Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Hack This Site :)
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
Antont
Am gasit mai demult pe un forum un link dragut. Mentionez ca nu este vorba de nimic ilegal, warez, sau ceva de genul. Este vorba de un site facut pentru cei ce vor sa-si incerce cunostintele de hackeri. Sint 10 nivele de dificultate.

http://www.hulla-balloo.com/hack/

Distractie placuta 19.gif !
Ulysses.Odyossus
E marfa site-ul. Pe cel care a trecut de nivelul 2 il rog sa ma ajute si pe mine. Sunt bata la d-astea. blink.gif
Ulysses.Odyossus
Am trecut si de nivelul 2 (usor). Da' 3'ul ma depaseste. Ceva sugestii?
dr.agy
Nu ma-ncumet biggrin.gif Nu vreau sa-mi aduc aminte de trecutul meu negru biggrin.gif ph34r.gif
Antont
Uita-te, poate ne dai un sfat.
Nu am reusit sa trec de nivelul 5.
Ulysses.Odyossus
cine ne spune si noua posibilitatile pt.

<form action="http://www.hulla-balloo.com/hack/level5/level5.php" method="post">

"action" si "post"?

Antont
Nu a mai incercat nimeni? Eu am ramas blocat la level 5.
Edi
Eu idiot. Care e parola pentru nivelul 1? Ca spune ca nu e...dar nu ma lasa sa intru...imi tot cere parola. Gresesc ci ceva? sad.gif
Antont
Edi, te-ai uitat la sursa paginii? Click drept, view source.
Edi
Hehe... si ala era un test? tongue.gif
Mdea... nu m-am gandit. Am ajuns la nivelul 3. Aici se complica treaba.
Ulysses.Odyossus
ai trecut de 3?

sa fii atent la ce zic aia (scrisul mic gri)
Ulysses.Odyossus
Haideti, oameni buni, chiar nu e nici unul curios?

Parca era cineva care se declara expert.
Yoda
QUOTE (Gogu.Telejurnal @ Mar 9 2003, 07:03 PM)
Distractie placuta 19.gif !

Si mai distractiv e sa citesti topul. smile.gif
SSonic
Totusi cum ati trecut la 3 ????

Ca la 2 nu stiu parola 6.gif
Antont
Hint:
Nici macar nu ai nevoie de parola acolo.
Mai multa atentie amanuntelor. smile.gif
Yoda
Blocat la nivelul 7. Nu pentru mult timp.. ph34r.gif

Later edit: si 7 era banal.

Si mai later edit: la nivelul 8 chiar m-am blocat, desi site-ul trebuia hack-uit imi tot spune "Please don't take advantage of my intentionally open security holes!". smile.gif

Cine trece de 8 sa lase un semn aici ca am dubii mari daca se poate sau nu (in top poti sa te treci cu level 12 si sa lasi un mesaj gen "easy job" si fara sa treci de nivelul 1).
Antont
QUOTE (Yoda @ Mar 18 2003, 11:20 PM)
Blocat la nivelul 7. Nu pentru mult timp.. ph34r.gif

Later edit: si 7 era banal.

Si mai later edit: la nivelul 8 chiar m-am blocat, desi site-ul trebuia hack-uit imi tot spune "Please don't take advantage of my intentionally open security holes!". smile.gif

Cine trece de 8 sa lase un semn aici ca am dubii mari daca se poate sau nu (in top poti sa te treci cu level 12 si sa lasi un mesaj gen "easy job" si fara sa treci de nivelul 1).

