Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pentru O Sansa La Viata
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Probleme Sociale > Campanii Umanitare
Tear
http://www.onouasansa.lx.ro/
Felina
Tear, fata nu are un cod swift (pentru transfer international). Te rog, daca poti sa faci rost de el, o sa contribui si eu.
Si poate daca publici aici cateva detalii, o sa aiba mai multa vizibilitate.
SORIN
Si eu!

Sorin.
Tear
Va multumesc din suflet. Stiam eu de ce am strigat aici dupa ajutor, pe forumul meu de suflet ! sorry.gif
Laura este colega mea de la servici si se lupta de ani de zile cu boala. Sotul ei este un om deosebit, care o iubeste extraordinar si o sustine cu toate puterile. Fara el, Laura se dadea batuta. A descoperit ca este bolnava in timp ce-si facea analize pentru a vedea de ce nu poate ramane gravida. Am fost langa ea asta vara cand tocmai sunase de la spital si-i dadea o veste mare: cancerul intrase in remisie. Era FERICITA ! Dar dupa 2 luni, la niste analize de rutina a aflat ca revenise sad.gif desi nu avea nici un simptom...e o boala parsiva...daca ati vedea cat lupta fata asta...si toti colegii o sustin sufleteste...iar sotul ei e extraordinar, are o putere pe care numai Dumnezeu cred ca i-o da sa lupte alaturi si pentru ea...a alergat peste tot pentru sponsorizari...primul transplant de maduva l-a facut la inceputul anului in Germania...a costat 70 mii euro...s-au strans din tara..acum pleaca in Israel pentru al doilea transplant...luni, 7 decembrie...transplant de celule stem...care costa 150 mii dolari...in Romania nu exista o banca de celule stem...cred ca abia s-a infiiintat dar avem o legislatie ingrozitoare in acest domeniu...incercam si noi sa ajutam cum putem, toti colegii...strigam si noi dupa ajutor, batem la multe usi...
Va multumesc din suflet pentru ajutor ! Voi posta aici datele cerute de voi cat pot de repede.
SORIN
Totul o sa fie bine! thumb_yello.gif

Sorin.
Tear
QUOTE(SORIN @ 1 Dec 2009, 02:45 PM) *
Totul o sa fie bine! thumb_yello.gif

Sorin.


Dragii mei, am aflat codul swift :
BRDE RO BU
Numele este Laura Vasile sau Cristian Vasile-sotul ei
Numarul de telefon al Laurei este 0722341780
Mii de multumiri!
Felina
Tear, multumesc!

Tocmai am transferat 30 in contul laurei. Transmite-i incurajarile mele.
Tear
QUOTE(Felina @ 2 Dec 2009, 02:24 PM) *
Tear, multumesc!

Tocmai am transferat 30 in contul laurei. Transmite-i incurajarile mele.

Eu iti multumesc, draga Felina. Chiar daca stiu ca nu e suficient un simplu multumesc... sorry.gif
SORIN
Au ajuns cu bine....maine incepe analizele si Sambata ii iau cu mine la Jerusalem si Beit Lehem.

O sa fie bine.... thumb_yello.gif

Sorin.
dascalita
Daca nu e prea tarziu, dupa data de 12 cand vine leafa, voi pune si eu o picatura de ajutor!
SORIN
Dasca...tu ai facut destul! Pune banii pt. Ralu si iti promit ca aici ne descurcam noi!

Oricum Dasca.....eu te admir ca suflet si om mwah1.gif

O super duminaca va urez!!

Sorin.

p.s. Eu n-am sa las acesti copii!
Tear
Nu am cuvinte pentru a-ti multumi, Sorin..stii deja asta !
Inca mai are Hanul OAMENI !
SORIN
Nu e nevoie de cuvinte, multumiri si nimic!! Doar sanatate thumb_yello.gif

Sorin.

p.s. O super saptamana!!
SORIN
Azi e Ziua Mare! Doamne ajuta si cine are inima si gand bun sa aprinda o lumanare pt. Laura!

Sorin.
SORIN
Acum am venit de la aeroport....copiii sunt in drum spre casa si multumesc lui Dumnezeu si celor ce s-au gandit la ei!!

Doamne ajuta!!!

Sorin.
TriRegnum
QUOTE(SORIN @ 6 Aug 2010, 08:54 AM) *
Acum am venit de la aeroport....copiii sunt in drum spre casa si multumesc lui Dumnezeu si celor ce s-au gandit la ei!!

Doamne ajuta!!!

Sorin.


Salutare Sorin smile.gif
Tot in Eretz Israel esti?
SORIN
Inca mai dau tarcoale!! thumb_yello.gif

Totu OK prietene??

Sorin.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.