Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:March's Corner
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62
March
Tataie Melescanu, acest" tradiceanu 2" al liberalilor, a declarat ca el il va sustine pe Ponta in turul 2 !!! Mos bashina spera sa fie pus de Ponta din nou in fruntea SIE !
March
Presa străină: Alegeri haotice, īn beneficiul lui Victor Ponta devil.gif




Deci in 2009 Basea a furat intr-un fel, iar acum Pontacu' in alt fel !




March
Batranul bolsevic atac dur la Ponta si Dragnea ! thumb_yello.gif
March
Madama ot Pleskoi ca sa-si salveze "poseta" i-ar da votul lui Ponta in turul 2. Ponta zice ca ar accepta cu placere si voturile ei. Daca Basea nu scoate pe piata ceva tare contra lui Ponta , care sa-i zguduie pe toti pontacii , atunci acest infantil pesedist va iesi pesedinte ! devil.gif




Primul din lista de gratieri va fi Varanul ! Al doilea Sobolanul rozaliu...

March
Tataie Melescanu (acesat bashina penelista ) a obtinut ce dorea prin tradarea sa :

"Dacă voi fi ales preşedinte, domnul Meleşcanu va fi consilier prezidenţial pe probleme de securitate naţională, post ocupat īn prezent de Iulian Fota", a anunţat Victor Ponta.
March
Deci Pontacu il anunta ca posibil premier pe Maior care pe timpul turului 2 se va afla la butoanele SRI !!!
March
Premierul Romāniei, comparat cu Viktor Orban

The Economist: Ponta va orienta ţara către Rusia şi China

http://www.cotidianul.ro/the-economist-pon...i-china-250548/


March
"Stima noastra si mandria, Ceausescu, Romania"

Il vedeti aici :

http://www.stiripesurse.ro/este-important-pentru-romania-ca-smecherescu-sa-nu-fie-presedinte_933000.html
March
Zoaiele politicii și-au dat māna peste Romānia

Vadim către Ponta: "Mr pārț şi kurva popii"

Noul aliat al lui Ponta, Vadim Tudor, i-a dedicat īn trecut o "poezie" actualului premier, cu titlul "Mr pārț şi kurva popii", īn care īn care īl terfelea īn stilul caracteristic pe aspirantul la fotoliul de la Cotroceni al PSD care acum s-a aliat cu el.

"Tata-socru, ce idee/A pontat la fundul lui/Nu-i bărbat, dar nici femeie/Face pofta orisicui", spunea Vadim īn "poezia" lui.`

Poezia a fost redescoperită de Kamikaze

http://www.cotidianul.ro/vadim-catre-ponta-mr-part-si-c**va-popii-250562/
March
Secera roşie devil.gif

http://www.gandul.info/puterea-gandului/se...-rosie-13493131




March
Calendar sexy-morbid. Au pozat goale pentru un calendar cu sicrie




http://www.dcnews.ro/calendar-sexy-morbid-...h.xDNRjgHn.dpuf


March
Pamflet scris de C. Vadim Tudor īn noaptea de 20 spre 21 septembrie 2014




MR. PĪRŢ ŞI churva POPII

Aţi īnnebunit cu toţii?

Aclamaţi un maimuţoi

Nu vedeţi că-i cad chiloţii?

Babette pleacă la război!

Capul mic, de bibilică

Pe un trunchi acromegal

Monstrul, carevasăzică

L-aţi urcat pe piedestal.

Astfel de anomalie

Nu s-a mai văzut pe-aici

Nu e om, e o stafie

Şolduri mari şi umeri mici.

Tata-socru, ce idee

A pontat la fundul lui

Nu-i bărbat, dar nici femeie

Face pofta orişicui.

E lasciv ca o vădană

Are mersul legănat.

Cine şi-a făcut pomană?

Churva Popii - şi l-a luat!

Ăştia-s mai urīţi ca dracul

Dar ce aere īşi dau!

