Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Nou Venit
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
Quetzalcuatl
Hola tuturor din acest han.

Sunt Quetzalcuatl,cetatean American de origine Romana,plecat din Romania acum 29 ani.Plecat cu pasaport fara cetatenie,ea mi-a fost luata de comunisti si securitate deoarece am ..indraznit sa fiu..liber si sa lupt impotriva lor pana cand m-au dat afara din tara...povestea e prea lunga pt. a o mai aminti aici.Oricum imi da un gust amar.

Dupa o perioada de ani petrecuti in NY si NJ,am luat iar drumul Europei dar cea de Vest,traind ani la rand in Franta,Italia,revenind inapoi in USA dar dupa cativa ani m-am reintors in Europe,de data asta traind 4 ani in Munchen si Hamburg si reintorcandu-ma apoi in USA dar pe coasta de West adica in CA.In prezent nu mai sunt nici acolo ci m-am hotarat sa traiesc in Peninsula Yucatan in Mexico.Aici m-am decis sa raman si sa inchei drumurile mele prin lume:)

In fine,am facut o scurta prezentare ca nou venit in acest site.Sper ca acceptati oameni nomazi ca mine:)

Saludos y suerte,
Quetzalcuatl
Marduk
Bun venit. Ai umblat ceva prin lume, trebuie sa fi fost foarte greu dar si foarte frumos. Te asteptam pe topicuri, acolo unde vei dori sa discuti cu forumistii.
Cla
han.gif Quetzalcuatl, sper sa te simti bine aici smile.gif
Un nomad sunt si eu, in Aprilie am implinit 30 de ani de exil.
Dar sa nu uitam de radacini. Niciunde nu miroase iarba ca acasa smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.