Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:U.n.p.r. - Asta Ce Mai E ?!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3
March
De ziua internationala a celor ce muncesc valetii prezidentiali au pus-o de un nou partid cica de stanga : Uniunea Naţională pentru Progresul României rolleyes.gif

Marii tradatori ai celeilalte "stangi" si-au acordat urmatoarele pozitii de conducere :

Presedinte : Marian Sarbu

Presedinte executiv : Gabriel Oprea

Presedinte de onoare : Cristian Diaconescu

Iar ca imn si-au ales cantecul "Noi suntem români". Adica numai ei, nu si ceilalti din alte partide !


Vorba lui Bula : As plange da' nu pot de ras !

Marduk
QUOTE(March @ 2 May 2010, 02:47 PM) *
Marii tradatori ai celeilalte "stangi" si-au acordat urmatoarele pozitii de conducere :

Din tradatorii unei alte stangi nu pot iesi decat tradatori.
Cla
Ce noroc ca 1 Mai muncitoresc a picat pe o sâmbata, ca altcumva s-ar "sarbatori prin munca".
turbo trabant
astia sunt Uniunea Nationale a Patrihotilor din Romanica?

daca da, la cati mai multi membri!
March
Despre tradatori numai de "bine" ! Iata un articol care le trage cu dangaua in frunte ! laugh.gif

Partidul trădării în „interes naţional”

Apariţia Uniunii Naţionale pentru Progresul României (UNPR) este un regres alarmant în politica autohtonă. Preliminariile şi modul în care s-a format, conducerea aleasă la primul Consiliu Naţional, terminologia declaraţiilor de intenţii şi toată simbolistica sa reprezintă suficiente semnale în acest sens. UNPR se naşte ca partid a-democratic şi, contrar denumirii sale, se anunţă o forţă reacţionară, în sensul clasic al acestui cuvânt. devil.gif


(...)

UNPR are dungă împrejurul scalpului şi poate deveni o maşină a timpului pentru naţional-ceauşismul nemort. În acest peisaj, o propoziţie rostită la primul miting de preşedintele executiv Gabriel Oprea - “Vrem să fim vocea celor care muncesc, a tinerilor, a bătrânilor, a oamenilor de la sate, de la oraşe...” - mai are nevoie doar de ovaţii prelungite. Douăzeci de ani li s-au depus doar în carne devil.gif

Si cand ma gandesc la "mimoza" aia de Cristian Diaconescu.... cati isi pusesera sperantele in el.... Despre circul ala cu urmarirea s-a mai auzit ceva ? Nimic.... nici amante , nici altceva.
Marduk
QUOTE(March @ 3 May 2010, 02:08 PM) *
QUOTE
Despre tradatori numai de "bine" !

care dintre ei, FSN-isti, PDSR-stii, PSD-istii, PNL-istii, PDL-istii, ca este cam multi comunisti ce si-au schimbat parul.
QUOTE
“Vrem să fim vocea celor care muncesc, a tinerilor, a bătrânilor, a oamenilor de la sate, de la oraşe...”

Mie chiar nu mi s-a parut timp de 20 de ani ca vreun partid, cu atat mai putin PSD-ul, a luat partea muncitorilor, taranilor, somerilor. Toti politicienii au avut un singur scop sa se imbogateasca cat mai mult si cat mai repede.
turbo trabant
QUOTE(March @ 3 May 2010, 01:08 PM) *
UNPR se naşte ca partid a-democratic şi, contrar denumirii sale, se anunţă o forţă reacţionară, în sensul clasic al acestui cuvânt. devil.gif

sa ii fie gura aurita lu ziaristu care a scris-o.

era si timpul sa avem si noi reactionarii (falitii) nostri , toti era progresisti mai ales pa persoana fizica care este rofl.gif
Marduk
e posibil sa stranga si ceva reactionari nemultumiti de la PRM si PNG, mai ales de la PRM unde exista o gramada de ofiteri comunisti care nu prea mai rabda aerele de politruc stalinist ale lui CVT.
Johann_Moritz
Si uite asa, Basescu demonstreaza ca se poate reforma tara si alaturi de toata zoaiele care se preling pe geam. Cu Tariceanu nu s-a putut. Cu Oprea se poate. Cumva, e normal. Spre deosebire de Oprea, banuiesc, pe Tariceanu era greu sa-l aduci la ascultare cu vreun dosar de informator, colaborator sau, simplu, penal.
Acu' 5 ani ne-am bip in el de interes national. Prioritatea era interesul puterii. Acum, ca avem puterea, interesul national justifica orice.
Marduk
QUOTE(kumarbi @ 3 May 2010, 03:41 PM) *
Tariceanu era greu sa-l aduci la ascultare cu vreun dosar de informator, colaborator sau, simplu, penal.

