Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Wishlist
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Nefertiti
Să mai explic? Nu...


- Cărţi scrise în doi
- pantofi alb-negru
- un stick nou
- dulceaţă de nuci verzi
Michelle
Dulceata de nuci verzi am cumparat la mega image...cam naspa...nucile erau cam mari si cam tari

n-am wishlist , imi plac prea multe lucruri deodata
Energie
Dulceata de nuci verzi am cumparat acum ceva vreme din piata Crangasi. Delicioasa.
Iti iau un borcan daca vad. smile.gif

La wishlistul meu ma mai gandesc, sa aleg bine. Daca se indeplinesc si nu aleg ce trebuie? laugh.gif
jude
- un job
- dvd cu The Rat Pack live
- o vacanta luuuuuuuuuunga
Energie
Hm... si nu ti se pare deloc un paDAROx sa vrei giob si vacanta lunga pe acelasi wishlist? laugh.gif
Nefertiti
laugh.gif

Dulceaţa din magazin sux. Dacă e din piaţă, făcută acasă, da. wub.gif
Energie
Nu stiu daca era facuta acasa sau nu, era intr-un borcan pe care era si ceva eticheta, dar stiu ca a fost delicioasa.
Eniuei, daca nu-ti place, ramane la mine. laugh.gif
jude
QUOTE(Energie @ 11 Oct 2010, 10:28 PM) *
Hm... si nu ti se pare deloc un paDAROx sa vrei giob si vacanta lunga pe acelasi wishlist? laugh.gif



Pai daca nu primesc giobul, macar vacanta lunga sa am, dashteptule. mwah1.gif
Energie
Pai daca nu primesti giobul se cheama ca AI o vacanta lunga. rofl.gif mwah1.gif
jude
laugh.gif Si doar am vrut sa iti raspund si la asta in postul anterior, da' speram sa ma surprinzi. tongue.gif

Nu stiu sa vorbesc.
ilie
- rasete in apropiere
- vopsea muuulta
- vin bun
Frisky
Imi doresc pe termen scurt si mediu happy.gif
1. Sa plantez un copac.
2. O pereche de pantofi fara toc, negri, model barbatesc.
3. Branza si slanina afumata cu ceapa rosie.
4. Sa ma tund scurt.
5. Sa am o saptamana fara frici de tot felul.
6. Un an de vacanta...platita bine. king.gif
Nefertiti
Museu
ilie
Nefe, nu sunt prea clasice exponatele?!
Nefertiti
Păi... nu le-am văzut real, aş vrea doar. Dar din ce se vede pe site da, par clasice-clasice. Numai că nu prea mi le închipui altfel, nu ştiu de ce. Poate pentru că e ceva foarte vechi la ei, tradiţional? Ştii... cam cum e muzica clasică. Clasicii sunt clasici şi atât. Nu ştiu dacă e cea mai potrivită comparaţie. smile.gif

Dar am fost într-un magazin cu suveniruri la ei, unde, pe lângă prostioarele clasice pentru turişti, erau o grămadă de chestii din ceramică din asta, tot felul de decoraţiuni. Foarte frumoase. Clasice, da, dar arătau foarte bine. Adevăru-i că ştiu să se vândă foarte bine la capitolul ăsta. Erau acolo tot felul de obiecte banale - farfurii, căni, vaze, suporturi pentru te-miri-ce şamd - care arătau foarte frumos. O simplitate foarte odihnitoare cumva. Şi veselă, datorită combinaţiei de culori. Mda, mi-a plăcut mult... Uite că am reuşit să bat câmpii iar. smile.gif
Serenity
QUOTE(Frisky @ 12 Oct 2010, 10:46 AM) *
Imi doresc pe termen scurt si mediu happy.gif
1. Sa plantez un copac.
2. O pereche de pantofi fara toc, negri, model barbatesc.
3. Branza si slanina afumata cu ceapa rosie.
4. Sa ma tund scurt.
5. Sa am o saptamana fara frici de tot felul.
6. Un an de vacanta...platita bine. king.gif



