Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cum Vindecam Romania De B.u.b.a?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania.
gigip
BUBA(pentru necunoscatori,regimul Basescu,Udrea,Boc si Altii-Blaga,Videanu,Berceanu) a aparut in Romania in 2004,cunoscuta ca sindromul portocaliu.
A facut un puseu acut datorita virusului T(de la Tariceanu) care a refuzat sa execute ordinele Marelui Carmaci.
A dat in icter mecanic dupa suspendarea matrozului si s-a transformat in cancer generalizat dupa cenzurarea micului pinguin,Boc.
Aflata la reanimare,Romania asteapta o minune cereasca sa scape de BUBA.
March
QUOTE(gigip @ 1 Aug 2010, 02:07 PM) *
A dat in icter mecanic dupa suspendarea matrozului si s-a transformat in cancer generalizat dupa cenzurarea micului pinguin,Boc.


rofl.gif Vuvuzela cenzurata ? E buna vuvuzela ca Jupanul sa-si transmita mesajul. Dupa ce o da in bara isi corecteaza mesajul tot prin ea ! laugh.gif
Marduk
QUOTE(gigip @ 1 Aug 2010, 02:07 PM) *
BUBA(pentru necunoscatori,regimul Basescu,Udrea,Boc si Altii-Blaga,Videanu,Berceanu) a aparut in Romania in 2004,cunoscuta ca sindromul portocaliu.

BUB...A poate insemna si altceva de pilda Antonescu, prietenii stiu de ce.
March
Slab Marduce.... slab ! BUBA e buba ! rofl.gif
Marduk
Hai sa-ti dezvalui o chestie pe care o stiu de pe "surse" dar eu nu cred in surse, exista in PNL si nu numai, persoane importante, care cred ca ne putem descurca si fara FNI, poate ca au dreptate. Eu chiar imi doresc ca PDL-ul sa iasa de la guvernare sa-i lase pe altii sa scoata tara din impas, sa-i bage la puscarie pe cei din PDL, PSD sau PNL care au furat, ar fi un exemplu curat bazat pe realitate, cei care nu pot sa guverneze tara lasa locul altora care desi vin pe o situatie dezastruoasa salveaza tara, poporul si castiga potul cel mare, votul romanilor. Poate parea o divagatie, o fabulatie, poate ca nu exista persoana fizica sau juridica care sa salveze Romania in acest moment, dar daca ar exista acea persoana, cred ca ar fi echivalentul lui Petrache Lupu, mai ales daca tinem cont de sondajul care face apel la nivelul de cunostinte al romanilor.
Rovaniemi
QUOTE(Marduk @ 1 Aug 2010, 04:54 PM) *
Hai sa-ti dezvalui o chestie pe care o stiu de pe "surse" dar eu nu cred in surse, exista in PNL si nu numai, persoane importante, care cred ca ne putem descurca si fara FNI, poate ca au dreptate. Eu chiar imi doresc ca PDL-ul sa iasa de la guvernare sa-i lase pe altii sa scoata tara din impas, sa-i bage la puscarie pe cei din PDL, PSD sau PNL care au furat, ar fi un exemplu curat bazat pe realitate, cei care nu pot sa guverneze tara lasa locul altora care desi vin pe o situatie dezastruoasa salveaza tara, poporul si castiga potul cel mare, votul romanilor. Poate parea o divagatie, o fabulatie, poate ca nu exista persoana fizica sau juridica care sa salveze Romania in acest moment, dar daca ar exista acea persoana, cred ca ar fi echivalentul lui Petrache Lupu, mai ales daca tinem cont de sondajul care face apel la nivelul de cunostinte al romanilor.


Da, fără FNI ar fi fost mult mai bine ... escrocheria deceniului ...

Cu FMI om mai vedea.
March
QUOTE(Marduk @ 1 Aug 2010, 04:54 PM) *
sa-i bage la puscarie pe cei din PDL, PSD sau PNL care au furat,

Sa-i bage pe pedelisti trebuie sa spui ! Ei sunt la guvernare si nu ailalti.
Erwin
Nu contează din ce partid ar fi, hoţii şi mafioţii să treacă după gratii. Dar n-avem cum "vindeca" ţara de cei care deţin puterea. Cine să-i aresteze? Procurorii nu sunt cu pistolul la tâmplă? unsure.gif
gigip
QUOTE(Erwin @ 1 Aug 2010, 11:58 PM) *
Nu contează din ce partid ar fi, hoţii şi mafioţii să treacă după gratii. Dar n-avem cum "vindeca" ţara de cei care deţin puterea. Cine să-i aresteze? Procurorii nu sunt cu pistolul la tâmplă? unsure.gif

Buna ideie cu puscaria.In Romania insa nu se aplica.Pericolul cel mare este ca in 2012 ne trezim la guvernare cu alt escroc,gen Basescu,dar mai periculos.dan diaconescu in direct.
Debusolati datorita hotiei generalizate ,a promovarii clientelismului de partid,a promovarii curvelor de lux in functii de ministru,presedinte al Camerei Deputatilor,prefect,etc,romanii vor vota din nou pe cei care le vand iluzii desarte.
In vremuri cumplite de criza,DDD ori Vadim atrag ca un magnet pe cei afectati de griji si nevoi.
March
PDL – sanse maxime de rupere la Congres thumb_yello.gif

Asa vom scapa de ei !
gigip
QUOTE(March @ 3 Feb 2011, 03:43 PM) *
PDL – sanse maxime de rupere la Congres thumb_yello.gif

Asa vom scapa de ei !

Tetio,ca bine le zice!Cred ca Bogdan e nepotul adevaratei mama Omida!
gigip
fiatlux
QUOTE(gigip @ 2 Aug 2010, 10:51 AM) *
In vremuri cumplite de criza,DDD ori Vadim atrag ca un magnet pe cei afectati de griji si nevoi.


io am asa, o vaga banuiala ca dedeu' e aruncat in lupta de ..persoana imortanta,nu spui cine pt a sparge pe social democrati !?joaca tare !
gigip
QUOTE(fiatlux @ 3 Feb 2011, 08:46 PM) *
io am asa, o vaga banuiala ca dedeu' e aruncat in lupta de ..persoana imortanta,nu spui cine pt a sparge pe social democrati !?joaca tare !

Si eu cred ca si-a bagat matrozu" coada! Joaca la doua capete dar la chinta chioara.Pdl si partidul poporului,impreuna,nu au mai mult ce 25% intentii de vot,nici cat jumatate din Alianta social liberala(65%,intentii de vot)
gigip
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.