Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cazul Dominique Strauss-kahn
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2
Michelle
Aseara judecatorul l-a eliberat pe cautiune ,stabilita sub forma unui pachet urias de bani si garantii , pe cel care pina ieri era in fruntea FMI si urma sa-si depuna candidatura la presedintia Frantei.

Ce parere aveti? Credeti in vinovatia lui? dar in sistemul judiciar american?
turbo trabant
QUOTE(Michelle @ 20 May 2011, 06:44 AM) *
dar in sistemul judiciar american?

Nu le-a zis mosulica " Intariti-va statul de drept" ca si un cunoscut acuzat rroman? Sau ca alti acuzati "Am incredere in justitie, se va face dreptate" ?

O stii mosulica ceva.
Marduk
E clar ca D. Ștroțcan ( smile.gif ce-mi place cum suna in romaneste) si-a gasit nasul cu justitia americana. Daca nu e facatura, sunt prea multe intrebari pe tema respectiva, Ștroțcan are sanse sa revina pe scena politica franceza dar ce face daca a luat SIDA de la menajera. E ciudata si stirea asta, e posibil in USA sa fi angajata ca menajera daca ai SIDA? la un asemenea hotel! poate ca legile sunt antidiscriminare dar eu daca as fi cetatean american as vrea sa stiu daca cel care ma serveste are SIDA sau nu, am acest drept? E de urmarit ce se va intampla mai departe, daca este gasit vinovat Ștroțcan va ramane unul dintre cei mai mari idioti ai secolului.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 20 May 2011, 12:28 PM) *
va ramane unul dintre cei mai mari idioti ai secolului.

ultimele lui cuvinte inainte de a fi arestat " ce fund misto".

http://www.contributors.ro/fara-categorie/...za-si-un-anunt/
Michelle
Mie nu mi-e foarte clar ce inseamna "fluide corporale"? si ce-a cautat camerista daca domnul era in camera? am stat si eu de multe ori la hoteluri in strainatate si chiar daca uitam sa pun biletul cu please,don't disturb , daca-ti simteau prezenta nu treceau de pragul camerei ...
abis
QUOTE(Marduk @ 20 May 2011, 01:28 PM) *
E ciudata si stirea asta, e posibil in USA sa fi angajata ca menajera daca ai SIDA? la un asemenea hotel!

De ce nu, care ar fi problema?
QUOTE
eu daca as fi cetatean american as vrea sa stiu daca cel care ma serveste are SIDA sau nu, am acest drept?

Nu cred. De ce l-ai avea? SIDA nu se ia prin stranut, strangere de mana sau bacsis. smile.gif
Marduk
QUOTE(abis @ 20 May 2011, 03:02 PM) *
De ce nu, care ar fi problema?

Problema ar fi ca daca o persoana infectata ar drepturi si eu am drepturi, am dreptul sa stiu daca sunt servit de o astfel de persoana? eu ma consider discriminat daca nu mi se spune ca persoana respectiva este bolnava.
Rovaniemi
QUOTE(abis @ 20 May 2011, 03:02 PM) *
De ce nu, care ar fi problema?

Nu cred. De ce l-ai avea? SIDA nu se ia prin stranut, strangere de mana sau bacsis. smile.gif


Serios? dar dacă are o tăietură la mīnă?

Īn rest, īmi place political correctness-ul tău, care deja frizează inconștiența. Succes īți doresc, neīndoielnic viața te va lecui cīt de curīnd de ea (corectitudinea).
March
DS-K : Sunt victima unui complot al lui Putin ! laugh.gif Desigur organizat impreuna cu dusmanii lui din Franta. tongue.gif
Cla
Rādeti voi, rādeti a proasta. Eu nu sunt fecioara, dar as astepta ca o fecioara sa analizeze treaba, si dup-aia mai vorbim.
Cine a avut interes sa-l descrediteze? Keithner?
March
QUOTE(Cla @ 22 May 2011, 06:00 AM) *
Rādeti voi, rādeti a proasta. Eu nu sunt fecioara, dar as astepta ca o fecioara sa analizeze treaba, si dup-aia mai vorbim.
Cine a avut interes sa-l descrediteze? Keithner?