Mai putintica rabdare moncher, acu ca grecii domniei sale au problemele lor s-ar putea sa mai auzim de Tariceanu, dar pana la el este jupanul care crede ca văcuţele au ţâţele după ceafă, nu spui cine, ca e becher.
March
QUOTE(Marduk @ 3 May 2010, 05:24 PM) *
Mai putintica rabdare moncher, acu ca grecii domniei sale au problemele lor s-ar putea sa mai auzim de Tariceanu, dar pana la el este jupanul care crede ca văcuţele au ţâţele după ceafă, nu spui cine, ca e becher.

Adica Videanu vrei sa spui ? tongue.gif
Marduk
N-ai ghicit, dar pentru ca esti curios iata despre cine este vorba.
March
Aaaa... pardon... Videanu are tatele pe burta ! tongue.gif Si zice el ( si zic si unii ) ca nu se vad !
Marduk
Eu in locul domnului Patriciu taceam din gura si ma faceam ca ploua, dar asa-i sade bine romanului sa dea cu bata-n balta. Probabil ca o sa-i vina randul si lui Videanu daca a furat, n-am probleme la mititica, macar 29 de zile.
March
Stiti cine-i Cristian Diaconescu , nu ? Presedintele de onoare al acestui altoi de asa zis partid. Plecat din PSD din lipsa de fonctie....dupa ce plangea pe la teveuri ca a fost urmarit pas cu pas in campania electorala. De cine si pentru ce ? Omu' n-a mai zis nimic si s-a asternut tacerea. Dar iata ca apare.... amanta ! Cu declaratii soc !! Despre alte amante si despre caracterul lui Cristi .
Cititi aici ca-i interesant sa vedeti ce se poate ascunde sub masca unora .
Marduk
Daca dezmintirea este reala, comentariul este de prisos.
"Dezmint tot ceea ce ati publicat ca fiind in numele meu, va acuz de violarea secretului corespondentei precum si de santaj si amenintare. " (Elena Musat)
March
Tablagiul ajuns general de intendenta prin bunavointa lui Nastase - Basescu, tradator de partid, acum din pozitia de ministr al apararii foloseste avioanele si masinile armatei in interesul partidului sau. devil.gif Basea si Boccul lui ... mucles. devil.gif
gigip
QUOTE(March @ 21 May 2010, 02:16 PM) *
Stiti cine-i Cristian Diaconescu , nu ? Presedintele de onoare al acestui altoi de asa zis partid. Plecat din PSD din lipsa de fonctie....dupa ce plangea pe la teveuri ca a fost urmarit pas cu pas in campania electorala. De cine si pentru ce ? Omu' n-a mai zis nimic si s-a asternut tacerea. Dar iata ca apare.... amanta ! Cu declaratii soc !! Despre alte amante si despre caracterul lui Cristi .
Cititi aici ca-i interesant sa vedeti ce se poate ascunde sub masca unora .


March,
Pe cristian Diaconescu l=a facut Intaiul Matroz al tarii,colonel de armata!!!!.
Marian Sarbu si nicolicea ,fosti Psd-isti de frunte,locotenenti colonei de armata....rusineeeee!
Fostul sef al mafiei personale a lui Adrian Nastase,general cu patru stelesi sef al Ostirii Romane.
Fostul secretar PCR,Neculai Ontanu,din subofiter ,generalcu doua stele!!!!!
Jos labele de pe Armata Romana,mafiotilor portocalii!
gigip
March
Cine credeti ca e seful grupului parlamentar din Senat al "partidului" generalului de mucava aliatul de nadejde al lui Basea ? Miki SPAGA ! Da... da... ati auzit bine Miki, fostul pesedist ( si ultimul secretar al p.m. comunist Dascalescu) , cel ce se plimba pe la DNA sau mai stiu io ce inalta instanta.
March
Lacheii lacheilor vor dispare in curand :

