Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Iubesti?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului
Renex
Care sunt pentru tine cele mai importante caracteristici ale persoanei iubite? Te rog sa specifici daca esti casatorit(a) sau nu.
No-name
Nu sunt casatorita(desi nu vad legatura,deoarece nu consider ca dragostea tine de o hartie sau de o tinichea)Si nici n-as putea sa-ti definesc caracteristicile persoanei iubite,sa-ti zic ca-i bun,frumos,altruist etc..pt ca are si o groaza de defecte care s-ar bate cap in cap cu partile pozitive...Cel mai important lucru pe care-l apreciez este insa,sentimentul de siguranta sufleteasca pe care a reusit sa mi-l inspire cineva.Acel sentiment care ,contrar situatiei pe care o traiesti,te face sa simti ca nimic rau nu se poate intampla,cat timp este acolo...impotriva a tot..si toate...
SORIN
Nu sunt!!

Sorin.
Marcus
In continuarea ideii incepute de NO-NAME, si eu as miza tot pe incredere ca fiind caracteristica pe locul principal pe care o doresc de la pers iubita. Sa stiu ca ma pot baza pe ea 200%, in orice situatie, de exemplu daca un alt barbat mai bogat si mai aratos s-ar da la ea, atunci ea sa-i arda un toc fix in ce are mai scump.

Pe langa incredere, foarte importante mai sunt comunicarea si sinceritatea (daca n-ar fi sincera ar pica si increderea, deci sunt strans legate).
Yvonne
Nu sant. Si am ajuns doar sa respect anumite calitati. Pana la iubire.....se transforma si acestea in praf.
Kyklos
rofl.gif NU sunt legat de nimeni ,dar traiesc o dragoste platonica.... mwah1.gif
Hydra
QUOTE(Kyklos @ 27 Dec 2009, 02:07 PM) *
rofl.gif NU sunt legat de nimeni ,dar traiesc o dragoste platonica.... mwah1.gif



adica tu iubesti si grecu...f**e ?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.