Angela ? laugh.gif
Michelle
QUOTE(Rovaniemi @ 20 May 2011, 08:16 PM) *
Serios? dar dacă are o tăietură la mīnă?

Īn rest, īmi place political correctness-ul tău, care deja frizează inconștiența. Succes īți doresc, neīndoielnic viața te va lecui cīt de curīnd de ea (corectitudinea).


Am stat si eu sa ma gandesc mult dupa ce a scris abis asta, daca are dreptate sau nu. Daca in america nebunia merge pina-ntr-acolo ca n-ai voie sa discriminezi bolnavii de AIDS evitand sa-i folosesti ca personal domestic. Si totusi asta nu e o boala gen gripa, raceala, guturai sa-ti treaca. Are si ea un specific , in sensul ca la un moment dat datorita imunitatii scazute poti face fel de fel de infectii asociate...cu alea ce facem? le raspindim frumos prin hotel? Plus ca asta scade teribil capacitatea de munca
Mi-e imposibil sa cred ca dobitocia merge pina acolo...
Cla
QUOTE(March @ 22 May 2011, 06:26 AM) *
Angela ? laugh.gif

March, tu esti expert (si respect) la politica.
Ia baga-ti nasul cine are interes sa-l baga la puscarie.
Precis nu o fata/femeie, care-s oamenii din spate?

@Michelle:
QUOTE
Mi-e imposibil sa cred ca dobitocia merge pina acolo...


Daca īti spun ca īn United States deja s-au facut 200 de "Camps" unde vor fi internate oamenii "huligani", "prosti", orice are de-a face cu sau īmpotriva economiei US falimentara si statele la fel, nu ma crezi.

S-a va dovedi, numai porcaria e, ca ne trag si pe noi la subsol.
Adu-ti aminte de ce am scris acum īn 2-3 ani, asta DA dictatura, par extreme.
Marduk
QUOTE(Michelle @ 22 May 2011, 09:03 AM) *
Mi-e imposibil sa cred ca dobitocia merge pina acolo...

IPOCRIZIA este impinsa in multe tari civilizate dincolo de imposibil, de multe ori aceasa atitudine devine ireala si ilogica.
March
Asta-i tare ! Uite ce s-ar fi intamplat daca DS-K o cordea pe una la Bucuresti rofl.gif

Marduk
biggrin.gif Mai exista o alternativa, ca de toate chestiile astea sa stie doar cativa SRI-isti care apoi la diversele betii intre baieti sa scape pe "surse" cate ceva din ceea ce s-a intamplat la vremea respectiva.
turbo trabant
QUOTE(Michelle @ 22 May 2011, 08:03 AM) *
Are si ea un specific , in sensul ca la un moment dat datorita imunitatii scazute poti face fel de fel de infectii asociate...cu alea ce facem? le raspindim frumos prin hotel? Plus ca asta scade teribil capacitatea de munca

Daca era tipa intr-adevar bolnava, problema principala revine angajatorului, ala ar trebui dat in judecata si se rezolva.

Dar cum este sofitel, un lant de rrrenume mondial, nu te mira nimic. Sa nu aiba ei tarfe pe margine de trebuie saracu desece sa sara la camerista spune multe despre calitatea acelui hotel.

breiching nius: conform unei anumite parti a presei de peste ocean , aceasta este inregistrarea celor intamplate

http://www.dailymotion.com/video/x20hw0_pe...ntal-romeo_news
March
Bre...D.S-K asta este un fel de Priapus ?

CNN: Dominique Strauss-Kahn ar fi invitat īn apartament alte două angajate ale hotelului, cu o zi īnainte de presupusa tentativa de viol
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 23 May 2011, 01:16 PM) *
.... aceasta este inregistrarea celor intamplate

you are ..... rofl.gif
Michelle

QUOTE(turbo trabant @ 23 May 2011, 01:16 PM) *
Dar cum este sofitel, un lant de rrrenume mondial, nu te mira nimic. Sa nu aiba ei tarfe pe margine de trebuie saracu desece sa sara la camerista spune multe despre calitatea acelui hotel.


