Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:[caut] - Teren In Zona De Munte
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Recomand Serviciu, Caut Serviciu [Prestari Servicii]
actionmedia
Cu vremurile tulburi ce se anunta in urmatorii ani, ma gandesc serios sa parasesc marele oras si sa ma retrag undeva la munte, cat mai departe de civilizatie unde sa imi fac o mica ferma piscicola, in principiu pastravarie.
In aceste conditii caut un teren la munte
Nu foarte scump, nu ma intereseaza sa fie zona turistica, neaparat.
Important este sa fie in panta (10-15 grade cred eu, daca aveti alte sugestii, va rog sa mi le spuneti), de preferat deasupra drumului.
De asemenea, foarte important este sa fie cel putin adiacent unei ape curgatoare sau o apa curgatoare sa treaca chiar prin acest teren sau, in cel mai rau caz sa poata fi captata apa de undeva din amonte, de la o distanta rezonabila, cu costuri cat mai reduse.
Suprafata de care cred eu ca as avea nevoie ar fi de minim 1000 mp, maxim 3000 mp cred.
Drum asfaltat ar fi un bonus, dar e ok si cu drum forestier.
Prefer sa fie intr-un satuc ceva, intravilan (ca sa pot construi fara batai de cap)
Ideal ar fi sa fie undeva in apropierea unui oras mai rasarit (sa spunem la 30-40 km) cred ca doar asa o pot convinge pe consoarta mea sa ne mutam acolo. Ea ar dori sa profeseze in continuare in oras.

Daca cunoasteti o astfel de locatie, va rog sa postati aici sau sa trimiteti PM.

Multumesc anticipat.
ilie
Da anunturi in judetele tinta sau cel mai bine mergi in weekenduri pe acolo si intreaba localnicii.
Felina
Action, mor de curiozitate... ai reusit ceva?
The Dude
Excelenta oportunitate pe aria judetului Dambovita !

Astept propuneri. Informatia este Free of Charges, dar nu pot recomanda pe oricine.... thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.