Se reped să ia caimacul

Numai pe ecrane stau.

Ea, o boarfă răsuflată

El, un jalnic poponar

Ce familie spurcată

Suportăm, ca proştii, iar!

O pereche răpciugoasă

-Asta-i tot ce-aveţi mai bun?

Şleampăta spălătoreasă

Şi un procuror nebun.

Ţara azi e dirijată

De la Cabinetul 2

Dă funcţii la gaşca toată

Ce-o pupă-n părţile moi.

Zilnic, face şi desface

Miniştri, chiar comisari

(O caută la găoace

Uneori, nişte curvari).

E normal, căci cimpanzeul

N-are puţă, e pe dos

Dacă scoţi din ei tupeul

Rămīne un vid jegos.

Lacomi sīnt, pe apucate

Vizite de lucru fac

Taie panglici inventate

Şi anunţă: Cotcodac!

Fac spectacole, prosteşte

Bani publici aruncă-n vīnt

Kim Ir Sen se răsuceşte

De oftică, īn mormīnt.

Īntr-o ţară ruinată

Asta mai lipsea: dezmăţ

Propagandă deşănţată

Iar pielea vacii e-n băţ.

Ne conduce iar Mafia

O boarfă şi-un eunuc.

Ăştia fac din Romānia

Cel mai ieftin balamuc.

Un spectacol de 5 stele?

Mai degrabă de 5 cruci!

Sifilitici cu sechele

Care au īn cap doar muci.

Flamuri roşii precum focul

Care arde-n iad gudron

Unde este dobitocul

Ce l-a uns pe avorton?

Mister Pīrţ şi churva Popii

Prind curaj, confiscă tot

Strīns uniţi cu interlopii

Sīnge proaspăt au pe bot.

Lumea, īnsă, se cruceşte:

Īn acea bandă de hoţi

Nimeni, chiar, nu mai gīndeşte?

Ori au căpiat cu toţi!

Nu văd că-s īn pielea goală

Noile caricaturi?

Abia ce-am scăpat de-o boală

Şi-avem alte murături.

Nimeni nu le-a pus oglinda

Să īşi vadă, cīteodat'

Cum priveşte porcul - ghinda

Faţa ca un cur pictat?

El mongol, ea bulbucată

El plagiator şi hoţ

Ea - un sex cīt o găleată

Şi el - un rahat cu moţ.

Ăsta este viitorul

Promis de aceşti ciumaţi?

Au exasperat poporul

Care i-ar vrea spīnzuraţi.

Fraţilor, intraţi īn casă

Şi-i ascundeţi pe copii

O pereche sulfuroasă

După voturi va veni.

Două paţachine tristeI

mitīnd pe Ceauşeşti

Băgaţi nasul īn batiste

Ca să nu luaţi boli lumeşti.

Nu credeam că impostura

Naşte monştri-aşa pitici

Un refren le umple gura:

,,Mīndri că sīntem calici!"

March
Famiglia lui Pontacu


• V. V. Ponta – prim-ministru (PSD)
* Daciana Sārbu-Ponta (sotie) – europarlamentar (PSD)
* Ilie Sārbu (socru) – senator (PSD)
* Rodica Cazanciuc (verisoara) – directoare la Tarom
* Robert Cazanciuc (sotul verisoarei) – ministrul Justitiei (PSD)
* Gabriel Oprea (nasul de la prima cununie si nasul de botez al primului copil) – vicepremier (UNPR)
* George Maior (nasul de la cea de-a doua cununie si nasul de botez al celui de-al doilea copil) – director SRI
* Cornelia Naum (mama) – actionara a unor firme abonate la contractele cu statul
* Alexandra Ponta-Hertanu (sora) – actionara a unor firme abonate la contractele cu statul
* Iulian Hertanu (cumnat / sotul surorii) – actionar si administrator al unor firme care au obtinut contracte de zeci de milioane de euro pe bani publici, multe fara licitatie.