pun pariu ca la sofitelul bucurestean, lucrurile sunt mult mai bine organizate ! halal manhattan!
Marduk
Corect, cred ca Ștroțcan s-a gandit ca daca vine in Romania pentru o astfel de excapada, romanii or sa-i ceara imprumuturi fara dobanda, asa a preferat Nwe York-ul unde nu periclita stabilitatea FMI, in cel mai rau caz se alegea cu un proces, care nu se stie cum se va termina, o condamnare sau o recunostere a meritelor sale, dar fara alte complicatii, dosare, sluji, dependenta, etc. Ștroțcan are verticalitate politica stie ce vrea, tinteste sus sau jos, mijlocul e dureros pentru el.
turbo trabant
http://www.hotnews.ro/stiri-international-...unt-foxnews.htm


Romantic rau musiu asta.
Marduk
Un nou scenariu pentru ceea ce i s-a intamplat lui DSK. Pare plauzibil, dar avand in vedere sursa poate fi doar o parte a bataliei subterane care se duce pentru a stapanii aceasta lume.
Cla
Asta doar dovedeste cum un om ar fi difamat din interese financiare.
SUA tipareste dolari a proasta sa iese din mizerie, deja s-au bagat sa fure de la pensionari din pensii.
Dolarii astia sunt mai ieftini ca hārtia pe ce sunt tipariti.
Ma mir ca nu i-au vārāt pe gāt ceva relatii sexuale cu un copil.
Cel ce va urma, este doar o sluga a sistemului.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 3 Jun 2011, 06:25 AM) *
Un nou scenariu pentru ceea ce i s-a intamplat lui DSK. Pare plauzibil, dar avand in vedere sursa poate fi doar o parte a bataliei subterane care se duce pentru a stapanii aceasta lume.

tu vezi care e sursa citata? rofl.gif rofl.gif

March
QUOTE(Marduk @ 3 Jun 2011, 07:25 AM) *
Un nou scenariu pentru ceea ce i s-a intamplat lui DSK. Pare plauzibil, dar avand in vedere sursa poate fi doar o parte a bataliei subterane care se duce pentru a stapanii aceasta lume.

Mai cu chestii d-astea du-te la topicul " teoria conspiratiei" sau stiri kitsch ! tongue.gif
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 3 Jun 2011, 12:56 PM) *
tu vezi care e sursa citata?

tocmai de asta m-am referit la sursa.


QUOTE(March @ 3 Jun 2011, 01:34 PM) *
Mai cu chestii d-astea du-te la topicul " teoria conspiratiei" sau stiri kitsch !

De ce? aici nu se discuta despre DSK?
March
QUOTE(Marduk @ 3 Jun 2011, 06:37 PM) *
De ce? aici nu se discuta despre DSK?

Ba da. Da' nu cu stiri din alea pentru gugumani ! .... auzi cica a disparut aurul de la Fort Knox... rofl.gif
Cla
QUOTE(March @ 4 Jun 2011, 09:46 AM) *
auzi cica a disparut aurul de la Fort Knox... rofl.gif

A fost gradinarul, asa-i? Asa a zis Agatha Christie laugh.gif
Marduk
QUOTE(March @ 4 Jun 2011, 10:46 AM) *
Ba da. Da' nu cu stiri din alea pentru gugumani ! .... auzi cica a disparut aurul de la Fort Knox...

Si daca este adevarat? daca FSB chiar are informatii in acest sens? nu spun ca ar trebui sa fie adevarat, dar daca este adevarat intreaga lume are o problema. Mai nou am auzit ca statul Utah a permis folosirea aurului si argintului pentru plata bunurilor cumparate, ce i-a apucat pe mormoni cu chestia asta?
Cla
Ce e nou īn asta... cu asta si-au platit mormonii nevestele, fie ele 4,5,6...
March
QUOTE(Marduk @ 4 Jun 2011, 03:36 PM) *
Si daca este adevarat? daca FSB chiar are informatii in acest sens? nu spun ca ar trebui sa fie adevarat, dar daca este adevarat intreaga lume are o problema. Mai nou am auzit ca statul Utah a permis folosirea aurului si argintului pentru plata bunurilor cumparate, ce i-a apucat pe mormoni cu chestia asta?

