Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Prabusirea Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Afaceri si economie
Pagini: 1, 2
turbo trabant
Criza a maturat economia Romaniei cu o putere rar intalnita dupa criza din '29-'33. Dupa acea criza, Romania s-a prabusit economic si politic intr-un regim dictatorial si apoi nazist.

Credeti ca actuala criza este destul de puternica incat sa provoace prabusirea economica (eventual politica)?
Cla
Ce dracu criza, ca alde mutulica râd despre asta de nu mai pot... pâna nu mai pot.

Mutulica, faci misto de mine... eu doar astept wink.gif
turbo trabant
criza din romania e specifica, Cla, si datorita mentalitatilor romanesti.
abis
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 11:48 AM) *
Credeti ca actuala criza este destul de puternica incat sa provoace prabusirea economica (eventual politica)?

Nici pe departe

Criza e pe final, anul asta o sa aiba, probabil, crestere economica.

Productia industriala este in crestere, exporturile la fel...
turbo trabant
QUOTE(abis @ 12 Jan 2011, 01:09 PM) *
Productia industriala este in crestere, exporturile la fel...

asa este insa sectorul IMM-uri a fost macelarit si nici multinationalele nu se simt toate bine. desi somajul este mic, salariile au scazut destul de mult iar consumul s-a redus masiv.

mi se pare ca Romania este la un punct de inflexiune: ori incepe si urca ori se prabuseste complet.
Cla
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 10:57 AM) *
criza din romania e specifica, Cla, si datorita mentalitatilor romanesti.

Stiu, dar zi-i asta piticului, ca ne sare amândurora în cap.
Cla
QUOTE(abis @ 12 Jan 2011, 11:09 AM) *
Nici pe departe

Criza e pe final, anul asta o sa aiba, probabil, crestere economica

Ce-ar fi, abis, daca vorbesti ca un capitalist de cresterea economica... sa te uiti un pic la oamenii din spatele generatii tale, cum le merge?
Nu cred ca bine.
abis
Cum sa le mearga, cam la fel cum le mergea acum vreo trei ani.
turbo trabant
QUOTE(Cla @ 12 Jan 2011, 05:29 PM) *
Stiu, dar zi-i asta piticului, ca ne sare amândurora în cap.

stii, la tine in jermania cand o firma sta sa cada, partenerii de afaceri incearca sa o ajute. la rrromania partenerii baga repede cecu' in banca sa o execute ei primii.

la fel si reactia populatie jermania "vai cati oameni isi pierd locurile de munca" , rrrromania " ha ha ce bine ca a crapat neamtu' ala care ne-a furat fabrica pe care noi nu am reusit sa o furam toata".
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 11:57 AM) *
criza din romania e specifica, Cla, si datorita mentalitatilor romanesti.


No, imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc, dar criza din Ro nu prea are treaba cu mentalitatile romanilor. Asta se intampla din cauza unei guvernari incompetente, dar, in primul rand, datorita structurii economiei romanesti cand a lovit criza. Sa nu uitam ca tranzactiile imobiliare si consumul pe credit erau atunci motoarele economiei, urmate indeaproape de constructii. Astea fiind spuse, cred ca restul il intelegi tu, nu trebuie sa explic in detaliu.

QUOTE(abis)
Criza e pe final, anul asta o sa aiba, probabil, crestere economica.


Te duci cam departe, nu cred ca o sa avem crestere nici anul asta, sa speram doar la stabilizare. Vor urma inca niste falimente ale granzilor dezoltatori imobiliari (cei care au scapat numai ei stiu cum pana in momentul de fata) si va mai dura putin pana incep romanii sa consume iar pe credit. Momentan e razboi cu bancile, deci... mai asteptam!

QUOTE
mi se pare ca Romania este la un punct de inflexiune: ori incepe si urca ori se prabuseste complet.


Inca nu cred ca ajuns in acel punct, mai are de unde sa scada, mai ales si pt ca mare parte din ce a scazut pana acum era oarecum umflat artificial. Anul asta am speranta in consolidarea sectorului imm si intr-o crestere a investitiilor in agricultura.

Sper ca am invatat din criza ca banii facuti pe hartie dispar ca un vis frumos!