Daca mai stiti altii, va rog completati !




Marduk
QUOTE(March @ 8 Nov 2014, 12:39 PM) *
Famiglia lui Pontacu...Daca mai stiti altii, va rog completati !

bunica? unsure.gif
March
Acuzatii grave la adresa lui Victor Naumovici Ponta , aici ;

http://panait-munteanu.blogspot.ro/
March
Cel mai prost ministru de externe postdecembrist si-a dat demisia. Sau mai bine zis l-a demis V.V. Naumovici TONTA pentru ca simte ca procentele lui au iau in jos !!
March
Halloween inedit! Badea și Gādea, costumați īn specie rară de vārcolac: nu mușcă, ci te pupă-n cur rofl.gif

http://www.timesnewroman.ro/monden/halloween-inedit-badea-si-gadea-costumati-in-specie-rara-de-varcolac-nu-musca-ci-te-pupa-n-cur
March
Tata ,eu ce sunt, evreu sau tzigan?

Ytzic avea tata evreu si mama tiganca.Intr-o zi s-a dus la taica-sau
si l-a intrebat:
- Tata ,eu ce sunt, evreu sau tigan?
Taica-sau:
- Da de ce intrebi ,este chiar asa de important?
- Da tata,pentru ca Strul are o bicicleta si nu stiu ce sa fac,sa i-o
fur sau sa negociez cu el?
March
Revoltator ! Slujitorii Prea Fericitului Intreprinzator recomanda in biserica ca enoriasii sa-l voteze pe Ponta ! In timpul regimului comunist asemenea popi au facut pactul cu Diavolul, iar acum il fac cu nepotul Lui !!!

https://www.facebook.com/video.php?v=10205049740753660&set=vb.1547154346&type=2&theater

Jur pe Crucea lui Iisus ca sunt orthodox, dar asemenea comportamente ale unor imbuibati de popi ma fac sa vomit !
March
Purtatorul de vorbe al IPF-ului da si el un comunicat de presa. De sanchi, desigur . Cred ca n-o sa auzim de nicio masura luata contra popilor aia infestati de duhul diavolesc !

http://www.cotidianul.ro/reactia-patriarhiei-la-implicarea-in-campanie-a-unor-preoti-250982/
March
Ceva despre acest nemernic si mincinos pitzifelnic rosu !

55 de situatii in care Ponta a fost prins cu minciuna de cand este premier. Si doua bonusuri

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18535408-cele-55-situatii-care-ponta-fost-prins-minciuna-cand-este-premier-pana-acum.htm
March
Unde este societatea aia civila care inainte a fost intodeauna contra rosului ?!? Sa fie asta rezultatul celor 10 ani de domnie basesciana dezbinatorie ?
Johannis ar fi avut nevoie acum de un sprijin masiv al acelei societati civile !
Marduk
Eu cred ca sunt 10 ani de manipulare, indoctrinare a romanilor, rezultatele se vad foarte bine azi, cand orice este legat cat de cat de Basescu, nu mai conteaza daca este rosu, galben sau verde, este pur si simplu blamat, damnat, executat etc.
"...iar noi va spunem Votati-l pe al nostru! Trebuie sa fie crestin, sa fie ortodox, sa se inchine, sa faca Sfanta Cruce." Amin
The Dude
QUOTE(March @ 12 Nov 2014, 05:51 PM) *
Ceva despre acest nemernic si mincinos pitzifelnic rosu !

55 de situatii in care Ponta a fost prins cu minciuna de cand este premier. Si doua bonusuri

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18535408-cele-55-situatii-care-ponta-fost-prins-minciuna-cand-este-premier-pana-acum.htm



hmm.gif ..seamana leit cu imputarile fabricate, ori speculate de serviciile aflate inca la dispozitia baselului...



Frate March....io n-am ciunga-n par....si ultima data cand am verificat oglinda nu-mi crescusera nici cioc, nici pene multicolore.