Ai dolari ? Schimba-i urgent in lei ! La noi rezerva de aur e sigura tongue.gif
Cla
Pai asta e o oferta sincera. Mormonii ar schimba neveste īn lei !! rofl.gif

Sau cum mai nou se zice pe la ei: No problem Sir, da-mi doi bani, ia-o si du-te cu Dumnezeu, dar du-te. rofl.gif
Marduk
DSK a fost eliberat pe cuvant Ce se va intampla cu acest om in cazul in care va fi gasit nevinovat? Ar mai avea sanse sa castige alegerile presidentiale din Franta? Cum e posibil ca o camerista cuplata cu un puscarias sa distruga un om politic? De unde stia camerista de slabiciunile lui DSK? Cum de nu stiau serviciile despre aceasta actiune?
Erwin
Cu bani e posibil orice īn sensul indicat de tine, Marduk!
Marduk
Cu bani sau pentru bani? Eu cred ca DSK daca este gasit nevinovat are sanse sa castige alegerile din Franta, unde aventurile de acest gen sunt privite cu ingaduinta.
Marduk
"Nu-ti fa griji, stai linistit, tipul asta are o multime de bani. Stiu ce fac". Asa isi linistea partenerul aflat in inchisoare, madama care s-a dat agresata, violata. Eu cred ca DSK a cazut intr-o capcana pregatita de mult timp de menajera, el se caza la acelasi hotel, Sofitel, probabil ca in lumea interlopa se stia ca DSK are obiceiul de a plati pentru sex, poate ca in timpul in care a fost cazat la acel hotel DSK a incercat sa faca pe seducatorul cu menajera, aceasta a simtit ca e rost de ceva bani si poate ca a acceptat sa ofere sex contra bani iar de aici pana la santaj..... Daca nu va fi acuzat DSK, staful sau, poate intoarce in favoarea sa aceasta "aventura".
March
Eliberat īn SUA, Strauss-Kahn se pregateste de o arestare īn Franţa
March
Pentru ca se pare ca i s-a inchis poarta spre candidatura prezidentiala, DSK ar trebui acum sa se orienteze spre concursul de cel mai mare cordac francez laugh.gif

DSK a īntreţinut relatii sexuale cu trei femei īn weekendul arestării la New York
Michelle
Nici vorba sa i se termine cariera politica lui Strauss Kahn aici (de la citeva fufe care s-au trezit sa reclame violul/hartuirea ulterior faptei)

FMI este recunoscut drept o banca in care relatiile sexuale intre subordonati si superiori se desfasoara fara complexe.
Societatea franceza de asemenea, nu are complexe in ceea ce priveste moralitatea politicienilor.Pe americani ii incomoda prezenta lui la sefia FMI ,nu cariera lui de politician in Franta si cu asta s-a incheiat misiunea lor.
Marduk
O poveste demna de tabloide ce seamana cumva cu cazul DSK pare sa-l loveasca pe Soros, sa fie o lovitura de care miliardarul aflase, avand in vedere declaratia sa cu privire la retragerea din afaceri si transformarea activelor sale in cash? Poate ca zvonurile ce au plutit in jurul afacerii DSK nu mai sunt atat de neverosimile, ma gandesc doar la zvonul referitor la revenirea la etalonul aur si la datoria in aur USA fata de FMI. Sa fie aceste actiuni un atac asupra celor care detin efectiv puterea economica a lumii, un fel de proces al Templierilor?
Marduk
O declaratie a lui DSK : "datoria Greciei trebuie stearsa". Nu stiu ce valoare mai are aceasta declaratie avand in vedere ce i s-a intamplat acestui om. Mie mi se pare logica, e ca o avertizare a politicienilor, bancherilor, speculatorilor etc. care nu vor sa-si asume riscuri, vor doar sa castige fara sa piarda nimic. Cu o asemenea gandire nu ma mira ca DSK a cazut in cursa sexuala intinsa de catre cei care cunosteau probabil modul sau de gandire.
Cla
Bineīnteles ca a fost un complot...
Marduk
Complotul cui? al americanilor? al francezilor? parca in conspiratia asta as crede putin, al rusilor? al englezilor? al finantei mondiale? si aici as avea ceva de zis, DSK era de origine evreiasca, sau poate au fost masonii? Sa speram ca vom afla candva ce s-a intamplat de fapt. Ok omul a recunoscut ca a avut o relatie nepotrivita, dar cum poti definii o relatie nepotrivita? a platit? ceea ce la banii lui mi se parea firsc si normal, n-a vrut sa plateasca? nu pot sa cred in varianta asta, mai degraba cred ca a fost o confuzie. DSK a platit pentru o relatie sexuala si a crezut ca tipa era ceea ce a platit deci putea sa profite de plata facuta, doar ca tipa avea altceva in cap.
Cla
QUOTE(Marduk @ 19 Sep 2011, 06:22 PM) *
Complotul cui? al americanilor? al francezilor? parca in conspiratia asta as crede putin, al rusilor? al englezilor? al finantei mondiale?

