Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:March's Corner
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62
March
"Emiratele Occidentale Unite"




http://www.cotidianul.ro/emiratele-occidentale-unite-255309/


March
Familii regale

http://m.imgur.com/a/rrgUw




Surprinzatoare sunt femeile din familia regala marocana ! Uitati-va cu atentie , de ce !




March
In curand nici Putin la Moscova nu va mai fi in siguranta din cauza lor !
March
Cine a urmărit cu atenţie cele declarate ieri seară de preşedintele Klaus Iohannis a putut lesne observa că domnia sa nu s-a lăsat deloc păcălit de schimbarea de atitudine a premierului Victor Ponta. De simulata lui cuminţenie.
Marduk
QUOTE(March @ 21 Jan 2015, 09:13 PM) *
...femeile din familia regala marocana !...

thumb_yello.gif
March
"American Sniper / Lunetistul american ", candidat la 6 premii Oscar, abia astept sa-l vad.

http://nypost.com/2015/01/19/can-american-...ox-office-bank/




exergy33
... chiar aseara i-am ascultat cateva melodii pe care le aveam pe mobil!
Are in repertoriu cateva piese care sunt convinsa ca vor ramane ever.
Mi-e greu sa vorbesc despre el la timpul trecut si, oricum, artistii adevarati nu mor niciodata. Dispar doar fizic.
March
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !
March
Primite de la un amic din Israel smile.gif




***




Raşela către Iţic:
- Iţic, de când suntem noi împreună, tu nu mi-ai cumpărat niciodată nimic...
- Dar, Raşela, n-am ştiut niciodată că ai ceva de vânzare!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Iţic o sună pe dna Goldstein:
-Alo, sărut-mâna, ce mai faceţi?
-Ce să fac, sunt singură, soţul e pe teren de-o lună...
- Atunci poate îmi permiteţi să trec pe la dvs., bem o cafeluţă, facem amor...
-Vai, domnule Iţic, credeţi că sunt curvă?
- Da' cine a pomenit de bani?
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Veste bună
Într-un orăşel din Ucraina, pe vremea pogromurilor, circulă zvonul că
o tânără creştină a fost asasinată. Conducătorii comunităţii se
întrunesc la sinagogă ca să discute cum să evite pericolul de a fi
acuzaţi de crimă. Deodată un evreu vine în fugă, abia răsuflând:
- Fraţilor, aduc o veste bună: tânăra care a fost asasinată era evreică
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Flagrant delict
Vine Natan acasă şi-o găseşte pe nevastă-sa în pat cu cel mai bun prieten.
- Nu ţi-e ruşine, ţi-am dat numele meu, dragostea mea, banii mei, şi
tu, prietenul meu, ţi-am dat bani, ţi-am dat casă, şi, şi... şi mai
opriţi-vă o dată, măcar cât timp vorbesc cu voi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Plata în natură
Kohn se dă de peste două ore în lanţuri şi arată foarte rău.
-De ce nu renunţi? - îi strigă Iancu.
- Patronul de la lanţuri îmi datorează nişte bani şi numai aşa pot să
mai recuperez ceva.
March
De la acelasi amic din Israel ( btw cu multi ani in urma posta si el pe aici !)