QUOTE(turbo)
desi somajul este mic, salariile au scazut destul de mult iar consumul s-a redus masiv.


Salariul mediu net din noiembrie 2010 fata de cel din noiembrie 2009 este mai mare, cel putin asa zice INS.

Nu mai lauda atat nemtii, ca e la fel peste tot, iar in Ro nu prea se risca nimeni sa bage o firma partenera in faliment decat in cazuri extreme, ca fiscul ia grosul, iar restul praful de pe toba.


turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 12 Jan 2011, 06:10 PM) *
dar criza din Ro nu prea are treaba cu mentalitatile romanilor.
in fiecare tara criza a tinut de modul in care s-a reactionat la criza.
mai are de unde sa scada
mie imi este ca o sa crape poc si nu o sa scada.
Salariul mediu net din noiembrie 2010 fata de cel din noiembrie 2009 este mai mare, cel putin asa zice INS.
salariile in romania sunt sub mai multe forme: pfa, micro , toate astea au scazut mult . salariul pe cartea de munca a ramas la fel , din cauza legislatiei
iar in Ro nu prea se risca nimeni sa bage o firma partenera in faliment decat in cazuri extreme
am spus de cec nu de faliment

Cucu Mucu
QUOTE
salariile in romania sunt sub mai multe forme: pfa, micro , toate astea au scazut mult . salariul pe cartea de munca a ramas la fel , din cauza legislatiei


Vorbim de indicatorul economic "salariul mediu net", care reprezinta media salariilor inregistrate ca plata in luna respectiva ca venituri nete pe statul de plata, nu pe cartea de munca. jamie.gif Iti sunt clari indicatorii economici sau vorbim vorbe?
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 12 Jan 2011, 06:58 PM) *
ca venituri nete pe statul de plata, nu pe cartea de munca. jamie.gif Iti sunt clari indicatorii economici sau vorbim vorbe?

probabil ca nu imi sunt mie clari sau e un alt univers; micro si pfa pe statul de plata ? alea sunt furnizori...
Cla
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 03:37 PM) *
stii, la tine in jermania cand o firma sta sa cada, partenerii de afaceri incearca sa o ajute. la rrromania partenerii baga repede cecu' in banca sa o execute ei primii.

la fel si reactia populatie jermania "vai cati oameni isi pierd locurile de munca" , rrrromania " ha ha ce bine ca a crapat neamtu' ala care ne-a furat fabrica pe care noi nu am reusit sa o furam toata".

Las' c-o s-apara curând asta cu coaie si nimic în cap.

Weißt wie man das sagt? "In der Schule dumm und faul, auf der Straße großes Maul."
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 06:03 PM) *
probabil ca nu imi sunt mie clari sau e un alt univers; micro si pfa pe statul de plata ? alea sunt furnizori...


Mda, mi-e clar, vorbim vorbe! rofl.gif Alea sunt venituri la microintreprinderi, le regasesti calculate in pib, omule, nu au absolut nici o legatura cu indicatorul "salariul mediu net".
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 12 Jan 2011, 07:16 PM) *
Mda, mi-e clar, vorbim vorbe! rofl.gif

se prea poate. hai sa iti zic o poveste populara:

ion este super manager la o firma. ia salariul de 100 lei pe cartea de munca si 1000 de lei pe micro a lui. vine criza , patronul ii spune nu te mai pot tine, trebuie sa iti reduc partea de micro la 500 de lei. ion zice mda. concluzia : salariul ramane la fel , pibu' se duce in freza ( anul 2008-2010).

insa nu asta e frica mea acum ci lipsa crunta de lichiditate. si asta nu stiu daca se vede in statistica.

@cla: oh yeah ! ohyeah.gif
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 06:21 PM) *
se prea poate. hai sa iti zic o poveste populara:

ion este super manager la o firma. ia salariul de 100 lei pe cartea de munca si 1000 de lei pe micro a lui. vine criza , patronul ii spune nu te mai pot tine, trebuie sa iti reduc partea de micro la 500 de lei. ion zice mda. concluzia : salariul ramane la fel , pibu' se duce in freza ( anul 2008-2010).

insa nu asta e frica mea acum ci lipsa crunta de lichiditate. si asta nu stiu daca se vede in statistica.