Al Bilderberger, ceea ce e sinonim cu finanta mondiala.

E usor sa discreditezi un om, poti sa-l distrugi politic ca si financiar.
Se va gasi o c.urva care pentru cātiva dolari o sa zica ca a fost aproape violata de omul cutare.
Si daca nu tine chestia, se va gasi o fetita sau un baietel ca sa-l facem pe om pedofil.

Nimic mai simplu decāt asta sa īnlaturezi pe cineva care-ti sta īn cale.

Sa nu uitam de Watergate. Murdarii nonplusultra.
tikky
QUOTE(Cla @ 19 Sep 2011, 08:02 PM) *
Bineīnteles ca a fost un complot...

Eu cred ca mai degraba fiecare pasare pe limba ei piere. Omul asta a agresat atatea femei incat nu-i mai era frica de nimic. Cel putin, procesul de la New York l-a mai calmat si sa speram ca nu va mai face rau altor femei. Din pacate, sunt multi ca el pe lumea asta. Iar cu privire la teoria complotului, mie mi se pare ca este cea mai buna arma de aparare pe care o putea folosi in situatia data. Daca ar fi spus ca-i nevinovat, nu l-ar fi ascultat nici naiba.
Marduk
QUOTE(tikky @ 19 Sep 2011, 11:45 PM) *
.... Omul asta a agresat atatea femei ......

Trebuia sa aiba tot atatea procese pe rol cate femei a agresat. Eu cred ca agresiunile astea sunt aducatoare de profit, pentru unele dintre cele agresate, asa ca nu-si mai bat capul cu agresiunea si profita de avantajele primite.
Michelle
QUOTE(tikky @ 19 Sep 2011, 11:45 PM) *
Eu cred ca mai degraba fiecare pasare pe limba ei piere. Omul asta a agresat atatea femei incat nu-i mai era frica de nimic. Cel putin, procesul de la New York l-a mai calmat si sa speram ca nu va mai face rau altor femei. Din pacate, sunt multi ca el pe lumea asta. Iar cu privire la teoria complotului, mie mi se pare ca este cea mai buna arma de aparare pe care o putea folosi in situatia data. Daca ar fi spus ca-i nevinovat, nu l-ar fi ascultat nici naiba.


Daca e asa ,de ce nu sarea la gatul altor femei dragute care i se aflau prin preajma; de ce ar fi avut fantezii sexuale cu Nafissatou ,care prin fizicul ei nici pe departe nu-ti starnea asemenea stari?
Eu cred ca nu iese fum fara foc, daca tot e sa vorbim in zicale. Adica si un opsedat "patologic" ca Strauss Kahn mirosea potentialele victime si raspundea atunci cind era provocat sau i se ofereau din priviri/gesturi anumite confirmari.
tikky
QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 11:39 AM) *
Trebuia sa aiba tot atatea procese pe rol cate femei a agresat. Eu cred ca agresiunile astea sunt aducatoare de profit, pentru unele dintre cele agresate, asa ca nu-si mai bat capul cu agresiunea si profita de avantajele primite.



de-ar fi atat de simplu precum spui, s-ar rezolva toate pe lume asta. Facem procesul si gata smile.gif
tikky
QUOTE(Michelle @ 20 Sep 2011, 11:54 AM) *
Daca e asa ,de ce nu sarea la gatul altor femei dragute care i se aflau prin preajma; de ce ar fi avut fantezii sexuale cu Nafissatou ,care prin fizicul ei nici pe departe nu-ti starnea asemenea stari?



omul potrivit la locul potrivit
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.