Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Virus Alert ! !
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
March
Am primit asta prin email :

ALARMA !

Pentru calculatorul tau si al meu, fa sa circule acest sfat catre prietenii tai, familie, contacte!!

In urmatoarele zile fii atent: nu deschide nici un mesaj avand un fisier atasat numit: Actualizarea Windows live, indiferent cine este cel care ti-l trimite. Este un virus care arde intregul hard disc. Acest virus va veni de la o persoana cunoscuta pe care tu o ai in lista de adrese. Acesta-i motivul pentru care trebuie sa trimiti acest mesaj tuturor contactelor tale.

Daca primesti mesajul numit: Actualizarea Windows live, chiar daca este trimis de un prieten, nu-l deschide si opreste-ti imediat calculatorul. Este cel mai rau virus anuntat de CNN. El a fost clasat de Microsoft drept virusul cel mai distructiv .

Acest virus a fost descoperit ieri dupa-amiaza de catre Mc Afee, iar el n-a avut posibilitatea de a face reparatia pentru acest gen de virus. El distruge

pur si simplu Sectorul Zero al hard discului.


Aminteste-ti: daca trimiti mesajul cunostintelor tale, asta ne va avantaja pe toti.
Cla
E buna atentia ta, March, dar chiar, cine crede īn asa povesti ca "Actualizarea Windows live"...

Oamenii care nu va prea pricepeti: urmariti īndemnul lui March sa nu va treziti cu niste troiani pe hard, care trimit īn numele vostru milioane de spam... NU DESCHIDETI MAIL-UL, STERGETI-L !!

Thx March smile.gif
Cucu Mucu
roflmao.gif E un hoax pt fraieri. Cum poate arde intregul harddisk? Mamaaa, si distruge si sectorul zero, iti dai seama!!!! roflmao.gif
Cla
Nu e vorba de a arde īntregul hard, e vorba ca-ti acaparezi troiani, zāmbaretule, acum o luna mi s-a blocat mail-account ca cica as fi trimis spam, si ghici de ce...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.