Regret ca tinerimea de azi, ce plateste un tribut atat de greu carentelor din sistemul educational al perioadei imediat post-decembriste, nu sesizeaza manipularile, altfel mai mari decat Casa Poporului..

Romania s-a prabusit economic sub mafiotismul dus la extrem de camarila lui traian basescu.
Moral a decazut tot ca rezultat al climatului de neincredere, stat politienesc, invrajbire si ura; promovat iresponsabil de acelasi autor.

Exact la momentul potrivit Ponta e deconspirat ca spion (o acuza imposibil legal de demonstrat) ori ca plagiator (la fel de anevoios de probat cu certitudine). I se mai pune in carca vanzarea tarii catre rusia si instaurarea unui viitor haos (ca si cum oricare din aceste actiuni ar mai putea fii posibila; ori, in al doilea caz, ca si cum asta ar fi si la indemana altcuiva care nu se cheama traian basescu). Nu iti suna cunoscut ???

Nu-i o strategie familiara deja ????

Faza asta cu bau-bau ???.... cu mogulii de presa care au scos la mezat Romania..??...cu grofii si mosierii hrapareti gata sa praduie avutia nationala si sa ii umileasca pana la silnicie pe romani....cu un geoana amanetandu-si ipoteticul mandat la vantu ??

Sunt tehnici atat de stravezii...La fel ca sustinerea fatisa a elenei udrea si atacurile la iohannis, mizand pe operativitatea antibasismului multilateral dezvoltat, ce prin ricoseu reorienteaza simpatia catre oricine ii este antipatic dusmanului..

Bahhhhh........


Poporul roman...in care am invatat sa cred, a ales impecabil de fiecare data...

a ales iliescu...cand efectiv nu avea alta solutie acceptabila in raport cu mediul extern (pastrand tara in echilibru si "liniste" - stia bunicuta ce stia - intr-o conjunctura in care venirea oricarei opozitii ar fi insemnat un dezastru catastrofal pentru gubernia noastra)

a ales constantinescu, intr-o incercare timida de eliberare lina fata de trecut...si a obtinut exact asta..cu pasi marunti, a afirmat o noua forta politica, ce la o adica ar putea prelua pozitia international atribuita)

a ales basescu prin grija de a separa cat mai precis si mai rapid apele; pentru a delimita cat mai exact murdaria ce trebuie inlaturata (o excelenta optiune, dureroasa cei drept, in instaurarea spiritului european)


va alege ponta pentru ca este urmatorul pas obligatoriu in etapele devenirii...


55 de motive contra ??? rofl.gif


uite cateva pro:

1. este singurul garant al anihilarii si neutralizarii clanului basescu (din oricare motive: orgoliu, vanitate, decenta, spirit justitiar, etc).
2. in guvernarea sa s-au petrecut cele mai spectaculoase arestari si destructurari ale unor retele mafiote.
3. in guvernarea sa au fost demarate marile proiecte ale refacerilor rutiere (83 de lucrari angajate prin contract cu fonduri asigurate).
4. in guvernarea sa a fost pastrat un echilibru rezonabil fata de conflictele militare din zona (fara precedent in anvergura).
5. in guvernarea sa au fost protejate drepturile cetatenesti...inclusiv cele ale pensionarilor, atacate atat de criminal de predecesori..

inmulteste asta cu 11.... rolleyes.gif rofl.gif



March...politica e o c**va ieftina...

Daca vrei sa ai un bordel exemplar, nu o pui pe Alba-ca -Zapada in fruntea tarfelor...ci tot pe una de-a lor.
Un mincinos recunoscut imi pare mai competent pentru slujba asta decat orice inocent...sau decat unul care pozeaza in asa ceva.
Minciuna e permisa si bine-venita in politica, se numeste "diplomatie" ...si tot minciuna e.

