintit nici o data ! jamie.gif

March
2-5-6, BĂSESCU CA NĂSTASE!
March
March
Sloganul PDL pentru referendum: “Vara asta se poartă alb!”.

”Vara asta se poartă alb-negru”, răspunde blogosfera USL


http://www.ghimpele.ro/2012/07/sloganul-pd...blogosfera-usl/
March
Ce faceau Monica Macovei şi Traian Băsescu în timpul Mineriadei din 1990

The Dude
Stii, frate March...Curand se vor implini noua ani de cand ne cunoastem...
In tot acest timp, noi amandoi nu am avut nici macar o singura data vreo controversa..
Cum dracu' e posibil ??

....nu cred sa mai fi avut vreo prietenie (prezenta, ori din amintire) care sa fi functionat atat de impecabil..( o sa sara acum un mascarici care sa ne spuna ca impecabil nu are grade, ca si cum ar intelege...)

..nu stiu ce am...

Am vrut doar sa iti multumesc si sa te anunt ca am castigat...macar si numai prin faptul ca am fost mereu impreuna in tot acest timp.
In fata zeilor....i-am facut frate... thumb_yello.gif

Tu, indoit de toate atacurile astea, poate esti nesigur ?
Sa nu fii...

"Aye, aye, skipper"...and godspeed my friend thumb_yello.gif



March
QUOTE(The Dude @ 8 Jul 2012, 10:49 PM) *
Stii, frate March...Curand se vor implini noua ani de cand ne cunoastem...

Mersi buddy ! As fi raspuns atacurilor lingo-basistilor in mod dur ! Dar numai respectul meu fata de patronul HA m-a indemnat la retinere.
Dar continui tinand nava mea ... steady as she goes with full speed ahead ! Ca sa folosesc limbajul marinaresc al martzafoiului !
March
QUOTE(The Dude @ 8 Jul 2012, 10:49 PM) *
Stii, frate March...Curand se vor implini noua ani de cand ne cunoastem...

Mersi buddy ! As fi raspuns atacurilor lingo-basistilor in mod dur ! Dar numai respectul meu fata de patronul HA m-a indemnat la retinere.
Dar continui tinand nava mea ... steady as she goes with full speed ahead ! Ca sa folosesc limbajul marinaresc al martzafoiului !
March
Articolele ce apar in " The Economist" sunt scrise de o pupincurista romanca fost la RTV !! Cucoana asta portocalie Liliana Ciobanu işi postează alegaţiile pe un blog găzduit de publicaţia engleză! După cum veţi vedea, textele ei sînt preluate de pe blog de Laura Ciobanu, care le publică în „Evenimentul Zilei”, atribuindu-le ziarului „The Economist”!

http://www.cotidianul.ro/the-economist-est...atea-tv-188118/
March
In timp ce Basea & lichelele lui urla cat ii tin plamani "dottore" in sus " " dottore" in jos la Ponta, iata chiar din curtea lor oranj o lichea de varf care l-a plagiat pe Noica in lucrarea sa de doctorat !
March
Bancuri din epoca de sfarsit a lui Basea :

Parlamentul trebuie să decidă azi şi cine va avea grijă de EBA după suspendare

În timpul şedinţei, profitând de neatenţia presei, Victor Ponta şi-a mai trecut câteva titluri universitare în CV

Udrea tastează pe telefon: "Crin, tu ştii că eu întotdeauna am avut o slăbiciune pentru tine"

Crin e supărat că Băsescu a ieşit fără să-l întrebe şi pe el dacă vrea o cafea

Crin a folosit de 2 ori cuvântul "camarilă" în discursul său, site-ul DEX Online a picat deja din cauza traficului


March
edit
March
Presedintele Senatului, Crin Antonescu, a declarat, duminica, la Antena 3, ca are mai multa incredere in directorul Serviciului Roman de Informatii( SRI) decat in directorul Serviciului de Informatii Externe (SIE).

Sigur ca da. Tataia Mele e coarda batrana, trecuta prin scoala "baietilor" ceausisti !



