Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Science Fiction
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Buna ziua tuturor. Ce credeti despre literatura SF? Eu am intrat in Top Ten in Statele Unite in www.distantworlds.net Va invit sa cititi povestirile de acolo. Eu ma simt bine printre americani. Astept opiniile voastre.
mariusd_bn
Distant World este un portal bun pentru cei care scriu in engleza. Traducerea Cruciadei este excelenta.

Marius
Tudy
In primul rand as vrea sa va urez amandurora un calduros "bine ati venit pe Hanu Ancutei!"

In al doilea rand, pot sa spun doar ca "Sci-Fi rulez!" cool.gif

Am descoperit SF-ul multumita unchiului meu (care si-a facut aparitia pe forum prin postarea precedenta). Personal, ma numar printre fanii Asimov. O parere excelenta am si despre Frank Herbert si A.C. Clarke ("clasicii" SF-ului). Mai imi plac si H.G.Wells, Ray Bradbury si Douglas Adams. Din cand in cand, mai am si eu tentative de scris SF (chiar si in engleza)...

Dintre scriitorii autohtoni, imi place foarte mult Ovidiu Bufnila... rolleyes.gif
mariusd_bn
QUOTE (Tudy @ Jul 30 2003, 11:09 AM)
In primul rand as vrea sa va urez amandurora un calduros "bine ati venit pe Hanu Ancutei!"

In al doilea rand, pot sa spun doar ca "Sci-Fi rulez!" B)

Am descoperit SF-ul multumita unchiului meu (care si-a facut aparitia pe forum prin postarea precedenta). Personal, ma numar printre fanii Asimov. O parere excelenta am si despre Frank Herbert si A.C. Clarke ("clasicii" SF-ului). Mai imi plac si H.G.Wells, Ray Bradbury si Douglas Adams. Din cand in cand, mai am si eu tentative de scris SF (chiar si in engleza)...

Dintre scriitorii autohtoni, imi place foarte mult Ovidiu Bufnila... :rolleyes:

Multumesc foarte mult pentru aprecieri.

In alta ordine de idei, puteti citi si vota povestirile mele ( si nu numai !!! ) in http://www.avangarda.ev.ro/pages/top/

Toti pasionatii de SF sunt invitati sa viziteze AVANGARDA!
Ovidiu Bufnila
Frumoase povestiri, Marius.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.