Nu mai merge de ceva timp faza cu micro. Da un update! jamie.gif Tu ai spus ca a scazut salariul in Romania. Eu ti-am zis ca nu! Acum o balacesti in lichiditati! rolleyes.gif rofl.gif Exista destula lichiditate, cel putin la momentul asta, pt ca treaba sa mearga. Daca nu ar fi acea lichiditate, inflatia ar fi prima care ar afla! jamie.gif


Cla - ia vezi, frate, nu sunt gata sarmalele? rofl.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 12 Jan 2011, 07:27 PM) *
Exista destula lichiditate, cel putin la momentul asta, pt ca treaba sa mearga.

la momentul asta. pam pam
ilie
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 11:48 AM) *
Credeti ca actuala criza este destul de puternica incat sa provoace prabusirea economica (eventual politica)?

Eu am semne ca in mai multe domenii incepe sa se urneasca binisor, iar alte cateva chiar le merge foarte bine. Prabusirea economica a fost, dar se pare ca a trecut.
Un intreprinzator roman, daca are probleme cu economia locala, ar trebui sa se orienteze spre piata europeana sau mondiala, spre zonele care merg mai bine economic, doar dáia are internet si traieste globalizat.
Cla
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 05:21 PM) *
@cla: oh yeah ! ohyeah.gif

He's comming soon, don't be afraid biggrin.gif
Erwin
Turbo, în sectorul meu (servicii IT) lucrurile deja merg bine de când s-a scos forfetarul! În condiţiile în care ce-a discutat Boc cu vicele dela Banca Mondială, cum că trebuie făcut un nucleu de strategie pe termen mediu şi lung după modelul englezesc "cap limpede", e limpede că guvernările şi parlamentul n-au avut încă aşa ceva, ca urmare deringolada legislativă care a afundat mediul de afaceri mult mai mult decât criza propriu-zisă. Dacă se mai iau câteva măsuri bune, cu adevărat anti-criză şi de relansare - cum ar fi cele propuse anul trecut de Vosganian parcă, de reducere a cotei unice şi TVA să revină la 19% sau cel puţin reducerea la alimentele şi produsele de bază, scutirea de impozit pe profitul reinvestit, s-ar recupera destul de repede şi am încheia anul pe plus. Problema e că aceste măsuri nu-s pe placul FMI/BM şi slabe speranţe sunt să se aplice prea curând... Încă se mai poate strânge şurubul, dar nu de la IMM şi salariaţi, ci de la marii evazionişti de care toată lumea ştie dar nu i-a luat încă nimeni la puricat. S-ar putea reduce şi arieratele, dar s-ar putea recupera pierderi şi de la firmele căpuşă, clientelare şi altele asemenea însă nu există interes pentru asta, dimpotrivă.
Cucu Mucu
QUOTE(Erwin @ 12 Jan 2011, 09:48 PM) *
Încă se mai poate strânge şurubul, dar nu de la IMM şi salariaţi, ci de la marii evazionişti de care toată lumea ştie dar nu i-a luat încă nimeni la puricat.


Ntz, ca s-a desfiintat "garda financiara". jamie.gif
Marduk
Nu s-a desfiintat nicio garda, a trecut sau urmeaza sa treaca acolo unde-i este locul. eu sper sa se transforme dintr-o gasca de fripturisti intr-o echipa care sa faca ceea ce trebuie sa faca, sa aduca banii evazionistilor la buget, ori ce ar fi ei, buticari, florarese, manelisti, vrajitoare, "preteni" nostrii de la casele de schimb, etc.
Cucu Mucu
E trecuta de anul trecut la anaf, urmeaza sa fie desfiintata. jamie.gif
turbo trabant
QUOTE(freeman @ 12 Jan 2011, 08:36 PM) *
Eu am semne ca in mai multe domenii incepe sa se urneasca binisor, iar alte cateva chiar le merge foarte bine. Prabusirea economica a fost, dar se pare ca a trecut.

freeman , erwin aceleasi semne le am si eu din cateva sectoare. insa, in paralel, alte domenii nu numai ca nu au iesit din criza dar s-au afundat mai rau , domenii care au fost rezistente la depresia economica dar care brusc au luat-o la vale. fenomenul s-a accelerat in iarna asta si este contradictoriu si bazat exclusiv pe o lipsa subita de lichiditate.

ca si cum la o corabie in furtuna o parte din scanduri au fost reparate de echipaj dar crapa puternic altele care pareau ok.
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 13 Jan 2011, 11:54 AM) *
ca si cum la o corabie in furtuna o parte din scanduri au fost reparate de echipaj dar crapa puternic altele care pareau ok.