Ofiteri acoperiti ai lui Ceausescu la misiunea ONU din New York in 1977

Cel cu haina din piele si capul intors este tataia Melescanu de azi !

March
Din ciclul : " Tinere sperante basiste " ,

Badea: MRU are vocaţie de tractorist. Dacă dădea acum Bac-ul nu îl lua

L-am ascultat si eu la mitingul ala. Pai Boccul poate sa-i dea lectii de orator. !
March
Din ciclul : " Tinere sperante basiste " ,

Badea: MRU are vocaţie de tractorist. Dacă dădea acum Bac-ul nu îl lua

L-am ascultat si eu la mitingul ala. Pai Boccul poate sa-i dea lectii de orator. !
andra_v
Neculaie Purcărea – Neînfrântul! Diferenta dintre un roman si un patapievici. Interviu cu un mare mester al traditiei populare, fost detinut politic 20 de ani ca legionar
http://www.ziaristionline.ro/2012/07/08/ne...ni-ca-legionar/
Erwin
Îți cam tremură click-ul, coane March! biggrin.gif Ia un șoarece nou.
March
Am fost intr-o zona unde n-am avut semnal 24 ore. Abia acum am vazut ca Basea s-a dus la CC unde a amenintat, apoi s-a milogit ,dar pana la urma a luat-o in bot ! tongue.gif

@andra v
thumb_yello.gif
March
Deci dupa " lovitura de stat" aprobata de Curtea Constitutionala , acum cica "incepe dictatura" tongue.gif
March
Sobolanii portocalii incep sa paraseasca corabia basesciana !

Dupa DEaconu si Lazaroiu a demisonat din functia de conslier prezidential.
March

Cum sunt dezinformaţi oficialii UE de coloana a V-a portocalie
EUobserver "este" de fapt jurnalista Valentina Pop


cocosel
QUOTE(March @ 10 Jul 2012, 06:16 AM) *
Cum sunt dezinformaţi oficialii UE de coloana a V-a portocalie
EUobserver "este" de fapt jurnalista Valentina Pop


Art. 400

"Comunicarea sau raspândirea, prin orice mijloace, de stiri, date sau informatii false ori de documente falsificate, daca prin aceasta se pune in pericol securitatea nationala, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani. "

In orice stat de drept asemenea personaje intrau in incidenta acestei legi... thumb_yello.gif

Vara asta se poarta altul! rofl.gif
March
Dupa ce Gitenstein i-a facut o vizita la Cotroceni lui Antonescu , proaspat reactivatul Boureanu urla in continuare .... lovitura de stat ! Baseii si cripto-baseii au luat-o realmente din loc ! In loc sa priveasc inainte, sa se organizeze si sa se re-orienteze , baseii prefera sa moara de gat cu cel care si-a batut joc de ei 8 ani plimbandu-le pe la nas dosarele ! Trist, foarte trist ! Zau ca as aplauda aparitia unuia care sa puna piciorul in prag si sa tipe : destul... e destul... si sa se lepede de toaet satanele basiste din partid si sa plece de la un nou inceput. Chiar cu o revenire la vechea denumirea a partidului PD . Poate il cheama inapoi pe Roman ! smile.gif
March
Culmea tupeului unei lingo-basiste ,

Doamna cu carnatul in gura ( imagine data pe ecrane ) , plagiatoarea Pora protesteaza impotriva plagiatului lui Ponta !
March
Ia uite cine urla la Ponta :

Kovesi a furat texte pe care le-a introdus într-o carte pe care a vândut-o
Laura Ciorduța Koveși, Plagiator General al României



Surse SNSPA: Ioan Oltean a plagiat la doctorat
March
Deutsche Welle: Basescu este cel putin la fel de corupt ca cei cu care se lupta

Poate pricep si nemtii. Ca noi stim asta !
March
Deutsche Welle: Basescu este cel putin la fel de corupt ca cei cu care se lupta

Poate pricep si nemtii. Ca noi stim asta !
March
Dupa suspendarea lui Basescu, justitia a prins curaj !

