Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Fazan... împănat!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Papadie_62
Vă propun un alt... fazan!
Unul împănat cu... comentarii.
Ce fel?... Păi să fie o altă definiţie a cuvantului, o definiţie proprie a cuvântului, un sens comic, o descriere comică a situaţie (în legătură chiar cu postarea precedentă)... ceva... orice legat de cuvânt.
Regulile... aceleaşi: nu se închide niciodată (se iau ultimile 3 litere în caz de... pericol)!

Încep eu:

Bucurie... mă încearcă la revenire
Frisky
Iernat...ca ursul cuibărit în căldura unei îmbrăţişări.

flowers.gif Păpădie
carmine
atac - 15 ninja coboara la miez de noapte pe sfori agatate la un capat de stanci inalte iar la celalalt capat de acoperisul ondulat al unui mic asezamant, folosindu-se de jumatati semicirculare de bambus pentru a nu se rani la maini biggrin.gif

edit. acum l-am vazut p-asta ph34r.gif
Erwin
acceleraţie - calcă tare pedala, motorul se turează, maşina galopează... către finish din pole position rolleyes.gif
Papadie_62
ieşire... din situaţia de pole position


mwah1.gif Fris
Erwin
Regulus - stea strălucitoare în constelaţia Leul (Al Kalb al, Cor Leonis, Rex) biggrin.gif

Papadie_62
Ustensila... bărbatul din casă! sorry.gif ohyeah.gif
Erwin
LAmâi - ce bine-i la umbra lui când eşti cu soarele deasupra, în ţările calde... rolleyes.gif
Papadie_62
Maica... stareţă
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.