Emil Boc a mers şi mai departe: „UNPR se va topi în PDL sau va dispărea!".
****
Traian Băsescu: "Gabriel Oprea este şeful mafiei personale a lui Adrian Năstase" (2004)

Dar acum ? unsure.gif
March
MUIA este la UNPR rofl.gif
gigip
[quote name='March' date='15 Sep 2011, 04:47 PM' post='716918']
[Tetio,copilul nascut din tatal Traian si mama Oprea,bastardul UNPR,este o adunatura de slugi,fugite de pe mosiile PSD si PNL! Cu doua zile de a se inregistra la tribunal,fara a fi partid,fara a avea statut si stampila ,in intelegere cu pedeleii ,au primit ILEGAL,un sediu de lux in centrul Capitalei,din imobilele regiei Protocolului de Stat! Pentru tradare electoratului care i-a votat ca pesedisti ori penelisti,matrozul i-a facut,ilegal,chiriasi in vilele de protocol! Azi,la B1 tv,Miky spaga dadea lectii de cinste si democratie,asta pentru ca a fost reevaluat si el!
March
QUOTE(gigip @ 22 Sep 2011, 05:14 PM) *
Azi,la B1 tv,Miky spaga dadea lectii de cinste si democratie,asta pentru ca a fost reevaluat si el!

Noua clasa politica a lu' Basea. Aceasta virgula a istoriei postdecembriste.Basea, adica.
March
Gata, marele frustrat ex-pesedist, presupusul amant al unei prezentatoare de la RTV , si-a vazut visul cu ochii. L-a numit Basea din nou ministru de externe.
turbo trabant
e o mare victorie pentru manifestanti. ah da si taxa auto.

bai nenicule ce revolutie in balon ....
gigip
QUOTE(March @ 24 Jan 2012, 04:13 PM) *
Gata, marele frustrat ex-pesedist, presupusul amant al unei prezentatoare de la RTV , si-a vazut visul cu ochii. L-a numit Basea din nou ministru de externe.

Tetio,de ce presupus? Colonelul de armata,Cristian Diaconescu,este amantul uratei aleia,cu moaca de barbat,Cristina Sincai!
March
QUOTE(gigip @ 24 Jan 2012, 07:55 PM) *
Tetio,de ce presupus? Colonelul de armata,Cristian Diaconescu


N-am stiut ca seful sau, generalul-izmana, l-a facut colonel !
gigip
QUOTE(March @ 24 Jan 2012, 05:57 PM) *
N-am stiut ca seful sau, generalul-izmana, l-a facut colonel !

Am mai postat,de 1 decembrie ,m-am intalnit cu generalul -plutonier Ontanu Neculai,cu coloneii Cristian Diaconescu si Marian Sarbu, si locotenent-colonel Niculicea,toti imbracati in uniforma armatei romane! Nu Oprea i-a facut,ci Marele Carmaci,primul i-a propus doar! Nu am verificat,dar sunt sigur ca si Piedone a fost facut general! Toti au primit galoanele tradarii!
March
UNPR infiltrează TVR. Marie Jeanne Ion va face propagandă pentru diaspora



gigip
QUOTE(March @ 25 Jan 2012, 03:50 PM) *
UNPR infiltrează TVR. Marie Jeanne Ion va face propagandă pentru diaspora

Pai tatal ei,unul Vasile,deputat de buzau,a fugit din PSD la fripturistii din UNPR!
March
Episcopul Devei îl acuză pe primarul orașului, UNPR-istul Vasile Vlad, că promovează desfrâul și preacurvia...