***




La venirea lui Mesia
Goldenburg croitorul stă de vorbă cu Iţicsohn croitorul:
- Măi, să ştii c-o să fie bine de noi când o să vină Mesia.
- Şi de ce, mă rog?
- O să se trezească morţii şi cutoţii o să aibă nevoie de haine să se îmbrace.
- Boule! Dacă o să se trezească cu toţii, înseamnă c-o să învie şi croitorii...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Mititeii
Haim şi Moshe şi-au deschis restaurante. La Haim e coadă zi şi noapte
la mititei, iar la Moshe - faliment.
- Măi Haim, spune-mi şi mie, cum faci tu mititei, că la tine lumea dă
buzna şi la mine nu calcă nimeni.
- Păi cum să-i fac, jumătate carne, jumătate rahat.
- Ah, tu pui şi carne...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Îngheţata
Shloimale ajunge la New York şi e supărat foc când vede, în geamul
cofetăriei lui Haim, prietenul său din copilărie, anunţul: "Intrarea
evreilor, strict interzisă".
Intră în cofetărie, îl ia de guler pe Haim şi-l dojeneşte:
- Nu ţi-e ruşine, tu care eşti evreu şi ai suferit din cauza
legionarilor, şi ai fost în Transnistria, şi erai să mori la
Auschwitz, tocmai tu să pui un anunţ că evreii n-au voie să intre să
mănânce o îngheţată?
- Stai, măi, tu ai gustat din îngheţata mea?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iţic la doctor
- Domnu' doctor vă rog să mă ajutaţi. Eu în fiecare dimineaţă, la ora
7 fix, am ieşire!
- Păi asta e foarte bine. Trebuie să fii fericit.
- Da, dar eu mă scol la 8.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
La dentist
Rebeca moare de frică:
- Domnu' doctor, mi-e aşa de frică... Decât să-mi scot o măsea, mai bine
fac un copil.
- Doamnă, hotărâţi-vă, să ştiu cum să aşez scaunul.
--------------------------------------------------------------------------------------------------


March
Despre un erou brailean inmormantat la Arlington National Cemetery din US

In Cimitirul National Arlington exista un Memorial ridicat in memoria celor 266 de ofiteri, marinari si soldati morti in explozia ce avut loc la bordul USS Maine in rada portului Havana, in 1898. Pe placa Memorialului se afla scris si numele lui TEODORESCU Constatin, fireman, first class ( tunar, clasa intai ) ce a murit in aceasta explozie ( a carei cauze nu au fost lamurite nici pana in ziua de azi, accident sau sabotaj ??)

Eroul american Teodorescu, brailean, a trecut Atlanticul prima data in vara anului 1880 si s-a inrolat in marina americana unde a petrecut peste sase ani ambarcat pe nava USS Essex .

S-a reintors in Braila unde va sta pana in 1892, an in care va reveni in America inrolandu-se din nou in marina, unde va servi pe mai multe nave printre care cuirasatul USS Vermont si USS Maine care va exploda pe 15 februarie 1898 , an in care Constantin Teodorescu implinea 35 de ani.

Lista oficiala a mortilor de pe USS Maine apare aici ( numele braileanului aparand sub forma TODORESCU ):

http://www.history.navy.mil/browse-by-topi...-uss-maine.html

Aici este o fotografie cu echipajul navei la o petrecere organizata la bord in 1896. Este foarte greu, daca nu imposibil de identificat personajele ce apar aici.

http://www.shorpy.com/node/8061?size=_original




Si aici este memorialul din Arlington National Cemetery cu descrirerea tragicului eveniment si inmormantarea echipajului

http://www.arlingtoncemetery.net/ussmaine.htm

Am scris administratiei Memorialului cu rugamintea sa-mi transmita o fotografie a placii pe care este gravat numele lui Teodorescu Constantin , dar in zadar !!




Orice contribuitie la cele de mai sus va fi mult apreciata

Mersi
March
Magazin alimentar din Cuba




Ce naiba or vinde in sacii aia mari ? Frunze de palmier sau ce ?!?









Marduk
Io vreau sa cumpar cutia aia din stanga, cu niste "betigase" maronii. Ce sunt alea, creioane? plastilina?
March
QUOTE(Marduk @ 27 Jan 2015, 09:04 PM) *
Io vreau sa cumpar cutia aia din stanga, cu niste "betigase" maronii. Ce sunt alea, creioane? plastilina?