Suspendarea preşedintelui pare să deblocheze funcţionarea sistemului românesc de justiţie. După ce luni Curtea Constitutionala a decis că procedura suspendării preşedintelui Traian Băsescu a fost respectată, la câteva ore au apărut primii reţinuţi, primii anchetaţi în dosare vechi de corupţie.



Cu toata gramada de pupicurisme varsata in "Adevarul" conu' Patriciu acum isi pune mana pe cap ! laugh.gif
cocosel
March, Dude ce s-a intamplat cu nivelul acestui han pentru mine este un mister...

Din ce in ce mai multii din cei de aici isi pierd pana si constiinta, in a spune ca raul este bun. Nici nu vor macar sa analizeze ceea ce evidenta si condescenta o cer. Cred ca este timpul sa fac o pauza mai lunga...si sa-i las sa-si continue opera incredibila.

VAra asta se poarta altul!!
March
Orice asemanare cu situatia politica de azi la nivel inalt e o pura coincidenta :

In timpul comunistilor in flota comerciala romana MAVROM existau niste turnatori ai Securitatii . Echipajul unei nave stia sau banuia cine este acel membru din echipaj care turna la "Poarta II a Portului" ( adica sediul Securitatii ) vrute si nevrute. Echipajul cauta sa scape de el prin diferite metode , reusind pana la urma ca turnatorul sa fie debarcat cu ajutorul serviciului de personalal Navrom . ( si acolo se fuma Kent, se bea un whiskey bun... tongue.gif ). Debarcat de la nava , ce facea nenorocitul de turnator , inima neagra, haina, ca sa se razbune ? Se ducea glontz la biroul Securitatii unde varsa o galeata de minciuni ordinare despre membrii din echipaj care desigur aveau de suferit ( li se ridica avizul de strainatate ptr o anumita perioada de timp pana cand se lamurea ca delatiuniile nu se confirmau in nici un fel ). Dar raul era facut.
March
Ce fac în aceste zile DNA şi Parchetul General n-are nici o legătură cu independenţa magistraturii, ci doar cu rezistenţa unor persoane care nu vor să plece din poziţiile pe care le-au ocupat în ultimii ani, odată cu căderea regimului.

Romania intoarsa pe dos de derbedeul national portuar ! Stati p-aproape ! Urmeaza despre Basea ceva !!
March
@ The Dude , @ cocosel

Contele de Saint Germain:
Există un nivel de comandă superior preşedintelui Băsescu?


Ce credeti, il lasa sau nu aia din brate ?!? unsure.gif
March
@ The Dude , @ cocosel

Contele de Saint Germain:
Există un nivel de comandă superior preşedintelui Băsescu?


Ce credeti, il lasa sau nu aia din brate ?!? unsure.gif
March
Antonescu s-a instalat la Cotroceni in biroul folosit de presedintii Iliescu si Constantinescu. Nu in imensul birou al lui Basescu, folosit inainte de Ceausescu !
March
Altul care latra cum ca Ponta a plagiat :

Vasile Blaga a cercetat până ce-a plagiat. Lucrările sale de cercetare doctorală sunt copiate în procent de 33%, [size="3"][/size]
March
Un slugoi sef al lui Basescu premiat de alti slugoi ai lui ( odraslele fostului procuror ceausist Macovei !)
March
Pe alde Basescu, Udrea, Videanu, Berceanu, Boagiu, pe “regii asfaltului”, pe “baietii destepti” din energie si tot felul de smecheri de genul asta, alde Daniel Morar, Laura Kovesi, Codrut Olaru si altii ca[b] ei nu i-au vazut. Aici s-au dat numai NUP-uri.
De sapte ani, de cand regimul Basescu a epurat marile parchete cu ajutorul sinistrei Monica Macovei (care a terminat ce era mai bun prin Justitie) si a plantat marile instante, in special Curtea Constitutionala si Inalta Curte, cu slugi promovate pe orice alte criterii decat competenta profesionala, am vazut de ce nu traim mai bine in tot acest timp: din cauza liderilor Opozitiei! Numai aici ni s-au aratat corupti, in timp ce PDL, in frunte cu Basescu si guvernantii lui au fost “ingerasii”.
Cata nesimtire sa ai ca procuror, sa fii numit in functie de Basescu, la propunerea bezmeticei procuroare comuniste Monica Macovei, ca sa inchizi ochii la dosarele lui Basescu, sa-i musamalizezi dosarul “Flota”, “Casa din Mihaileanu”, “Terenul din Primaverii”, cele legate de vestitul Necolaiciuc de la Transporturi, sa minti ca presedintele are imunitate, si alte asemenea?
[/b]
March
Reprezentantul "Marelui Licurici" la Bucuresti da indicatii "coloniei" unde isi desfasoara activitatea. Pe fata in dispretul opiniei publice. Macar Vishinski o face prin spate , nu in direct ! devil.gif
cocosel
Ce confuzii se fac voite:
- se afirma ca judecatorii CCR au decis, referendumul este valabil daca la urne se prezintă 50% +1 din cetatenii romani cu drept de vot. Apreciere eronata.

