Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Romanii Sunt Destepti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Costin
Bine v-am regasit! Haideti sa ne alaturam si noi campaniei romanii sunt destepti.

Realizati cat mai multe cautari romanii sunt destepti si putem schimba sugestiile Google (care in acest moment au caracter total negativ...). Va implicati si voi?


Felina
da, sigur, o idee f faina smile.gif
Marduk
romanii sunt destepti
Ce vrea sa fie asta, o afiramtie? o intrebare? o constatare? o gluma? o bataie de joc? realitatea? ce inseamna "romanii sunt destepti"? inseamna ca sunt? Eu cred ca romanii nu sunt nici mai prosti nici mai destepti decat altii, as putea spune ca romanii sunt supravietuitori. Ca sunt destepti, n-as putea spune, nici macar azi nu stiu "sa se vanda" nu stiu macar sa-si vanda produsele pe care le obti cu greu din munca lor, n-au stiut niciodata. Nu cunosc ce inseamna comunitate, nu respecta bunul comun, poate ca este o reminescenta a comunismului, care era perceput ca un dusman, ceva unde totul era la comun si de unde fiecare putea sa ia cate putin fara sa fie pedepsit pentru asta.
Cla
QUOTE(Marduk @ 18 Nov 2011, 04:59 PM) *
Nu cunosc ce inseamna comunitate

Hmm... cei din diaspora stiu ce-i aia.
QUOTE(Marduk)
nu respecta bunul comun

Daca le atragi atentia, da. Ca nistor copii.
Si acum, înjurati-ma biggrin.gif

Marduk
De ce sa te injuram? Am revazut clipul respectiv, de mai multe ori incercand sa inteleg ce doresc sa transmita autorii, autorul. Am observat ca nu este pusa intrebarea si in germana, de ce? iar la final clipul se incheie cum nu se poate mai prost, cu o reclama pentru ciocolata ROM!!!! Poate ca fabricantul respectiv este sponsor dar multi din cei care privesc clipul si nu stiu despre aceasta marca de ciocolata, pot trage concluzii gresite. Nu am inteles cum se doreste schimbarea peste noapte a modului in care sunt perceputi romanii, pana la 1 Decembrie? or poate ca nu este decat o alta reclama pentru ciocolata ROM fabricata in romania, marca cu care se identifica iubitorii de dulce ieftin si plin de E-uri.
Michelle
Costin, daca esti roman destept, scoate mama poza aia de-o ai la avatar, daca vrei sa nu murim de inima cind iti citim postarile...mi-e mi-aduce aminte de Psycho!
goguta
Eu zic ca romanii sunt destepti, sau macar mai culti decat altii.
abis
Goguta, nu inseamna ca sunt mai culti... Poate ca sunt mai milostivi. smile.gif

Ia fa un sondaj pe strada si intreaba cetatenii ce inseamna "Stradivarius". O sa ai surprize...

Romanii sunt la nivel de "comuna primitiva"...


goguta
Cum am zis, diferenta e IMENSA.
Milostivenia nu are legatura cu coada la dat bani cantaretului.
Cla
QUOTE(abis @ 9 Mar 2012, 09:34 AM) *
Goguta, nu inseamna ca sunt mai culti... Poate ca sunt mai milostivi. smile.gif

Stai, abis.
Am vazut la TV pe la noi unde au intrebat niste reporteri de ce se sarbatoreste Craciunul.
Unul: "Pai ca e sarbatoare"
"da, dar ce sarbatoare?"
"pai e party!!"

Altul:
"Pai cred ca au sosit niste beduini pe undeva"
"Na, si cum i-a chemat?"
"Nu mai tin minte... ceva cu Caspar si Ahmet"

- "Unde s-a nascut Hristos?"
- Pai.. în Halilea laugh.gif

Astia au fost oameni de vreo 25 de ani, habar n-au avut... macar unul a stiut sa faca misto

Merry Christmas !!
yronick
QUOTE(goguta @ 9 Mar 2012, 12:26 PM) *
Eu zic ca romanii sunt destepti


Unde sunt, vreau sa-i vad si eu. Peste tot numai cocalari, n-ai loc de ei pe strada, prin autobuz, prin magazine. M-am saturat de ghertoi care asculta manele la telefonul mobil in autobuz, imi vine sa le dau cu ceva in cap.
Sper sa nu imi iau injuraturi de la cei care traiesc in inalta societate, de acolo lucrurile se vad putin altfel.
Cla
Da-le-n cap, si când scuipa seminte pe trotuar, în mutra si la manele peste urechi si la celular îi dau un picior !! ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.