"Carpati" cubaneze ! Ca amaratii aia n-au bani sa cumpere asa ceva si care se gaseste numai la export :




http://www.topcubans.com/cuban-cigars/classics.php


March
Pentru ca i se urcase la cap rau, nasul lui Ponta a trebuit sa se care din fruntea SRI !! thumb_yello.gif
Cla
As pune pariu ca sunt niste saci de tutun.
Si apropos, cum se face o Cohiba ?
Nu se linge, o tragi prin P.izda, doar atunci are aroma cutare. biggrin.gif
Marduk
QUOTE(March @ 27 Jan 2015, 08:33 PM) *
"Carpati" cubaneze ! ...

Ai fumat tigari de foi romanesti "Ardealul"? erau tari si bune, tutun netratat daca-l trageai in plamani te curatai repede.
March
Un pastor evanghelic din Galicia este acuzat că intermediază vânzarea de copii români







Cla
QUOTE(Marduk @ 28 Jan 2015, 03:37 PM) *
Ai fumat tigari de foi romanesti "Ardealul"? erau tari si bune, tutun netratat daca-l trageai in plamani te curatai repede.

În Decembrie a fost maica-mea în România si m-a întrebat ce sa-mi aduca.
Am zis "Carpati fara"
Nu se mai gasesc, mi-a adus LM, e un rahat.
Daca-mi aduc aminte de tigarile de odinioara, îmi pica în minte Carpati, Marasesti (de tusesti), Nationale, Amiral, Snagov... rolleyes.gif
Apropos... am tras odata un Snagov... si ma mir ca nu arde la filtru ci ramâne lung...
Baietii de la fabrica au facut misto... era un cui în el rofl.gif
March
In sfarsit cloaca basista se clatina rau.






Madama a fost pusa sub acuzare , sub control judiciar. Basistii si cripto-basisti disperati ! Pentru ca cel putin un fir duce la Jupanul lor tongue.gif






Audiere cu năbădăi! Din reflex, Elena Udrea s-a băgat sub biroul procurorului DNA rofl.gif






Videanu-Bordureanu a iesit cu catusele pe maini de la DNA !




Se pare ca presedintia lui Klaus a inceput sub bune auspicii ! thumb_yello.gif



March
In Argentina o cloaca politica asemanatoare cu cea din Romania. Un mare scandal zguduie tara. Un procuror se "sinucide" . Acuzatii la presedinta, politiceni, servicii secrete si.... "Marele Licurici" !
March
Balada Facebook







Nici bine nu te trezesti,

Ca la Facebook te gandesti.

Ba mananci ba nu mananci

Toata lumea o anunti:

Ba ca ti-a murit pisica,

Ba ca te-a lasat gagica,

Ba ca ploua, ba ca ninge

Aragazu` nu se stinge.

Cand postezi cate-o prostie

Mii de like-uri vrei sa fie,

Si cand sunt doar doua-trei

Te comporti ca Doroftei.

Dai cu pumnu-n monitor

Iei parintii la omor

Si scrii mai tarziu pe wall:

"Aoleu ce zi sa mor!"

Sa-l dau dracu` de Facebook!

Sa nu mai scriu unde ma duc,

"At Baneasa Mall sau Buc".

With my friends,sau singur cuc

Sa-l dau dracu` de Facebook !!




March
Apropos de Daniel Morar de la CCR . Dupa ce anii la rand l-au ridicat in slavi, acum basistii si cripto-basistii fac spume la gura si batzaie din cap pentru ca Morar a avut un rol important in cadrul CCR pentru respingerea legii Bigbrother propusa de aproape politia secreta SRI !
March
CTP: „Era firesc ca dna Udrea să ajungă la DNA, având în vedere în centrul cărei reţele de corupţie se află: la stânga, dna Bica, la dreapta, dl Cocoş, de care a ţinut să se delimiteze în redacţia gândul. (n.red. Întrebat de gândul dacă anchetarea sa de către DNA îi afectează cariera politică:) Doamna Udrea nici nu a avut o carieră politică. Dna Udrea a fost pompată în politică de nişte indivizi: de către dnul Stolojan, dl Cocoş şi, bineînţeles, de marele ei mentor şi sfătuitor, dl Băsescu, care a protejat-o în peisajul politic, a favorizat-o din funcţia lui de şef al statului, timp de 10 ani. Cariera ei politică a fost cea din imaginea în care sărea cu paraşuta şi o ţinea instructorul în braţe - ea nu a sărit, de fapt, cu paraşuta. Aceasta este imaginea carierei politice a Elenei Udrea".