La corabia aia de care vorbesti nu cumva secundul e mic si nu vede marea, iar capitanul, beat, e in cabina la un blowjob cu o blonda care stie a croseta? rofl.gif
turbo trabant
aia e o barca din cesmegiu cu niste clovni in ea. focus, focus ohmy.gif wub.gif
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2011, 11:50 AM) *
E trecuta de anul trecut la anaf, urmeaza sa fie desfiintata.

e desfiintata ca structura de sine statoare, va ramane in cadrul ANAF unde va actiona la comanda nu de capul lor. si-au creat niste sfere de influente si interese pe care incercau sa le controleze peste capul serviciilor, sa profite fara sa dea socoteala nimanui.
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2011, 02:05 PM) *
La corabia aia de care vorbesti nu cumva secundul e mic si nu vede marea, iar capitanul, beat, e in cabina la un blowjob cu o blonda care stie a croseta? rofl.gif

Asta-i crima lčse-majesté !! tongue.gif
March
Haosul este total acum in regimul lui Basea & Co. devil.gif Traversam cea mai neagra perioada din istoria postdecembrista a Romanicai ! hh.gif

Nu sunt un mare fan al lui Dan Puric , totusi cele zise de el mai jos arata bine ca ne aflam cu totii pe fundul haznalei . Iar B.U.B.A si gelatii lor se afla sus deversand fecale continuu peste capul nostru . Popor nenorocit.

BLESTEM DE OM SĂRAC


Din balegi şi din cuib de cuci,

Răsar ca viermii, politruci

Şi din haznalele de bani –

Costume negre cu şnapani,

Viteji ca musca la arat!

Şi ne-aţi minţit şi ne-aţi furat,

Şi-aţi pus pe noi şi jug de boi!

Blestem, blestem, blestem pe voi!



Murdari în suflet şi în gând,

Cu ghearele averi strângând,

Din flote, fabrici şi uzine,

Voi aţi lăsat numai ruine!

V-aţi gudurat pe lângă clerici

Cu mânăstiri şi cu biserici

Şi vile v-aţi făcut, de soi...

Blestem, blestem, blestem pe voi!



Voi v-aţi trădat şi între fraţi,

Ca voi, şi viermii-s mai curaţi.

Aţi dărâmat şcoli şi spitale

Ca să vă fie vouă moale

Şi v-aţi brodit şi parlamente

Din licheluţe repetente.

Şi ne-mproşcaţi doar cu noroi!

Blestem, blestem, blestem pe voi!



Aţi omorât orice dreptate,

Aţi jecmănit tot ce se poate,

Guvernul vostru cu miniştri

E-o adunătură de sinistri,

Batjocura şi umilinţa

Au mai rămas la voi credinţa?

Ghiolbani de jafuri şi gherțoi,

Blestem, blestem, blestem pe voi!



Aţi sărăcit o ţară-ntreagă,

Nici dracul să nu o mai dreagă

Şi din privatizări cu fumuri

Aţi tot lăsat lumea pe drumuri!

Dar cum să faceţi voi vreun drum

Când urma voastră e doar scrum?

La tâlhării vă strângeţi roi!

Blestem, blestem, blestem pe voi!



Blestemul greu să vă lovească,

Doar bube rele să vă crească,

Ochii să îi aveţi ca napul

Şi să vă roadă viermii capul!

Să putreziţi toţi prin palate,

Toţi spulberaţi să fiţi în toate

Şi să aveţi doar oase moi!

Blestem, blestem, blestem pe voi!



Popor român, nu te-ai săturat să stai pe locul mortului şi să fii condus de toţi tâmpiţii?
Chiar ţi-e jenă să iubeşti ţara asta? Nu trebuie să fii naţionalist-comunist pentru asta.