Cred ca seful lui suprem il va sanctiona pe episcop. Ca sa luat de o sluga a pedelistilor !
March
Ati auzit de una Narcisa Iorga care musca din masa CNA prin propunerile ei continuui de a amenda A3 sau a suspenda emisia postului ? Ia cititi aici ce intreviu incitant ii lua generalului-izmana prin 2003.
Si unde credeti ca lucra pe atunci ca ziarista combatanta ? La "Jurnalul National", al trustului Intact.
gigip
[quote name='March' date='25 Feb 2012, 03:13 PM' post='728002']
Tetio,Piedone,dupa ce a papat banii cuplului de incompetenti Basescu-Boc s-a reintors in PC si va candida(si castiga!),Primkaria Sector 4! Bravo lui ,le-a tras teapa!In razboiul celor doi securisti,Basescu-Voiculescu,al doilea ,l-a facut KO pe "umilitul"!
March
Un shmenar de Ferentari : Radu Feldman Alexandru. Guvernul l-a propus in CNA dar el cica nu demisioneaza inca din parlament pentru a nu dezechilibra raportul de forte. Un plange ... mingeac...care la emisiuni tv primea sms de la Udrea ce sa spuna.
abis
Nu cumva ai gresit topicul?
gigip
[quote name='March' date='4 Apr 2012, 12:35 PM' post='730648']
Generalul izmenelor,Incruntatul National,maraie in front! Simte vant de libertate! A aparut pe sticla si l-a laudat pe Ponta care,zice el,va sustine initiativa uneperistilor de a impozita suplimentar ,marile averi! S-a plans ca pedelistii nu i-au sprijinit mareata initiativa,facuta de catre ei,acum doi ani! Se apropie clipa despartirii,fara regrete,de marele aliat? Stati pe aproape,sa nu pierdeti momentul "istoric"ori isteric,al parasirii,cu conturile pline,a barcii marinarului,pe cale de scufundare!
PS:Umilitul National,incearca ultima magarie de presedinte jucator! Le-a cerut pedelacheiulor(cei cativa care il mai asculta!),sa faca orice pentru a obtine jumatate din numarul voturilor inregistrate de catre USL! Smenarul jucator,vrea sa spuna ca daca USL-ul va obtine 48% din voturi iar PDL,25%,va desemna el premierul pentru ca partidul sau,fara aliati,a obtinut cele mai multe voturi,25% fata de 24% obtinute de catre PSD ori PNL,luate separat! Oricum,de ce ii e frica,nu scapa! Pedelacheii nu vor obtine peste 20% iar noua majoritate il va trimite "la popor",acolo unde il asteapta romanii,cu entuziasm,pentru a-i "multumi"pentru "binele" facut! Le va zice iar romanilor,ati trait bineeeee????
Marduk
QUOTE(gigip @ 4 Apr 2012, 03:23 PM) *
Generalul izmenelor,Incruntatul National,maraie in front! .....

rofl.gif Mon general sa te vaz ce-o sa zici cand l-oi vedea pe domnul general de intendenta, desi el se lauda c-a facut dreptul, alaturi de Ponta & Co impreuna cu ceilalti generali "fugiti" din PSD. Io n-am pus niciodata botul la strategia asta a partidelor rupte-n doua de dragul alegatorilor, toti sunt o apa si-un pamant, mai ales ideologic.
gigip
QUOTE(Marduk @ 4 Apr 2012, 03:56 PM) *
rofl.gif Mon general sa te vaz ce-o sa zici cand l-oi vedea pe domnul general de intendenta, desi el se lauda c-a facut dreptul, alaturi de Ponta & Co impreuna cu ceilalti generali "fugiti" din PSD. Io n-am pus niciodata botul la strategia asta a partidelor rupte-n doua de dragul alegatorilor, toti sunt o apa si-un pamant, mai ales ideologic.

Si care e problema? Asa cum nu i-am laudat cand au plecat din PSD,nu voi face ,nici acum,asa ceva! Pe Gabriel Oprea si pe Neculai Ontanu,ii cunosc personal,de ani de zil;e! E decizia lor si atat! Eu nu fac precum voi,care,atunci cand vin la voi din PSD sunt eroi iar cand pleaca,sunt tradatori! Eu nu am postat vreodata ca ei au plecat din PSD ori PNL asa cum nu voi comenta nici acum! Am condamnat numai faptul ca,ilegal,Basescu,cu complicitatea Robertei si a lui Boc,au facut un partid parlamentar,doar pentru a nu fi alungat el si gasca lui,de la putere!
PS:Inca un deputat PDL-Timis,Gheorghe Ciobanu,a demisionat din PDL si a trecut la USL! Corabia Umilitului se scufunda in ritm rapid! Dumnezeu sa-i ajute ,sa scape mai repede de greau munca de jefuire a tarii!
Marduk
QUOTE(gigip @ 4 Apr 2012, 04:19 PM) *
Si care e problema? Asa cum nu i-am laudat cand au plecat din PSD,nu voi face ,nici acum,asa ceva! Pe Gabriel Oprea si pe Neculai Ontanu,ii cunosc personal,de ani de zile!...