AMIN !
March
Cloaca basista a inceput sa supureze ! Vazand ca funia se apropie de el, fostul Jupan a bagat la inaintare pe panarama ot Pleskoi sa stropeasca la tv !!
March
Hopaaa ! Se pare ca madama ot Pleskoi a inceput sa "vomite" si ce nu trebuie ?!?! Cica majoritatile parlamentare pe vremea lui Basea se formau tot cu ajutorul SRI !




http://www.cotidianul.ro/udrea-recunoaste-...mentara-255881/


March
Acest mutzunache, acest mare mincinos de la varful politicii romanesti .... cititi aici cum ocoleste raspunsul la acuzatia madamei ot Pleskoi !







March
Un roman din strainatate care ne face sa fim mandri si sa uitam pe moment golaniile sau hotiile altor compatrioti de-ai nostril din strainatate !
March
S-a declanşat operaţiunea "cutremurul" thumb_yello.gif
March





Paciaura dupa care nu va plange nimeni . Sau.... ma rog, unul poate ! tongue.gif

March
" American sniper " $249 milioane in numai 3 saptamani de la lansare !!!
March
Jurnaliștii Cancan.ro au surprins-o duminică pe Miorița Videanu, soția lui Adriean Videanu, făcând o vizită la fostul președinte. Conform sursei citate, întâlnirea dintre Miorița Videanu si Traian Băsescu a avut loc la Vila Lac 3. Potrivit publicației citate, Miorița Videanu nu a bătut doar la ușa lui Traian Băsescu, ci si a cuscrului acestuia, afaceristul Bebe Ionescu.







March
Câteva întrebări născute de Vidra Udrea
March
CUTREMUR/SRI şi Ghiţă CONTROLEAZĂ MEDIA din România/Mai avem STAT de DREPT?

Reţinerea lui Adrian Sârbu după ce acesta n-a vrut să-i vândă la preţ de nimic Trustul Mediafax lui Sebastian Ghiţă ridică încă un semn de întrebare despre fenomenele paranormale la care asistăm. Mai ales că, în cazul lui Sârbu, avem de-a face şi cu atacuri virulente, fără urmă de perdea, ale imbecilului de Ponta. Iar Sârbu, fără să aibă ochii în lacrimi ca răposatul Patriciu sau, mai nou, ca Dorin Cocoş, şi nici dependent financiar de SISTEM, le-a arătat cătuşele sfidător. Bineînţeles că bichirii, andronicii, mirceabazii şi, mai nou, bancii presei de serviciu vor trece la desăvârşirea portretului de BARON CORUPT al MOGULULUI MEDIA Sârbu. Am mai văzut, băieţi, am mai văzut...




Însă şi românii trebuie să vadă cum Divizia Media a SRI, a se citi a SISTEMULUI, pune mâna, zi de zi, pe tot mai multe instrumente media. Făcând din aşa-zisa victorie a poporului din noiembrie perdeaua de fum perfectă pentru ca Noua Generaţie să pună mâna pe ţară.

Ghiţă controlează RTV. Ponta controlează Antena3. Însă, mai nou, şi misiţi interpuşi made Coldea, împunşi de la spate cu şinele de la dosare, bătătoresc o relaţie cu Gâdea şi Compania. B1 şi Evz sunt controlate integral de Coldea. Şi editorial şi financiar (....)

http://www.comisarul.ro/politic/cutremur/s...ani_354898.html







March
Noi v-am spus că vine CUTREMURUL.

