Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Oldies
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Cla
Nu esti normal, Dude... mwah1.gif hug.gif

Made in Europe m-a dus la Rock, la fel ca ZZ Top si Led Zeppelin.
Era odata, am avut 12 ani, o emisiune la radio.
Fiecare sāmbata la ora opt seara, se numea "Top Ten"
Top one era... Burn... wub.gif Si atunci m-am īmbolnavit...

BURN
Cla
... si daca tot e vorba de David Coverdale, eat this smile.gif

Whitesnake - In the still of the night
The Dude
...mai...era prin perioada de trista amintire....nuuuu, nu primul mandat a lui Basescu... rofl.gif ...mai jos in timp...pe la Ceasca...
lucram la polivalenta, la o expozitie care urma sa aiba loc acolo, si expuneam si noi (fabrica la care lucram) niste produse ceva...si am ramas pana tarziu dupa-masa...

locul de expunere era pe hol, iar in sala urma un concert cu Baniciu a doua zi seara, si nu mai stiu cine...da Baniciu tot exersa (tristeti provinciale) si se auzea peste tot difuzoarele alea..

noi am ramas peste noapte ca aveam mult de amenajat si a doua zi era expo...si pe la 2-3 noaptea am intrat in sala si ne-au lasat aia sa ne intindem pe acolo pentru o ora doua de somn...da un smacher care pazea sculele la astia pentru concert a pus la magnetofon child in time...pe boxele salii...mama cum se auzea orga lui Lord....eu cred ca niciodata melodia aia n-a sunat mai bine ca in noptea din polivalenta cu sala goala....


pe urma eram in armata si defilam pe platou...in megafoane se auzea muzica din aia militara, ca sa tii ritmul, dar un alte smacher a inversat benzile si dintro data s-au auzit primele acorduri de la Highway Star..era sa inebunesc...dar ofiterii chiar au inebunit rofl.gif


Cla
Hahahahaaa rofl.gif
Te cred pe cuvānt, Dude !! laugh.gif
Child in Time... era odata la Complexul Studentesc din Timisoara...
Era mult tambalau pe strada, pāna ce a scos un tip boxele pe geam si a dat drumul la... Child in Time...
Sa nu crezi ce muti au fost toti si doar au ascultat... superb !! Toata strada a fost muta, se auzea doar muzica smile.gif
Cla
[quote name='The Dude' post='752997' date='13 Jan 2014, 02:34 PM']pe urma eram in armata si defilam pe platou...in megafoane se auzea muzica din aia militara, ca sa tii ritmul, dar un alte smacher a inversat benzile si dintro data s-au auzit primele acorduri de la Highway Star..era sa inebunesc...dar ofiterii chiar au inebunit rofl.gif

I'm a Highway Star

rofl.gif rofl.gif Asta-mi aduce aminte de filmul cu Tim Robbins, care a pus o placa pentru baieti, el fiind la zdup laugh.gif
Cla
Bang !! Da!! wink.gif Asculta tot albumul, Dude smile.gif

Gorky Park - Park Gorkogo
Cla
Dreams in the dark...

Badlands
Cla
Winters Call

Badlands
Cla
Fireball

wink.gif
Cla
Black Dog

Led Zeppelin wub.gif
Cla
In the Evening smile.gif

Led Zeppelin
Cla
The passenger

Iggy Pop
Cla
Cred ca David Bowie cu Iggy au fost beti la faza asta laugh.gif

Calling sister midnight
The Dude
QUOTE(Cla @ 12 Jan 2014, 07:32 PM) *
Dude, la Kashmir sunt mai multe feluri smile.gif


Da mai, cunoastem...uite aici un altfel de Kashmir


Puff Daddy feat. Jimmy Page - Come With Me




Cla
Dude, am ascultat-o ieri. Daca nu-mi veneai īnainte, as fi pus-o eu azi rofl.gif
Dar chiar ca e buna spoton.gif Come with me. Asta-i din Soundtrack-ul Godzilla
Si iar mi-ai adus aminte ce ceva. Jamiroquai

Deeper Underground
Cla
Ja. Balls to the wall.

