Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce-si Doresc Femeile?! Ce-si Doresc Femeile?! Ce-si Doresc Fem
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Pagini: 1, 2
Ovidiu Bufnila
Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Cu adevarat? Ce-si doresc femeile?!? Din tot sufletul? Ce-si doresc femeile?! Din toata inima? Ce-si doresc femeile?! De dimineata si pana seara. Ce-si doresc femeile?! In fiecare zi. Ce-si doresc femeile?! In fiecare noapte. Ce-si doresc femeile?! In fiecare loc de pe Pamant. Ce-si doresc femeile? In restaurant. Acasa. In gradina. Pe puntea unui iaht. La Bursa. In excursie. Ce-si doresc femeile?! Fie ca fac politica, afaceri, cozonac? Ce-si doresc femeile?! Citind Ziarul Strada Mare. Pe Strada Mare. Pe carari de munte. La salonul de cosmetica. La Mall. Atunci cand coc gogosari. Atunci cand se rujeaza. Atunci cand fac dus. Atunci cand inoata alene in piscina. Atunci cand mulg vacile. Atunci cand fac streptease? Ce-si doresc femeile?! Atunci cand ne cearta. Atunci cand ne nasc. Atunci cand ne saruta. Atunci cand ne dojenesc. Atunci cand isi cearta copiii. Atunci cand isi saruta copiii. Atunci cand isi plang copiii. Ce-si doresc femeile?! Atunci cand trec pe strazi, ingeresti sau dracesti, vaporoase, enigmatice, frumoase, secretoase. Atunci cand te rafistoleaza, de numa, numa. Ce-si doresc femeile?! Atunci cand le suparam, le scoatem din rabdari, le dezamagim pe nedrept? Ce-si doresc femeile?! Atunci cand impart ele Miracolul Lumii in felii din alea teribile de...ai auzit draga?! Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Si o merita cu prisosinta: TANDRETE.
rolleyes.gif
http://ovidiubufnila.ning.com/
mutulica
aiurea..
e o chestie de concurenta... femeile vor sa se simta un pic mai tari decat cele pe care le considera rivale.. ca tot suntem la imagine...
poate sa le dea gigel no name oricata tandrete, ca nu face doi bani... dar daca le da tandretuti donjuan dupa care se uita cea mai tare rivala .... e cea mai tare chestie pe care si-o putea imagina

altfel de ce ar accepta sa plateasca averi pentru chinurile unor pantofi care le omoara picioarele pentru ca ultima pereche era doar cu putin mai stransa pe picior?
turbo trabant
QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 9 Sep 2009, 06:36 AM) *
Ce-si doresc femeile?!

Exact ce NU isi doresc barbatii. 24/24 7/7 365/365.

abis
QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 9 Sep 2009, 07:36 AM) *
Ce-si doresc femeile?! Cu adevarat?

Daca te iei dupa unii care pretind ca stiu ce spun, nici ele nu stiu exact.

Daca te iei dupa altii, tot ceea ce isi doresc este un barbat adevarat: unul care doboara copaci, se lupta cu ursul, isi apara femeia si pestera...
Clopotel
Draga Ovidiu
QUOTE
Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Cu adevarat? Ce-si doresc femeile?!? Din tot sufletul? Ce-si doresc femeile?! Din toata inima? Ce-si doresc femeile?! De dimineata si pana seara.
Eu cred ca cel mai bine stiu ce-si doresc femeile, chiar femeile. Si din ce am observat eu, nici femeile nu-si doresc toate acelasi lucru. Prin urmare nu poate fi un raspuns general valabil. Ba mai mult, sunt lucruri comune pe care si le doresc si femeile si barbatii, asa ca exista sanse mari sa stim multe lucruri pe care si le doresc femeile, fara ca ele sa ni le spuna.

Draga Abis
QUOTE
Daca te iei dupa altii, tot ceea ce isi doresc este un barbat adevarat: unul care doboara copaci, se lupta cu ursul, isi apara femeia si pestera...
Vad ce te-ai ales cu o obsesie de la ultimele discutii... rolleyes.gif Nu e rau! thumb_yello.gif
exergy33
Unele femei doresc sa devina preoti.
In trecut, unele au vrut ... si au putut.