Spunem din start că cine râde sau aruncă în derizoriu afirmaţiile Elenei Udrea despre Coldea, Ghiţă sau sumele de bani este un dobitoc. Sau, după caz, un tarat pesedist. Mai spunem, tot din start, că Elena Udrea nu este o victimă a lucrărilor oculte făcute de Coldea. Ea este doar o infractoare, o maimuţă care s-a crezut împărăteasă. Şi căreia mulţi, prea mulţi din ţara asta i-au pupat mânuşiţele şi i-au mirosit băşinile. Linguşind-o şi spunându-i că băşini aşa frumos mirositoare neam de neamul lor n-a mirosit. (....)




http://www.comisarul.ro/politic/cutremur/u...sus_352311.html


March
Povestea antică, în care un împărat roman angajase un cetăţean care avea o singură misiune: de fiecare dată cînd ieşea în lume şi auzea ovaţiile mulţimii, trebuia să-i şoptească la ureche „nu uita că eşti un simplu om!”, astfel încît Puterea să nu-i ia minţile




Stie cineva cine este acel imparat roman ?!?


March
Elena Udrea nu se mai oprește din minciuni: "Nu sunt doar nevinovată, sunt și virgină!" rofl.gif




Dunga aia de pe pantaloni e slitzul sau ce ??? unsure.gif

March
Ia sa vedem. Exista vreo celula speciala pentru madama ot Pleskoi ? tongue.gif

Admiratorii ei inca plang cu lacrimi de foc ! tongue.gif tongue.gif
March
Un articol interesant despre modul cum iti poti rupe scula !
March
Primite de la amicul meu din Israel smile.gif




***




BATE SAUA CA SA PRICEAPA.....




Doamna Meirovici tremură sub plapumă:
- Iubitule, murmură ea, când eram mică şi tremuram, mama mă lua în
braţe şi mă încălzea.
- Ei şi? doar nu vrei să mă duc la miez de noapte s-o aduc pe mama ta!...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Datoria
Iossel şi Smil sunt la bancă tocmai în momentul în care o bandă irupe
în sala de aşteptare şi îi pune pe toţi să stea cu mâinile sus şi
încep să adune banii. După ce termină cu casele de bani, încep să
scoată banii din buzunarele clienţilor. Iossel i se adresează celui ce
pare să fie şeful bandiţilor:
-Aş putea să-mi las jos mâna? Ştiţi, eu am reumatism....
Banditul, care îşi dă seama că Iossel nu e periculos, şi - la urma
urmelor - este şi el om, îi permite. După care Iossel îşi băgă repede
mâna în buzunar, scoate de acolo o mie de franci şi îi întinde lui
Smil:
- Ţine-i, ţi-i datoram, şi mă gândeam că era cazul să ţi-i restitui...
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Invers
Şmuel este în proces cu Şelbaum şi îi vine ideea să-i trimită un cadou
judecătorului, dar avocatul său încerca să-l descurajeze s-o facă:
- Ar fi ultima prostie; voi pierde, cu siguranţă, procesul şi rişti să
fii urmărit pentru încercare de corupţie...
Procesul se desfăşoară şi Şmuel îl câştigă. Avocatul său, încântat de
sine şi sigur că elocvenţa sa i-a adus victoria, îi spune lui Şmuel:
- Ei bine, eşti mulţumit? Nu-i aşa că am avut dreptate să te sfătuiesc
să nu cumva să-i trimiţi judecătorului un cadou?
-Dar i l-am trimis...
-Cum? Ai făcut-o, totuşi...?
- Da, numai că am pus cartea de vizită a lui Şelbaum...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Epitaf pe o piatră de mormânt
- Raşela, acum crezi că eram bolnav?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
March
Circul e in toi ! rofl.gif
March
O pupilă monstruos dilatată
March
Bocet pervers ! rofl.gif




https://www.youtube.com/watch?v=lKDpWBm-SuY


March
S-a declanşat Operaţiunea CUTREMURUL.