Pustiul e necopt...dar are tot timpul sa creasca, iar postul de sef de stat nu mai trebuie privit ca taraba de piata in care l-a transformat țățica sleampata si betiva care inca il ocupa (abuziv). Daca va respecta instructiunile staff-ului si ale consilierilor de imagine, atunci e posibil sa avem de a face cu cel mai benefic mandat post-decembrist...


pentru mine n-are prea mare importanta....cred ca nici nu merg la votul asta; insa realitatea trebuie eliberata din penumbra sentimentelor, si ferita cu grija de intoxicarile de duzina..


pe base, macovei si iohannis..???....ii stiu nemijlocit....lupi moralisti, nimic mai mult...imi este peste limite sa am oricat de putin de a face cu fiecare dintre ei.....iar in ultimul caz, daca am trai intr-o tara cu drepturi garantate, m-as indrepta poate catre institutia auto-denuntului...dar nu traim in o astfel de republica....si nici nu stiu sa existe vreuna... unsure.gif


traim in Romania...sa nu uitam nicio clipa asta; iar cei care s-au mutat temporar in nori, sunt rugati sa revina ilico-presto inapoi acasa...

.....ii asteapta cu nerabdare poporul... unicul suveran....thumb_yello.gif
March
Popa GADEA si tzarcovnicii/tzarcovnicele lui o iau in bot !




„Reporteri fără frontiere” acuză Antena 3 de partinitate şi avertizează că libertatea presei īn Romānia este īn pericol




March
Cum afla unii daca ii insala nevestele




Un american, un francez si un roman discutau cum afla ei daca ii
insala nevestele.
Francezul zice :
- Eu vin acasa si o intreb daca m-a inselat si ea normal, zice ca nu,
si eu o intreb "dar cu ..." si zic un nume de prieten, "ce ai facut?" si
ea imi spune tot!
Americanul zice:
- Eu vin acasa si o intreb daca m-a inselat si ea normal, zice ca nu,
iar eu ii spun ca nu-i mai dau nici un ban si ea imi povesteste totul!
Romanul zice:
- Eu vin acasa si sun intai la vecina, o fac c**va si ea incepe: "eu
femeie usoara? dar nevasta-ta care si-o trage cu ...."


cocosel
Pentru ca se cere.... inca un motiv de a alege.

Pentru Romania mea frumoasa...

Iohannis Presedinte!! thumb_yello.gif
March
Aceasta-i majoritatea care va inclina balanta in favoarea lui Ponta ! hh.gif

https://www.youtube.com/watch?v=awwPcxmrxzU




March
Epoca de aur al micului Ceausila sta sa inceapa ? devil.gif

" Ţara imnului bine cāntat sau cum fiecare pasăre pe limba ei piere "


A īnceput, la mijlocul lui septembrie,(....) Să spui lucruri frizānd prostia cosmică, să compui ode pe care nici lui Ceauşescu nu i le-ai fi dedicat, asta mai poate īnsemna un singur lucru: că nu mai ai toţi boii acasă. Să primeşti omagii şi linguşeli deşănţate fără să-ţi crape obrazul de ruşine, asta anunţă o nouă epocă de aur. Epoca micului Ceauşilă.





(...)

Dar cum Dumnezeu nu bate cu parul, am asistat, joi seara, la Antena 3, la unul dintre acele rare momente īn care şmecheria se vede īn tot ridicolul ei şi impostura iese pe la cusături. Dl. Ponta a greşit versurile imnului naţional. Desigur, o greşeală mică, mititică, dar, după ce māndrul romān şi-a luat elan ca să i-o „trag㔠Neamţului la temelia romānismului, ca apoi să se īmpiedice īn propria-i fentă, lovitura a fost cruntă. Cineva a pierdut hăţurile cailor cosmici şi dl. Ponta a căzut īn nas sub propria greutate, strivit de propria-i şmecherie. Premierul şi-a tras īn limb㠄glonţul de argint” pregătit cu emfază pentru Klaus Iohannis.