Mi-e clar acum am inteles, ca un adevarat general, iubesti tradarea dar ii urasti pe tradatori. S-auzim de bine.
abis
QUOTE(gigip @ 4 Apr 2012, 04:19 PM) *
Eu nu am postat vreodata ca ei au plecat din PSD ori PNL asa cum nu voi comenta nici acum!



QUOTE(gigip @ 4 Apr 2012, 04:19 PM) *
Inca un deputat PDL-Timis,Gheorghe Ciobanu,a demisionat din PDL si a trecut la USL! Corabia Umilitului se scufunda in ritm rapid! Dumnezeu sa-i ajute ,sa scape mai repede de greau munca de jefuire a tarii!


innocent.gif
March
Un penalist fost pedist si acum membru al adunaturii uneperiste ( aliata de nadejde a lui Basea ) :

Solomon: De Înviere mă rog pentru craiovenii care sunt mândri că sunt contemporani cu mine
abis
Secretarul general al UNPR, Neculai Ontanu a declarat, sambata, ca formatiunea sa va sustine noul Guvern, chiar daca nu a negociat ministere cu USL, el precizand, pe de alta parte, ca Uniunea a iesit din fosta coalitie lepadandu-se "ca de Satana"

Perfect! thumb_yello.gif
Cucu Mucu
Preşedintele PSD, Victor Ponta, desemnat premier, a declarat, sâmbătă, la Bistriţa, întrebat despre susţinerea Guvernului de către UNPR, anunţată de către Gabriel Oprea: "Domnul Oprea a fost colegul nostru şi nu a fost niciodată un secret că a fost colegul nostru".

Devine gretos, efectiv mi se face lehamite de atata curvasarie politica, de atata ipocrizie. Serios, cat de prosti ne cred nesimtitii astia?
De unde rezulta clar si fara dubii ca Romania e condamnata sa fie stoarsa de resurse pana la utlima picatura de sange de catre mafioti, ca se numesc Basescu, Ponta, Oprea, Antonescu, nu conteaza, ce conteaza este ca Mafia va fi mereu acolo, deturnand fonduri.

Sa traiti bine! Bucurati-va pana la alegeri, apoi o sa va amintiti de perioada Nastase... cu regret!
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 28 Apr 2012, 10:00 PM) *
Devine gretos, efectiv mi se face lehamite de atata curvasarie politica, de atata ipocrizie.



Aha ! Si de abia acum la caderea guvernului pedelist ai realizat asta ! jamie.gif

Uite ca sa-ti treaca greata iti dau un desert tongue.gif

Cine l-a facut pe Ponta premier: cei pe care i-a dat afara din PSD. Cit a costat pe piata neagra un vot la motiune


1. Ironia sortii face ca voturile care au inclinat ieri balanta pentru cariera de premier a lui Victor Ponta sa vina exact de la cei pe care i-a dat afara din partid. Adica de la Mircea Geoana, Oana Mizil (iubita lui Vanghelie care de asemenea a fost impins cu forta de Ponta in afara PSD) si Florentin Gust. Celelalte doua voturi care i-au permis sa mearga la Basescu au fost date de transferatii din PDL, Petru Filip si Catalin Croitoru.