God bless you !! Accept
Cla
Princess of the dawn

Accept
The Dude
QUOTE(Cla @ 12 Jan 2014, 12:01 PM) *
Dupa Stranglehold iar m-am pus pe cotrobait biggrin.gif

Pentru Dude:






sa fie primit frate....ca e tare....ce-o mai face Ted, ca n-am mai auzit nimic de el ?
Cla
QUOTE(The Dude @ 14 Jan 2014, 03:16 PM) *
sa fie primit frate....ca e tare....ce-o mai face Ted, ca n-am mai auzit nimic de el ?

Dude, chiar ca nu mai stiu... nici nu stiu daca mai traieste... sad.gif
Ba da, se pare ca mai traieste, uite: Sorry, am pus link-ul gresit, asta-i bun http://de.wikipedia.org/wiki/Ted_Nugent

Ted Nugent.

Cat scratch fever
Cla
Dude, eu nu pun prostii... doar ce am īn dulap smile.gif
La Ted Nugent, adica albumul "If you can lick'em, lick 'em" e pe partea din spate el, stānd pe couch si toata camera e plina de chitari spoton.gif
Daca nu gasesc poza, fac una.
Cla
Cream

Live in England, at the Royall Hall.

smile.gif
Cla
All along the watchtower
Jimi whit lyrics

Jimi
Cla
Eloise smile.gif

Barry Ryan
Cla
Dude, am avut odata un papagal si am pus albumul asta. Sa nu crezi, el ciripea pe Motörhead rofl.gif

No Sleep 'til Hammersmith
Cla
Steel the Light, Dude smile.gif

Q5
The Dude
QUOTE(Cla @ 15 Jan 2014, 09:39 AM) *
Dude, am avut odata un papagal si am pus albumul asta. Sa nu crezi, el ciripea pe Motörhead rofl.gif




daa...o gramada de papagali fac mereu asta...fara sa priceapa ceva din Motorhead...dar plini de pretentii rofl.gif
Cla
Daa, si sunt destepti. Alta poveste: Aveam un papagal īn grija, de la socri, care au plecat in concediu.
Dimineata (el se numea Laura) vin in bucatarie sa-mi fac o cafea.
Zic: Buna dimineata, Laura.
El: "Linge-ma-n cur" rofl.gif
The Dude
:rofl rofl.gif rofl.gif:


auzi banc...

era odata un batran in metrou...si pe scaunul din fata lui statea un punk rauuuuu, cu creasta de cocos vopsita in toate culorile...
si batranu' se tot zgaia la asta...si tot isi freca barba.... hmm.gif....si iar se uita iscoditor... hmm.gif....

la care creasata de cocos ii zice:


- baaa, da de ce te tot uiti asa iscoditor la mine...ce, tu cand ai fost tanar nu ai facut nebunii ??

batranu' raspune:

-ba da...multe...c-am fost marinar, si intr-o seara, intr-un bar din insule m-am imbatat atat de rau incat am regulat papagalul localului...


ma gandeam ca ai putea sa imi fi fiu........


ooh.gif
Cla
Dude, bancul asta l-ai citit de la mine rofl.gif Bine, sunt cātiva ani de-atunci...

Si apropo:

My Woman from Tokyo


Īti mai aduci aminte de ala cu Bula si Strul ?
Bula si Strul au decis sa prajeasca si sa vānd mici.
La un colt de strada s-a pus Bula, la celalalt colt, Strul.
Strul a vāndut de numa, Bula - nimic.
Enervat, vine Bula la Strul:
"Auzi, ce naiba pui tu īn micii tai, ca-i vinzi asa de bine??"
"Pai juma' de carne, juma' de c.a.c.a.t.
"Aaaa, tu pui si carne ???!!" rofl.gif
The Dude
rofl.gif rofl.gif ..se poate sa il stiu de la tine...nu mai stiu de unde da e un banc bun despre papagali... rofl.gif






