Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intinde O Mana De Ajutor Alexandrei!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Probleme Sociale > Campanii Umanitare
Mihai
Tu ai incercat sa-ti tii respiratia 30 de zile?

Alexandra Vladu a implinit 30 de zile. De 30 de zile, Alexandra impreuna cu parintii ei incearca sa stranga 50.000 de euro pentru a cumpara o inima sanatoasa.

Diagnosticul ei este malformatie congenitala cianogena de cord complexa, necesitand urgent mai multe interventii chirurgicale in Germania. Pentru multi dintre noi, acest diagnostic suna greu de inteles.

Este ca si cum tragi aer in piept si simti ca te sufoci.
Sau ca si cum ai incerca sa-ti tii respiratia 30 de zile.
Nimeni nu va incepe sa doneze daca nu incepi chiar TU.

Cum poti dona pentru Alexandra
Conturi Banc Post - Sucursala Sibiu:
Lei - 251101113330016046012
USD - 251101213330016046013002
EUR - 251101213330016046013214
Cod SWIFT - Banc Post: BPOSROBU

Cum poti contacta familia Vladu
Vladu Florin Petru
tel: +40.744 513 474
e-mail: vladu_florin2003@yahoo.com

Detalii poti gasi la http://www.alexandravladu.ro/

Iti multumesc in numele Alexandrei pentru ajutorul tau!

user posted image
ETR
Buna ziua tuturor,

referitor la Alexandra, pentru ca multa lume nu crede ca aceasta poveste este reala, puteti cere informatii la urmatoarele numere de telefon:

- 0744 513 474 sau 0269 213 417 (fam Vladu) sau la spitalul judetean sibiu, tel 0269/230 050; 0269/215 050 (sectia de obstetrica).

va multumim foarte mult pentru ajutor.
Mihai
Intr-adevar.
Bine ai venit la Han, ETR!
1,618033
site cineva daca exista o modalitate de a dona prin telefon? (numar special cu suprataxa) eu alta modalitate nu am... si m-ar interesa
mai mult decat atat - cred ca daca ar furniza un numar de telefon special, ar reusi sa stranga mai multi bani
Mihai
Multumesc pentru ajutorul pe care vrei sa i-l acorzi.
Te rog sa il contactezi pe tatal fetitei la numerele de mai sus pentru mai multe detalii.
Multumesc inca o data.
Mihai
O veste de ultima ora

Dragi prieteni,

Acum patru saptamani un post central de televiziune relata despre situatia unei fetite din Sibiu – Alexandra Vladu.

Aceasta fetita ne-a unit pe toti, indiferent ca ne aflam in concediu, la birou, la Toronto, in Statele Unite ale Americii, in Irlanda sau in Munchen.

Indiferent de limba pe care o vorbim.

Indiferent de cartile pe care le-am citit si de filmele la care ne uitam.

Indiferent de faptul ca suntem sau nu parinti.

Aceasta fetita a reusit sa ne invete din nou ca nu suntem nici putini si nici neinsemnati, asa cum ne-am obisnuit sa spunem adesea.

Ca suntem foarte multi, risipiti prin toate colturile lumii, adanciti in sarcini de serviciu si deadline-uri ucigatoare, dar ca putem impreuna sa facem ceea ce fac si altii pentru copiii lor.

Alexandra va pleca luni la Munchen.

Pana astazi, 31 iulie 2003, ora 16.00, romanii au reusit sa stranga pentru acest pui de om suma de 1.474.121.199 lei, 1.937 eur si 1.598 USD. Adica aproximativ 42.000 euro.

Astazi am primit confirmarea din partea Clinicii Grosshadern ca fundatia Kind im Schatten va achita diferenta de costuri intre tratamentul Alexandrei si fondurile stranse de parinti pana in acest moment.

Mai ramane doar sa-i tinem pumnii Alexandrei sa ajunga cu bine la Munchen si sa se intoarca sanatoasa.

Asadar, campania de strangere de fonduri pentru Alexandra a luat sfarsit.

Insa lupta continua…


Mai este nevoie de voi toti. Si de inca multi altii.


Si de acelasi entuziasm!
Figaro
Am primit-o si eu. Ii tinem pumnii Alexandrei si cand se face mare o asteptam pe Hanu Ancutei cu bratele deschise.
Mihai
Alexandra Vladu, fetiţa pe care aţi ajutat-o, a murit în 25 octombrie 2003, într-un spital din Sibiu... cry.gif

Dumnezeu sa o odihneasca in pace...
secunda
in urma cu doua ore am aflat si eu...si am venit sa va spun, dar voi stiati deja...devenim tot mai neputinciosi cry.gif

Din pacate inima Alexandrei nu a rezistat dupa operatie. A murit in urma cu doua saptamini. Banii ramasi, jucariile si hainutele au fost trimise de parintii Alexandrei unei alte fetite aflate intr-o situatie disperata. (Asociatia Pro Democratia)

e greu sa treci peste asa ceva... cry.gif

era un ingeras chiar de era pe Pamant, cu atat mai mult va fi si in Rai...

Dumnezeu sa ii fie aproape!
cry.gif

###
http://www.alexandra-vladu.ro/
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.