Nu te tunde scurt.... sorry.gif tongue.gif mwah1.gif
Erwin
un ocular orthoscopic... rolleyes.gif
CharonOfNyx
Bai, lista asta e numai pentru ce-ti doresti pentru tine? Se poate baga si ce le doresti la dusmani? Scuze dar io sunt un manelar in devenire si dusmanii imi sunt mai aproape decat crestinilor. Pur si simplu existentza manelarului e pusa la indoiala in lipsa dusmanului. Spuneti ca intelegeti, va implor!
Pot sa-mi doresc ceva pentru dusmani?
CharonOfNyx
Mi-as dori sa fiu Cicerone Madularu. Dar mi-au luat-o altii inainte.
Pentru dusmani s-ar putea sa am niste dorinte?
turbo trabant
QUOTE(CharonOfNyx @ 14 Oct 2010, 10:34 PM) *
Scuze dar io sunt un manelar in devenire si dusmanii imi sunt mai aproape decat crestinilor. Pur si simplu existentza manelarului e pusa la indoiala in lipsa dusmanului.

dujmanul cel mai mare al manelarului (prin antiteza) e telectualul subtirel cu ochelari si chelie care mananca chestii bio si salveaza planeta.
o lovitura shock and awe ar fi "dujmanului sa i se sparga ochelarii" ohyeah.gif

dar cum de ai vazut za lait? drool.gif
Rehael
QUOTE(turbo trabant @ 15 Oct 2010, 10:33 AM) *
o lovitura shock and awe ar fi "dujmanului sa i se sparga ochelarii" ohyeah.gif


Si sa-i fuga printesa cu un manelar, iar el sa ramana sa-si creasca singur gainile, asa, fara ochelari, na!
Erwin
invazie de manelari? 44.gif
CharonOfNyx
QUOTE(turbo trabant @ 15 Oct 2010, 10:33 AM) *
dujmanul cel mai mare al manelarului (prin antiteza) e telectualul subtirel cu ochelari si chelie care mananca chestii bio si salveaza planeta.
o lovitura shock and awe ar fi "dujmanului sa i se sparga ochelarii" ohyeah.gif

dar cum de ai vazut za lait? drool.gif

Si daca se da si ateu si are frisoane cand vede cate o icoana: urarea ar fi sa-l paleasca simtul umorului.
za lait am scris la topicul despre manele cum m-am procopsit cu el. laugh.gif

Erwine, ai uitat ce lupte s-au dat pentru un loc la Lepa Brena, in urma cu multi, foarte milti ani? Carmen Serban ce mai face? tongue.gif
N-ai unde sa fugi, esti inconjurat. laugh.gif
Cla
QUOTE(CharonOfNyx @ 17 Oct 2010, 01:19 AM) *
N-ai unde sa fugi, esti inconjurat. laugh.gif

"N-ai nicio sansa, asa ca foloseste-o !!" laugh.gif

Apropo fuga: Omu' se duce de la birt acasa.
S-a pricopsit cu un stâlp.
"Ajutooooor, sunt înconjurat !! Peste tot doar pereti !! " laugh.gif
Erwin
QUOTE
Erwine, ai uitat ce lupte s-au dat pentru un loc la Lepa Brena, in urma cu multi, foarte milti ani? Carmen Serban ce mai face? tongue.gif
N-ai unde sa fugi, esti inconjurat. laugh.gif