NU este vorba de o conditie de valabilitate generala a referendumului de demitere si nici in cazul refendumului din 29 iulie.

Judecatorii CCR s-au pronuntat in privinţa valabilitatii referendumului conform prevederilor din PLx 264/2012. Acest proiect de lege NU are in acest moment putere de lege. Cand PLx264/2012 va deveni lege, va reglementa organizarea si desfasurarea unui eventual referendum ulterior, unde va funcţiona conditia de valabilitate ceruta de judecatorii CCR, adica cvorum de participare de 50% +1 din totalul alegatorilor.

NU se precizeaza ca exista doua documente legislative diferite: OUG 41/2012 – act normativ aflat in vigoare si care reglementeaza organizarea si desfasurarea referendumului din 29 iulie - si PLx 264/2012, care inca nu este lege.

SE incearca acreditarea ideii ca decizia CCR de marti 10 iulie privind PLx264/2012 - care prevede cvorum de participare - se transfera sau produce efecte si asupra prevederilor OUG 41/2012. Apreciere eronata.

Deciziile CCR sunt obligatorii doar pentru actele judecate. In speţa de fata, doar PLx264/2012. Decizia CCR de marti 10 iulie nu poate produce efecte pentru alte acte normative (chiar si cu continut similar) daca nu le-a judecat. Este cazul OUG 41/2012.

In 2007, CCR a judecat dosarul nr. 402A/2007 (sesizare depusa de 50 deputaţi PDL) prin care se contesta modificarea art.10 din legea referendumului. Articolul contestat, avea urmatoarea formulare: "Prin derogare de la art. 5 (2), demiterea preşedintelui României este aprobată dacă a întrunit majoritatea voturilor valabil exprimate ale cetăţenilor care au participat la referendum."

Articolul din 2007 este identic, pana la virgulă, cu articolul din 2012.

Ce au decis judecatorii in Decizia nr. 420/2007:

CURTEA CONSTITUTIONALA
In numele legii

DECIDE:Constata ca Legea pentru modificarea art. 10 din Legea nr. 3/2000 privind organizarea si desfasurarea referendumului este constitutionala. Definitiva si general obligatorie. Decizia se comunica Presedintelui Romaniei si se publica in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I.


Decizia CCR 420/2007 (CCR nu poate da decizii contrare propriei jurisprudenţe – n.a.), situatia este urmatoarea:

- Prevederile OUG 41/2007 sunt constituţionale si orice referire de neconstitutionalitate este nula.

- Prevederile OUG 41/2007 nu pot fi infrante de o Decizie a CCR privind un proiect de lege care contine prevederi similare.


Sa nu mai spun de procedurile legale prin care Plx 264/2012 poate deveni lege.... (decizie publicata in MOF, inregistrare la Senat, dezbatere si vot in Senat, inregistrare la Camera Dep., dezbatere si vot la Camera Dep., 2 zile stagiu pentru orice sesizare de neconstitutionalitate, daca nu exista sesizari se trimite la Administratia Prezidentiala, presedintele are termen de 20 de zile pentru trei optiuni: sesizare CCR, retrimitere la Parlament pentru reexaminare, promulgare., sau sesiune extraordinara care poate dura intre 7-15 zile) Insuficient timp insa.