Cla
Wow, Slade !! smile.gif Cu astia am facut cunostinta cu Gibson SG rolleyes.gif
The Dude
yaap...si raspuns la Hot For The Teacher (ce chitara face Eddy), tot de pe albumul 1984




The Dude

Cla
Apropo papagali... deci o aveam pe Laura.
Tocmai atunci m-a vizitat un prieten din Romania.
Dupa cum a auzit cum vorbeste papagalul, nici n-a vrut sa mai plece de la el smile.gif
I-am dat doua paturi si a dormit īn bucatarie, la papagal laugh.gif

Si ca fapt divers: Eu am fost singurul care am avut voie sa-mi bag māna īn cusca, fara sa ma muste rolleyes.gif
Cla
Mersi !! Eddy chiar ca-i bun, unul din cei mai buni smile.gif
Cla
Van Halen

1978
Cla
Living in a box

Toppop
Cla
Un banc scurt, Dude.
Doi vin de la cārciuma.
Zice unul: - Mai, am uitat sa ma pis.
Celalalt: - Nu-i bai, te īnvat eu.
The Dude
rofl.gif thumb_yello.gif rofl.gif



*******************



Uite inregistrarea asta facuta de un realizator de la bbc, in timpul ww2

Nightingale sings as RAF bombers Fly





Recording of Nightingale birdsong from a garden in Surrey,
England on May 19th 1942 as 197 Wellington and Lancaster
bombers fly overhead on a bombing raid to Germany.










a inspirat albumul


Manfred Mann's Earth Band ‎-- Nightingales & Bombers






Cla
Frumoos ! Baietii de la RAF or fi avut privighetoarea ca mascota īn avion smile.gif

Si mersi pt Manfred Mann, asta n-am mai auzit-o demult thumb_yello.gif

_________________________________

Ieri am fost la cumparaturi si am vazut in parcare un Pontiac Firebird Trans Am 6.6...
Si ghici la ce m-am gāndit... īn primul rānd la Burt Reynolds pe "Cannonball" si la...

Sammy Hagar - Trans Am "Highway Wonderland"
Cla
Joji Kappl a īmplinit 65 de ani

Eu zic sa-i punem un Negru Voda de pe Vinyl, ca un tribut de ani de zile cu care ne-a fericit smile.gif

Phoenix cu Joji Kappl


Cla
QUOTE(The Dude @ 9 Feb 2012, 05:16 PM) *
Cla...!!! ...man ?? Jimi...the king ...

woot_jump.gif

Ce poti sa postezi dupa piesa asta ??

Absolut nimic. Un moment de reculegere in memoriam sleep.gif sleep.gif sleep.gif


Dude, nu a mai mers, dar... stii, m-am recules si eu si m-am uitam ce am scris toti pe-aici smile.gif
Ce-ar fi cu un TOP 100 ? Dracu stie cāt mai traim... smile.gif

Hey Joe

Cla
Dude, chiar ca m-am uitat la toate, dar nu stiam ca-ti place Edgar Winter ca si mie clapping.gif

Si de-aia īl pun pe frate-sau, Johhny:

Johnny Winter
Cla
I want you, you want me... I want you, you want me... dreams come true...
I'm keep on waiting for the day.., we will live together, believe me what I say...
That love doesn't know any distance... wub.gif

AXXIS - I'll keep on waiting for the day...
Cla
Eu niciodata n-am fost demascat, si nici nu as ti de ce. Daca mor, sa ma stie oamenii cum am fost. wink.gif

KISS wub.gif - Unmasked 1980


Cla
Tonight

Russ Ballard
Cla
Daca mai stiti de Richie Sambora, asta-i chitarisul de la Bon Jovi si a scos un album solo, "Stranger in this town". wink.gif

Tot albumul
Cla
Daca asta nu-i Oldie... Vivaldi, cele 4 anotimpuri.

Vivaldi


Dar nu fiti suparati... anotimpul 5

Phoenix



Cla
Runnin' with the devil

Van Halen
Cla
David Lee Roth

It must be just like livin' in paradise
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.