http://www.gandul.info/puterea-gandului/tara-imnului-bine-cantat-sau-cum-fiecare-pasare-pe-limba-ei-piere-13556080/


exergy33
QUOTE(March @ 14 Nov 2014, 01:49 PM) *
Aceasta-i majoritatea care va inclina balanta in favoarea lui Ponta ! hh.gif

https://www.youtube.com/watch?v=awwPcxmrxzU

Vrei sa crezi ori nu, dar eu sunt inca in stare de soc. Nu pot crede ca asa ceva e adevarat !!!!!!!!!!!!!!!!
The Dude
Nici nu e...Stai la un loc. rolleyes.gif

E din butoane.

Uite un mic exercitiu. Te intreb, in aula, la O.N.U. - pe tine, nu pe vreun reprezentant: cum se numeste tara aia cu "a" din Africa..

Tu stii ca zic de Angola, dar din cauza camerei, a reflectorului, si a microfonului, te intrebi firesc daca nu ai fost expusa unui test spontan de cultura generala, ori poate unei provocari gramaticale...E poate " Republica Angola", poate" Statele Unite Angola". "A'ngla"..sau poate "Angola" pur si simplu...?

Pe ulita, cu gumari in picioare ....sister..e infinit mai simplu.....


Cateva cupeuri in sala de montaj...si iata manipularea...


Din pacate/fericire, lipsa unei educatii solide isi da pe fata roadele si aici...

O mistificare profi l-ar fi facut pana si pe scepticul March sa creada in ea....... rofl.gif


PS. Exe, ai mai multa incredere in "sfatul batranilor" si in poporul roman..crede-ma, merita cu prisosinta...
Ca sa raman "ancorat" pe directia dialogului, citez dintrun clasic impuscat: "suntem aici de 2000 de ani"...dictator, mascarici, inchizitor...

Dar tu ai adunat.....n-ai pierdut vremea.....
Stii cum stau lucrurile: Divinitatea pune ades marile adevaruri..direct in vorbele nebunului....
De aia regii ii pastrau prin apropiere pe zmintiti..........




Astia de-s gata sa vanda orice pe oricat...acum sau maine, isi vor da curand arama pe fata.

Mark my words..
March

USL 2 – prezentarea drept brad de Crăciun a unei bășini a porcului
Nimic nu mi s-a părut mai dizgrațios pe lumea asta vineri seara, la farsa cu USL, un fel de prezentare drept Brad de crăciun a unei bășini a porcului, ca imaginea lui Călin Popescu Tăriceanu. Īngrășat și de fericirea de a fi premier fie și măcar īn minciunile lui Victor Ponta, lui Călin Popescu Tăriceanu īi plesneau hainele pe el. Un surīs tīmp, de prostituată care se dă jos din TIR cu bancnota īn sutien īi īnflorea pe față.

Curios lucru!
Īn 2004, Traian Băsescu biruia īn al doilea tur după ce le făgăduise liberalilor că le va pune premier pe Călin Popescu Tăriceanu.
Īn 2014, Victor Ponta vrea să biruie īn al doilea tur făgăduindu-le liberalilor remaiați din țīști-bīștiul politic PLR postul de premier pentru Călin Popescu Tăriceanu.
Mă gīndesc că-n 2019, la următoarele alegeri prezidențiale, Călin Popescu Tăriceanu va fi din nou propus ca premier.




Ion Cristoiu - blog


The Dude
........intr-un apel disperat, deja ex-presedintele traian basescu a facut apel la doua categorii de alegatori, pe care, aproape "le-a a implorat" sa fie prezente la vot: tinerii si diaspora. Cineva ar putea numi categoriile astea ca pe extremele constiente, pro occidentale...

Eu cred ca sunt cei mai putin informati...sau, reformulez: cei mai vulnerabili la manipulare, din cauza distantei ori a educatiei precare...

Nu-mi place Ponta.

Johannis nici nu intra in vreo discutie.