Iar anunţul că şeful SRI şi-a depus demisia nu este decât o petardă aruncată pentru a-l scoate cât de cât onorabil pe fostul pesedist George Maior din ecuaţia scandalului scurgerii de informaţii din Dosarul EADS. Iar preşedintele Iohannis a mers sută la sută pe mâna actualei şefe a DNA, Laura Codruţa Kovesi. Şi liniei pe care a anunţat-o şi a asumat-o. Sursele noastre spun că decizia lui Iohannis survine unui raport înaintat de actualul procuror şef al DNA. Iohannis i-a cerut, de urgenţă, lui Maior, să-şi depună demisia.În zilele următoare se va vedea, de pildă, că Toni Greblă nu este singurul judecător de la CCR care face obiectul unor investigaţii ale procurorilor DNA. Iţele nu duc doar spre PSD ci şi spre noul PNL- adică PDL şi PNL.Iar zilele lui Victor Ponta sunt numărate atât în fruntea PSD cât şi a Guvernului. Aşa cum sunt şi zilele lui Sebastian Ghiţă în libertate. Sursele noastre spun că urmează puneri sub acuzare de răsunet. Şi reţineri spectaculoase. Inclusiv în rândul unor foşti generali SRI şi MAI. DNA pregăteşte ,,CUTREMURUL''Nu mai puţin de 5 dosare vor fi detonate în zilele şi săptămânile viitoare de procurorii DNA. Operaţiunea, denumită generic ,,CUTREMURUL'', va duce la colapsul actualei configuraţii politice din România. Dar şi la restructurarea, la un pas de desfiinţare a ceea ce acum încă se mai numeşte DIICOT. O instituţie care, sub conducerea lui Codruţ Olaru şi, mai apoi a Alinei Bica, s-a transformat într-un focar de infecţie pentru multe dosare de corupţie. Care au fost compromise din cauza scurgerilor de informaţii. Nici Ministerul de Interne nu va scăpa nevătămat din această operaţiune. Recentul scandal declanşat de DNA la MAI nu a fost decât un semnal pentru a se pune capăt dezmăţului care începuse. Puţini realizează cât de GRAV este ca o consilieră a ministrului să fure documente secrete! Aşa cum reţinerile de la Timiş sunt semnale pentru ceea ce se întâmplă în toată ţara cu Inspectoratele de poliţie ÎN URMA NUMIRILOR POLITICE DICTATE DE BARONII LOCALI.Problema cea mai mare a procurorilor DNA nu o mai constituie absenţa dovezilor ci volumul imens al acestora. În ultimele 6 luni s-a petrecut o adevărată revoluţie în sânul societăţii româneşti. Foarte mulţi funcţionari din eşaloanele 2 şi 3 din instituţii locale şi centrale au furnizat un volum enorm de date despre şefii lor şi contracte oneroase. A crescut de asemenea volumul autodenunţurilor. Iar toate acestea au nevoie de procesare. În condiţiile în care personalul DNA este extrem de redus în raport cu numărul de dosare pe care trebuie să îl opereze. CUTREMURUL va lovi şi ultimele bastioane baronale locale. Şi va decima Parlamentul. Să nu creadă cineva că nu există date despre Sebastian Ghiţă. Dovezi şi declaraţii olografe. Însă Ghiţă este TOP servicii secrete. Când va cădea Marcel Opriş va cădea şi Ghiţă.Mafia a gcupat principalele posturi din conducerea institutiilor de stat.Pana nu curatam statul de mafioti (in special din justitie) nu vom avea sanse ca tara sa se redreseze.

http://www.cotidianul.ro/s-a-declansat-ope...remurul-255861/







Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.