2. Pentru cei interesati, un amanunt dragut legat de pretul "pe piata neagra" a unui vot la motiune. Cei de la PDL au oferit minoritatilor si parlamentarilor independenti cate 300 de milioane de lei bani gheata ca sa nu voteze cu USL. De partea cealalta, PSD a oferit pentru dezertorii din tabara puterii cate 15 000 de euro, dar cu conditia sa aduca si baza de date a PDL

( Adriana Dutulescu - blog )



Asa ca voteaza DD-PP laugh.gif
Marduk
QUOTE(March @ 29 Apr 2012, 06:39 AM) *
.... Asa ca voteaza DD-PP

E o strategie si propunerea asta a ta, s-a mai folosit in politica romaneasca, nu-ti convin aia din PP-DD voteaza USL, din doua optiuni rele alege-o pe aia care ar fi mai buna. ohyeah.gif
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 29 Apr 2012, 06:39 AM) *
Aha ! Si de abia acum la caderea guvernului pedelist ai realizat asta ! jamie.gif



Ah, cand vine de la un antibasist ca tine... roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif ohyeah.gif


De ce te umfli in pene cu mandrie ca aia au cumparat voturile? Baieti, asta nu e normalitate, e mafie, e hotie, e spagarie, e comportment josnic si voi il admirati? Ihim, tara asta e condamnata!


Cu PPDD nu o sa votez, dar poate votez cu UDMR, asa de-al dracu'. devil.gif


March
Zice Roxana Iordache pe blog :


DE CE ONŢANU N-A MINŢIT CU LEPĂDATUL DE SATANA
Fiindcă Oprea e naşul lui Ponta şi la botez se răspunde, de 3X, "Mă lepăd de Satana".

El acum mi se pare că s-a lepădat a doua oară. Mai are o dată laugh.gif



Marduk
Daca o tine tot asa, USL-ul va ajunge partidul unic, din care de fapt s-a tras. Dupa distrugerea PDL-ului si suspendarea lui Traian Basescu pare ca nimic nu-i mai sta in cale iar cu USL-ul tara viitor de aur are. Traiasca si-nfloreasca partidul unic biruitor in lupta cu democratia originala. Prin acest acord dintre USL (PSD) si UNPR s-a demonstrat daca mai era nevoie ca UNPR-ul a fost de fapt o subsidiara a PSD, o alta nada politica menita a atrage nemultumitii.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 4 May 2012, 10:55 AM) *
iar cu USL-ul tara viitor de aur are. Traiasca si-nfloreasca partidul unic biruitor in lupta cu democratia originala.

Grecia face loc romaniei- noul copil problema din balcani.
abis
QUOTE(Marduk @ 4 May 2012, 11:55 AM) *
Prin acest acord dintre USL (PSD) si UNPR s-a demonstrat daca mai era nevoie ca UNPR-ul a fost de fapt o subsidiara a PSD, o alta nada politica menita a atrage nemultumitii.

UNPR a votat toate legile reformei propuse de PDL. Nu a santajat guvernul cu politici de stanga, desi public a anuntat tot felul de masuri populiste. Niciuna dintre legile populiste anuntate public de UNPR nu a fost impusa de acesta pe agenda coalitiei si nu a devenit realitate. Ba mai mult decat atat, nici nu s-a transformat in motiv de cearta in coalitie.

Nu a votat la nici o motiunea de cenzura.

Este o dovada de caracter ca atunci cand lauzi masurile de reforma luate in acesti ani si progresele in justitie sa recunosti ca UNPR a ajutat, decisiv chiar, la adoptarea acestora. Daca nu exista UNPR, Basescu nu avea guvern dupa alegerile prezidentiale din 2009. Fara UNPR, PSD si PNL erau la putere din ianuarie 2010, nu din mai 2012. Astfel, economia, justitia si occidentalismul se duceau dracului de atunci, nu de maine, dupa ce va intra guvernul Ponta in paine. UNPR si-a facut datoria, merita multumiri pentru ce au facut pana acum.

Pentru ei este insa o problema de supravietuire politica; nu ii pot condamna ca, dupa disparitia coalitiei in care au activat ca niste parteneri onesti (cata diferenta intre comportamentul lor si santajul cvasipermanent al UDMR!), cauta alte solutii de supravietuire. Si cum atat UNPR, cat si PSD sunt partide de stanga, este natural sa colaboreze...

Apropo de UDMR: au fortat nota cu UMF, chestie care a fost fatala guvernului MRU; acum risca sa piarda ceea ce au castigat efemer. O dovada ca politica santajului se intoarce, pana la urma, impotriva celor care o initiaza.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.