Nu m-am zuitat, ţîn mince cât trăiesc! rofl.gif Carmen Şerban? Cini-i aia?! rofl.gif Api mă duc fuga în capitala... manelarilor! Cre' c-o să fugă iei gi minie! rofl.gif
Cla
@Charon + Erwin: Location: Timisoara, sala Olimpia.
Pricina: Concert "Phoenix" spoton.gif
A fost prin '78 sau cam asa...
Rezultat: Anarhie !! rofl.gif
Militia a crezut ca ne poate tine în frâu... FAIL !!
Ne-am pus câtiva baieti si le-am rasturnat masinile + duba, sa fi vazut acolo mutre blege de militieni... spoton.gif
Nefertiti
o zi fără calculator (fără internet nu zic, că acu' mă trezesc că mă lasă UPC fără laugh.gif )
Data'q
... un job.
Nefertiti
un an cu o singură lună de iarnă
un guvern apolitic
o îngheţată cu căpşuni
ilie
QUOTE(Data'q @ 20 Oct 2010, 10:51 PM) *
... un job.

in ce domeniu?
Afrodita
O zi perfecta smile.gif (macar daca nu se indeplineste nu-i bai laugh.gif iar daca se indeplineste, mai vin sa mai doresc si altele laugh.gif )
Nefertiti
Nefertiti
o cafenea
un balcon
(asta e mai greu de definit, ţine de... remanenţă)
Nefertiti
Nişte baloane. Două verzi şi unul roşu.
nely
imi doresc ca Mos Craciun sa existe....sa vina si pe la mine cu multe daruri....
jude
Bilet la Quadro Nuevo, oriunde, oricand.
Nefertiti
un an mai bun ca ăsta care e pe cale să se ducă naiba ştie unde...
Gordin
Azi cand veneam spre casa mi s-a format un fel de wish. Scriind aici imi da sezatia ca altcineva o sa vina sa o indeplineasca.
Vreau sa fac un sistem de sonorizare al orasului (deja suna caraghios laugh.gif ), un fel de radio al strazii in care sa se auda din cand in cand, foarte clar, cam la nivelul urechilor, cate o muzica. Ca sa nu fie plictisitoare se va difuza o singura piesa pe ora cu decalaj de 5 min, in felul asta ar putea sa nu se repete aceeasi melodie decat extrem de rar si daca vreau eu biggrin.gif
Totul ar fi automatizat. Muzica poate sa fie ceva mai veche, un rock 'n' roll, clasica (instrumentala), ceva din reclame:P, poate o bucata de cor, o colinda la Craciun, chestii.
Cel mai important este efectul. Mergi pe strada, trec masini, se trantesc usi, copii tipa, se deschid geamuri, claxoane, voci si incepe o piesa care se aude clar, chiar in urechea ta, te invaluie, te face sa zambesti, te uiti in jur, zambesc si altii.
Minunat!
Nefertiti
pantofi roşii wub.gif
wulfenia
demisia biggrin.gif
fiatlux
QUOTE(Gordin @ 9 Dec 2010, 05:37 PM) *
Azi cand veneam spre casa mi s-a format un fel de wish. Scriind aici imi da sezatia ca altcineva o sa vina sa o indeplineasca.
Vreau sa fac un sistem de sonorizare al orasului (deja suna caraghios laugh.gif ), un fel de radio al strazii in care sa se auda din cand in cand, foarte clar, cam la nivelul urechilor, cate o muzica. Ca sa nu fie plictisitoare se va difuza o singura piesa pe ora cu decalaj de 5 min, in felul asta ar putea sa nu se repete aceeasi melodie decat extrem de rar si daca vreau eu biggrin.gif
Totul ar fi automatizat. Muzica poate sa fie ceva mai veche, un rock 'n' roll, clasica (instrumentala), ceva din reclame:P, poate o bucata de cor, o colinda la Craciun, chestii.
Cel mai important este efectul. Mergi pe strada, trec masini, se trantesc usi, copii tipa, se deschid geamuri, claxoane, voci si incepe o piesa care se aude clar, chiar in urechea ta, te invaluie, te face sa zambesti, te uiti in jur, zambesc si altii.
Minunat!


ti s-a-mplinit? in ce oras ? ideea ta mi-a adus aminte de scena asta

Nefertiti
Să se facă cireşele de două-trei ori pe an, nu o dată. ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.