Insistentele furibunde ale marinarului indica in opinia mea sustinerea fatisa a acestuia pentru singura garantie a unui viitor lipsit de racoarea celulei.


In semn de respect pentru prietenii pe care in acest caz ii cred "rataciti" eu, maine, nu merg la vot.
Le recomand la fel tuturor celor care mi-au cerut sfatul.






March
QUOTE(exergy33 @ 14 Nov 2014, 08:12 PM) *
Vrei sa crezi ori nu, dar eu sunt inca in stare de soc. Nu pot crede ca asa ceva e adevarat !!!!!!!!!!!!!!!!


Mersi ptr ca ai intrat in "coltul meu" si ptr asta uite un bonus smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=o0k0vb6ppkg


March
http://www.gandul.info/puterea-gandului/pr...arsave-13562317




Ca să să ajungă īn această poziţie īnsă, a recurs la cele mai josnice mijloace utilizate īn vreo campanie electorală din ultimii 25 de ani. Simpla lor inventariere spune totul despre materialul uman şi politic din care este croit candidatul PSD, biografia lui, mai mult sau mai puţin cunoscută, devenind aproape de prisos.

De departe, cea mai mārşavă metodă aplicată de Guvernul Ponta pentru a-l avantaja pe candidatul Ponta o reprezintă īmpiedicarea deliberată a romānilor din străinătate de a-şi exercita dreptul de a vota.

(...)




O altă metod㠖 echivalenta modernă a măciucii electorale, care, altădată, spărgea capetele alegătorilor recalcitranţi – constă īn ameninţarea şi şantajarea aleşilor şi directorilor din teritoriu, numiţi politic, cu tăierea alocaţiilor bugetare şi pierderea slujbelor




(...)




Un mijloc murdar, dar eficient al dlui Ponta, de a-şi ponegri adversarul este īmproşcarea cu minciuni de calibru greu




(...)




Cea mai violentă şi mai mizerabilă ofensivă a fost dusă de colaboratorii foarte apropiaţi ai dlui Ponta şi posturile RTV şi Antena 3. Atacul la persoană, calomnia, insulta, forţarea unei legături cu fostele organizaţii naziste au făcut parte din arsenalul cu care Klaus Iohannis a fost bombardat zilnic.




(...)

Victor Ponta a īncercat să-şi umilească nu doar contracandidatul, ci şi propriul popor, prin exploatarea fobiilor naţionale, a vulnerabilităţilor, spaimelor şi instinctelor




(...)

Candidatul PSD a continuat să-şi exprime dispreţul faţă de concetăţenii săi şi prin lunga listă de pomeni electorale, de la electorată, la electosuta de lei la salariu. Valabile numai pe anul īn curs







Dacă nu aş fi ştiut deloc ce hram poartă Victor Ponta, tot nu l-aş fi putut vota vreodată pe candidatul care utilizează mijloace atāt de mizerabile, ca să cāştige. Klaus Iohannis şi-a cerut scuze pentru un atac īntr-o foaie de propagandă a ACL, la adresa europarlamentarului Daciana Sārbu, soţia prezidenţiabilului PSD. Invitat să facă acelaşi lucru, pentru campania murdară dusă īmpotriva adversarului său, dl Ponta şi-a dat ochii peste cap şi a răspuns: „ - Nu eu!". Fiţi siguri că, oricāt rău ar aduce mandatul său, Romāniei, dl Ponta va spune la fel de senin: „ - Nu eu!".
March
Preot romān faimos īn diaspora, despre sprijinul BOR pentru Victor Ponta: „Mi-e ruşine de cei care v-au spus din amvonul bisericii să votaţi un hoţ dovedit“




http://adevarul.ro/locale/iasi/preot-roman...fa62/index.html


Hampu The Great
....frate March...esti pipetat la greu.

Faci jocul autorului acestui dezastru.