Care este stadiul celor doua care dispun conditii la referendum:
-OUG 41/2012 – este in vigoare
-PLx 264/2012 – pronuntare de constitutionalitate marti 10 iulie 2012 – nu este inca lege in vigoare...(nici astazi 11 iulie nu s-a primit motivarea de la CCR)

Cu alte cuvinte nimic concret! Momentan valabila este doar OUG indiferent de casa alba de productie PDL... ohyeah.gif
March
Tradatorii Romaniei , slugile basiste la Bruxelles, in frunte cu fostul procuror ceausist Macovei fac afirmatii antinationale pentru a il salva pe Stapanul lor !! Dar populatia ii va rasplati cum se cuvine pentru aceste marsavii !! devil.gif
March
Larisa Bercea de la Românii au Talent, goală in Playboy
March
QUOTE(cocosel @ 11 Jul 2012, 06:02 PM) *
Cu alte cuvinte nimic concret! Momentan valabila este doar OUG indiferent de casa alba de productie PDL... ohyeah.gif

Slugoii basisti se milogesc de Gitenstein sa-l ajute pe Stapanul lor sa ramana la putere.
March

SCRISOARE DESCHISĂ CĂTRE MAGISTRAT(UL CRISTI DANILEŢ)


Stimate domnule judecător,

(...)

Dumneavoastră aţi fost consilierul unei persoane care a instrumentat şi continuă cea mai abjectă şi furibundă campanie antinaţională, Monica Macovei, a cărei unică atenuantă ar putea fi un diagnostic la o expertiză psihiatrică. Sau nu şti(a)ţi că a fost procuror comunist, represiv cu sadism? Nu ştiţi nici că a politizat actul judiciar, l-a condiţionat politic din momentul în care a luat atribuţiile CSM de a desemna şefii Parchetelor şi i le-a dat ministrului Justiţiei? Nu vi se părea jenant faptul că dumneaei era ministru în timp ce părinţii dumneaei, profitori ai comunismului, câştigau în două instanţe contra proprietarilor de drept? Nu vi se pare jenant şi faptul că proprietarii de drept au câştigat, în instanţa ultimă, doar şi imediat după ce numita nu a mai fost ministru al Justiţiei? Extrem de trist că n-aţi avut tresăriri de conştiinţă – măcar profesională – când aţi putut ocupa o funcţie în aparatul acelui personaj din galeria de tip Ana Pauker. Dar o pun pe seama bunei dumneavoastră credinţe. La ea apelez în continuare. Să vă răspundeţi cu onestitate, dumneavoastră înşivă. Fiindcă personal, fac parte dintre milioanele de cetăţeni români care nu mai suportă un regim politic axat pe ură, hoţie, represiune şi cedare a suveranităţii naţionale. Regimul Băsescu, în curând, de tristă – tristă! – amintire. Credeţi că merită să vă expuneţi pentru el? Să vă alteraţi condiţia profesională?

Răspândirea de informaţii false nu trebuie să vă spun eu că e penală. Iar una, în plus, antinaţională, unde s-ar încadra? Vi se pare normal ca drepturile României, pe care Guvernul tocmai le câştigase, prin pledoarie proprie, la recentul Consiliu European, să fie aruncate în aer doar pentru că o grupare politică de tip tribal îşi alimentează agonia cu delaţiuni josnice şi mincinoase?

Guvernările Băsescu, PD-L, au politizat la firul ierbii, absolut toate structurile şi instituţiile. Iar pentru că acum se eliberează ţara de un regim de ocupaţie, ocupanţii demantelaţi acuză eliberatorii, de ocupaţie. Câtă opocrizie agresivă! Propagandă tipică serviciilor secrete sovietice. Şi ce manipulare a unor naivi! Dar asta n-ar avea mare importanţă. De maximă gravitate este, însă, denigrarea României pe plan internaţional, subminarea fără precedent a intereselor naţionale.


(...)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.