Dan Puric



abis
QUOTE(March @ 13 Jan 2011, 04:29 PM) *
Haosul este total acum in regimul lui Basea & Co. Traversam cea mai neagra perioada din istoria postdecembrista a Romanicai !

Ai o obsesie si tu, ce sa faci... Indiferent despre ce se discuta, pac, trantesti aceeasi melodie...
March
Stai focusat pe subiectul "Ateii". Ca aici ai putea da impresia ca tu te afli pe podeaua haznalei si nu pe fundul ei !
abis
March, topicul este despre afaceri si economie, nu despre politica. Nu mai baga politica peste tot. smile.gif
March
Afaceriile si economia sunt in stransa legatura , sau mai bine zis depind de politica guvernului. Asa ca ai vrea tu sa-l salvezi aici pe B.U.B.A da' nu merge.
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 12 Jan 2011, 11:48 AM) *
Credeti ca actuala criza este destul de puternica incat sa provoace prabusirea economica (eventual politica)?

Interesanta tema acestui topic, aparitia lui are cumva legatura cu interviul acordat de guvernatorul Isarescu? cu zvonurile legate de o revenire usoara a economiei? cresterea consumului de energie electrica? etc.
Moncher, am inteles ca esti conspirationist, dar nu stiam ca esti si creator de conspiratii, laso-n mama ei de treaba si nu mai baga strambe aiurea-n tramvai. Ai ceva de castigat cu zvonistica asta sau urasti orice stire buna despre tara asta?
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 13 Jan 2011, 07:08 PM) *
t, dar nu stiam ca esti si creator de conspiratii, laso-n mama ei de treaba si nu mai baga strambe aiurea-n tramvai. Ai ceva de castigat cu zvonistica asta sau urasti orice stire buna despre tara asta?

nu am nimic de castigat ci numai de pierdut daca se intampla ceva rau, un imi doresc sa se intample . nu mai crede ca se prabuseste romania fiindca a deschis trabant un topic pe han (presa e mult mai dura si mai apocaliptica si nu e de ieri de azi).

ps: ce interviu cu icsi ?
March
QUOTE(Marduk @ 13 Jan 2011, 08:08 PM) *
Interesanta tema acestui topic, aparitia lui are cumva legatura cu interviul acordat de guvernatorul Isarescu? cu zvonurile legate de o revenire usoara a economiei? cresterea consumului de energie electrica? etc.

rofl.gif Visezi cai... portocalii pe pereti ! laugh.gif
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 13 Jan 2011, 06:34 PM) *
QUOTE
nu mai crede ca se prabuseste romania fiindca a deschis trabant un topic pe han

m-am molipsit de la tine de conspirationism mwah1.gif
QUOTE
(presa e mult mai dura si mai apocaliptica si nu e de ieri de azi).

care presa? a mogulilor? a celor care ne vor cu caciula in mana, eventual in genunchi, fara sa-i privim in ochi, nu care cumva sa le luam chi-ul ohyeah.gif



QUOTE(March @ 13 Jan 2011, 06:41 PM) *
Visezi cai... portocalii pe pereti !

Cai mei, cai mei, ce-or fi avut comunistii cu ei ...........................
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 13 Jan 2011, 06:08 PM) *
laso-n mama ei de treaba si nu mai baga strambe aiurea-n tramvai. Ai ceva de castigat cu zvonistica asta sau urasti orice stire buna despre tara asta?


jamie.gif

Lipsa de lichiditati cred ca o suspecteaza trabant in imobiliare, mai precis spre dezvoltatorii imobiliar, dar deja problemele din domeniul ala nu au cum sa mai afecteze economia romaneasca in asa masura incat sa o zdruncine. Nu ma credeti pe cuvant, uitati-va la strucutra pibului pe 2010.