Francezii au o vorba: ą malin, malin et demi..adica, asa cum ar veni in banii nostri: trebuie un super escroc ca sa dobori un extra escroc..

imi pare atat de rau.. unsure.gif


Gata...nici nu mai zic nimc..Sa lasam faptele....


PS..."tineretul" e caca....se va vedea thumb_yello.gif

The Dude
QUOTE(March @ 16 Nov 2014, 12:04 AM) *
Preot romān faimos īn diaspora, despre sprijinul BOR pentru Victor Ponta: „Mi-e ruşine de cei care v-au spus din amvonul bisericii să votaţi un hoţ dovedit“
http://adevarul.ro/locale/iasi/preot-roman...fa62/index.html



Iaca si un prelat cu moralitate...Ma intrebam daca mai exista asa ceva, in contextul catedralei neamului si a necesitatilor ei..



Raspunsul e NU ! mad.gif
March
Din nou depre tataie Melescanu, acest bashinos securist acoperit si vopsit liberal, acest "caracter de cauciuc " :

E destul să te uiţi la clădirile ambasadelor Romāniei din mari capitale europene ca să īnţelegi despre ce e vorba: peste tot gratii, grilaje, lanţuri, lacăte, ziduri ca de puşcărie

http://www.gandul.info/puterea-gandului/din-dobrogea-la-nancy-13568118
March
Tonta @ Co sunt disperati la culme ! Pot incerca o hotzie mareee ca sa nu piarda ! Fiti calmi si vigilenti pe unde va aflati !
March
Ei, da. Ponta merita felicitat pentru fairplay ! Si-a recunoscut infrangerea !
March
Din 1996 , dupa infrangerea lui Ilici Ilescu, n-am mai simtit o asemenea bucurie ca aseara ! thumb_yello.gif
March
Blestemul presedintilor " escu" s-a terminat aseara ! ( rog sa ma scuze oamenii obisnuiti "escu").
March
Aseara la A3 emisiunea popii Gadea arata ca un priveghi ! Asa de nauciti erau ca si in dimineata asta nu-si revenisera !
Adio gratierea Varanului ! thumb_yello.gif
March
"Īnceputul sfārșitului pentru Ponta a fost ziua de sāmbătă 20 septembrie. Mai țineti minte? Arena Națională, el lider maximo, un amestec hidos de spectacol tip Ceaușescu- Kim Ir Sen și atitudine gen Viktor Orban. Nu cred că am fost singurul care a rămas stupefiat privind imaginile de pe stadion. Nu credeam să mai văd așa ceva la 25 de ani după... Revedeți filmul ăsta (video mai jos -nr.) făcut de Vlad Petri și o să īnțelegeți mai multe despre refuzul romānilor de a īnghiți un anume de fel de a face politică. Arogant, cinic și umilindu-i pe romāni. Sper să fie o lectie pentru toți politicienii din țară. Și ca sa-l parafrazez pe Ponta cu speechul lui cu tot: "Vedeți că iese soarele și pe strada noastră!",

http://www.cotidianul.ro/inceputul-sfarsitului-pentru-ponta-a-fost-ziua-de-sambata-20-septembrie-251441/
March
Jigodia de Tradiceanu apare alaturi de Ponta si-l acuza pe Klaus ca nu-i pregatit sa fie presedinte !

Un nenorocit frustrat care a trecut prin patul a 5 neveste si a 5 partide !!


March
@ cla

Tu nu citesti ziarele pe acolo ? Puteai sa ne zici si tu asa ceva :




„Der Spiegel", despre Iohannis: „Singur īmpotriva Mafiei"




„Īmpotriva unei campanii murdare de defăimare şi a corupţiei: Klaus Iohannis a cāştigat alegerile, deşi post-comuniştii au īncercat să-l oprească prin orice mijloace. Acum, politicianul de etnie germană poate da ţării o perspectivă", scrie publicaţia german㠄Der Spiegel" īn ediţie electronică

http://adevarul.ro/news/eveniment/der-spie...da2f/index.html
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.