Stimate Jedi master. Da-mi te rog si mie un hint pentru nivelul 5>6 .Nu imi dau seama ce si cum smile.gif .
Yoda
Input type="hidden" .. wink.gif
Ulysses.Odyossus
QUOTE (Yoda @ Mar 19 2003, 01:50 AM)
Input type="hidden" ..  wink.gif

Pai asa am incercat si tot nu a mers
Yoda
Check PM.
SSonic
A da io am trecut la 3 dar am vazut asta : Warning: fopen("password.txt", "r") - No such file or directory in /home/sites/site18/web/hack/level3/index.php on line 8 si I got confused biggrin.gif .. any way ... acuma vine chalengiul ... io zic sa ne facem un notepad cu parolele .. numa asa sa le avem in caz de urgenta biggrin.gif

Hai sa va vad cine ajunge primu la 11 !!! 50.gif
Antont
QUOTE (SSonic @ Mar 20 2003, 10:56 PM)
A da io am trecut la 3 dar am vazut asta : Warning: fopen("password.txt", "r") - No such file or directory in /home/sites/site18/web/hack/level3/index.php on line 8 si I got confused biggrin.gif .. any way ... acuma vine chalengiul ... io zic sa ne facem un notepad cu parolele .. numa asa sa le avem in caz de urgenta biggrin.gif

Hai sa va vad cine ajunge primu la 11 !!! 50.gif

Pai acolo e destul de simplu.Omu' a uitat sa upload-eze fisierul cu parola.Trebuie sa te uiti tu care este(poti sa ai acces la el) smile.gif .
Hint: /home/sites/site18/web/hack/level3/index.php. Aici e cheia. Interpreteaza putin linia respectiva.
Acum, referitor la notepad-ul cu parole, ce sa zic? Cine vrea le salveaza, cine nu, nu! Oricum, nu are sens sa-i ceri cuiva parola direct, fiindca nu mai are farmec jocul, si nu mai inveti nimic.

P.S.
Eu am ramas blocat tot la nivelul 5>6. Nu reusesc sa-i dau de cap smile.gif . Yoda mi-a dat un hint, dar ala cred ca se referea la nivelul 4>5, de care trecusem cu metoda sugerata ulterior de el. La niveul 5>6 intervine ceva in plus si nu imi dau seama ce.
Yoda
Referrer spoofing. wink.gif
Antont
M-am gindit la ceva de genul smile.gif . Trebuie modificat pachetul in asa fel incit sa para ca cererea parolei vine de pe masina lui locala?
Acu' trebuie sa ma chinui sa si realizez treaba asta biggrin.gif .
SSonic
Nu imi trebuie parolele direct wink.gif normal ca atunci nu mai are farmec biggrin.gif

Ma inainte sa postez aia am incercat sa deschid .txt ala dar tot nu imi iese biggrin.gif ... lasa ca mai incerc vreo 2 3 zile pana imi iese lololz : )))
SSonic
Asta era biggrin.gif lol m-am prins io am gresit ..tot am scris level 3 acolo la download biggrin.gif , am downladat password.txt biggrin.gif si tot am scris level 3 dar pana la urma ma lovit o caramida in cap pe care scrie level 4 !!!

K... the chalange continues tongue.gif
SSonic
Nu ma stiu la din astea ... unsure.gif nu stiu acolo cu hiddenul ala ce vrea sa zica ?
necromanc
SSonic - daca o sa afli parola sa mi-o spui si mie ca e lungaa smile.gif

Ce pacat ca uni nu sunt atenti de loc,nici nu cred ca ai incercat da dai enter !
SSonic
? Sa dau enter la ce ?

Probabil ca nu am fost atent , dar nici nu le am cu din astea dry.gif
Jas
5->6... 50.gif
SSonic
Nu mai stiu m-am blocat .. in aceste conditi o sa f**k this site biggrin.gif 35.gif
Mihai
Hack The Matrix
Catalin
Explicati-mi si mie, pls, cum se face ref spoofing? Am incercat folosind browser-ul Mozilla Firebird si cu Qprefs instalat, dar optiunea 'Manage Fake Referrer' nu e implementata. Am ami incercat si cu niste prgrame download-ate de pe www.kamatools.netfirms.com, dar nici alea nu fac ce trebuie. Help!
Mihai
Din cate stiu (si e posibil sa ma insel biggrin.gif), din Linux poti folosi curl, cu urmatoarea comanda:

CODE
curl --referer http://www.hulla-balloo.com/hack/level5/index.php -d to=user@adresaemail.ro http://www.hullaballoo.com/hack/level5/level5.php

Asta (daca merge biggrin.gif) e metoda simpla.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.