Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Produse Si Producatori
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Opiniile Consumatorilor / Comentariile Clientilor
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
Marduk
Un ministru care dezvaluie ce mananca romanii din supermarketuri. Poate ca tine partea producatorilor autohtoni, dar pana acum nici un alt ministru nu ne-a spus pe sleau ca unii producatori, importatori, vanzatori spala salamul, schimba valabilitatea etc. totul de dragul castigului fara sa le pese de sanatatea consumatorului.
Cla
Sanatatea consumatorului pe naiba, sanatatea industrei de crescut porci, vite, etc.
Fantasee
Dacă aveți idee unde găsesc de cumpărat varză kale mă puteți ajuta mult. Orice soi este bun, cu excepția celui decorativ.
Am găsit în diferite locuri, inclusiv în supermarketul ciupercos din București și la mici producători pe lângă oraș, dar am nevoie de o sursă constantă.
Găsesc pe net semințe pentru producție la hectar, dar mi-ar fi greu să produc varză chiar și în cantități mici oricum.
Cla
Fantasee, ce e varza kale ? huh.gif
Fantasee
Este Grünkohl, Cla.
Marduk
Pe romaneste VARZA CREAȚA.
Fantasee
Nu știu dacă e așa în românește, Marduk.
Atunci când întrebam de ea ca varză creață mi se ofereau tot felul de versiuni care aduceau mai mult a varză normală sau ca cea chinezească.

Mie îmi trebuie, din soiul ăsta, varietățile care nu formează căpățână cum ar fi cavolo nero-ul din Toscana și curly kale.
Sunt multe care nu formează căpățână, însă mie mi-ar fi suficient și să găsesc pe oricare din astea două.



Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.