Icsi a punctat bine, i-am spicuit interviul, sper sa am timp sa i-l citesc pe indelete.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2011, 08:46 PM) *
in imobiliare, mai precis spre dezvoltatorii imobiliar

nici vorba, domeniul ala e mort si neingropat. domeniile la care ma refer fac parte din ramurile comert si servicii.

industria "duduie".
Cucu Mucu
2011


Icsi despre tva
turbo trabant
wtf? blink.gif

http://www.money.ro/protest-la-dacia--anga...lui_834526.html

ps: aseara la money channel urlau 2 telectuali unul la altul si gesticulau ca nebunii. chiar nu mai e nimeni in rrromania in stare sa discute normal economia? blink.gif
Michelle
Nea Iordache,liderul de sindicat de la Dacia trebuie sa manince si el niste rahat din solidaritate ...daca-i cauti pe astia toti stau in vile de 300-400 mp cu gipan la scara...din solidaritate,deh
turbo trabant
bine nea iordache, dar bizonul dorel care phute 2 ciocane si iese loganul, lui asta unde este mintea? numai la birt sa faca meteng de solidaritate cu aia de la stat? blink.gif
Michelle
io cred ca acolo problem la meneger iestem,nu stim coordonam oameni...prea mult timp liber de mers la birt dam la ei ohyeah.gif
turbo trabant
in echivalent american:

astazi angajatii de la microsoft au intrerupt lucrul si au virusat tot vindozul in semn de solidaritate cu angajatii de la stat care nu au terminat inca sa le calculeze impozitele. angajatii s-au solidarizat toti cu cate un playstation sau wii.

noh, ce om serios mai baga banu in asa o tara?

LE: uite unul care are dubii
http://economie.hotnews.ro/stiri-burse-823...a-urmatoare.htm


"Incerc sa imi dau seama ce gandesc, care este mentalitatea lor. As vrea sa imi spuna cineva de ce fac lucruri care afecteaza credibilitatea", a declarat Mobius.

mai mobius, nu ai inteles. credibilitatea nu tine de foame , inteledzi? thumb_yello.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Michelle @ 25 Jan 2011, 02:05 PM) *
Nea Iordache,liderul de sindicat de la Dacia trebuie sa manince si el niste rahat din solidaritate ...daca-i cauti pe astia toti stau in vile de 300-400 mp cu gipan la scara...din solidaritate,deh



Trebuie cumva sa va aduc aminte cine si cum a facut niste privatizari prin RO, cine si cui ii este dator din privatizarile alea? Maine vor iesi cei de la ALro in semn de solidaritate cu membrii guvernului, poimaine aia de la Rompetrol se vor solidariza cu bugetarii, si tot asa. O turma de oi proaste... vorba cantecului : Prostii mor pentru ideile celor destepti!
gigip
QUOTE(Michelle @ 25 Jan 2011, 02:13 PM) *
io cred ca acolo problem la meneger iestem,nu stim coordonam oameni...prea mult timp liber de mers la birt dam la ei ohyeah.gif

Bravo michelle,nu stiu cati ani ai dar daca vietuiai in anii '50 ai fi avut sanse sa o intreci pe femeia comisar Ana Pauker! Te legi de un lider sindical care poate are un viloi,ori locuieste intr-un apartament de bloc,confort 2(nu stiu nimic despre el) dar nu pricepi ca cele 10000 de oameni participanti la miting NU AU VILOAIE,NU SE DUC LA BIRT(POATE LA ZILE MARI) SI AU MANIFESTAT VOLUNTAR,FARA A FI MANIPULATI,COTRA REGIMULUI NEODICTATORIAL AL PRESULUI BASESCU.
CRED CA ESTI FOARTE BLONDA,MOTIV PENTRU CARE ITI DAU UN SFAT GRATUIT:NU MAI ACCESA TOPICURI CARE NECESITA CEL PUTIN UN NEURON(CU CONDITIA SA NU FIE BOLNAV)
A persifla o multime de mii de oameni ca un lider de sindicat este ori nu un om instarit este o metoda bolsevica,speram apusa din '89 in Romania.
gigip
March
QUOTE(gigip @ 26 Jan 2011, 03:51 PM) *
Bravo michelle,nu stiu cati ani ai dar daca vietuiai in anii '50 ai fi avut sanse sa o intreci pe femeia comisar Ana Pauker!
gigip

E o tara libera. Poate bate campii cat/cum vrea !
March
România de azi este esecul generaţiei politice ai cărei exponenţi sunt Băsescu şi Isărescu

Zice unu' Misu Negritoiu. Si poate stie el ce stie in calitate de membru al organizatiei ofiterilor acoperiti in toate regimurile .
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.