Clopotel
Draga Exergy
QUOTE(exergy33 @ 9 Sep 2009, 07:39 PM) *
Unele femei doresc sa devina preoti.
Tu esti o asemenea femeie, sau doar vorbesti in numele altora?!
QUOTE
In trecut, unele au vrut ... si au putut.

Pentru ca te lasi influentata de diversi autori obscuri si neinformati. Niciodata in Crestinismul autentic femeile nu au fost preoti, ci cel mult diaconite, asa cum poti intalni si la Romani 16:1. Posibil unele secte sa fi decis ele de capul lor sa faca preoti femei, dar cine, cui ii pasa ce fac aceste secte?!
Dar, iata Ovidiu a lansat niste intrebari:
QUOTE
Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Ce-si doresc femeile?! Cu adevarat? Ce-si doresc femeile?!? Din tot sufletul? Ce-si doresc femeile?! Din toata inima? Ce-si doresc femeile?! De dimineata si pana seara....
Poti raspunde tu la ele?
tontoi
ohyeah.gif Ce-si Doresc Femeile?! SEX, DRAGOSTE, AMOR, ORGII
Pe Scurt. Vor sa fie satisfacute (verbal, oral, anal)

Daca tu nu ai timp, experienta si tenacitate poti sa le oferi o saptamana de vis la masaj erotic.
Eroare de pilotaj. Maseurul esueaza intr-un ocean de sperma. Atunci trecem pe alt modul, vibrator electric.

Rusul si musulmanul ar spune clar, femeia trebuie sa fie supusa la sedinte de iubire. Vorbim in culturile astea de sadomasochism?

Sa cada prada viciului mai doresc femeile. Silicoane si buze apetisante daca vorbim de moda secolului XIX.


Poate limbajul e prea licentios ,dar cred ca am dat un raspuns la obiect.
Zed
QUOTE(Clopotel @ 9 Sep 2009, 10:47 PM) *
Draga Exergy
Tu esti o asemenea femeie, sau doar vorbesti in numele altora?!


Dar tu in numele cui vorbesti ?! Ea macar e femeie , tu nici macar

QUOTE
Posibil unele secte sa fi decis ele de capul lor sa faca preoti femei, dar cine, cui ii pasa ce fac aceste secte?!


rofl.gif Mda

Citeste despre Grecia si Egiptul antic .
bdl
QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 9 Sep 2009, 12:36 AM) *
Atunci cand coc gogosari. http://ovidiubufnila.ning.com/

Pt ce mincare se coc gogosarii?Intreb de curiozitate, fara nici un scop....
tontoi
QUOTE(bdl @ 9 Sep 2009, 10:07 PM) *
Pt ce mincare se coc gogosarii?Intreb de curiozitate, fara nici un scop....


pentru zacusa, dar merge si pentru un ghiveci pus, desigur, pe geamul iubitei.
Clopotel
@tontoi
E cam licentios intr-adevar sorry.gif dar se poarta si la case mai mari...

@Zed
QUOTE(Zed @ 9 Sep 2009, 09:58 PM) *
Ea macar e femeie , tu nici macar
Pai asta ziceam si eu, caci ea "macar ca e femeie", a incercat sa duca discutia pe o pista falsa, in loc sa lamureasca problema...
QUOTE
Citeste despre Grecia si Egiptul antic .
Eu nu cred ca ea vorbea de Grecia si Egiptul antic. Oricum daca tu asta ai inteles din vorbele ei (ca femeile se inteleg cel mai bine intre ele), nu este nici o problema, si tu si ea, si orice femeie care doreste, poate deveni oricand preoteasa Hestiei, sau a Herei, sau a Artemisei daca iti place mai mult. Cine va opreste?! thumb_yello.gif
Erwin
Ovidiu, bine te-ai întors în Arhipelag! spoton.gif
Nici nu ştii ce furtună ai stârnit! rofl.gif

on-topic:
eu cred că ai dreptate, femeile vor TANDREŢE!
Adică:

Tandreţe
Atenţie
Naşteri uşoare
Dragoste
Respect
Emancipare
Ţară liberă
Egalitate
...
smile.gif
abis
QUOTE(tontoi @ 9 Sep 2009, 09:56 PM) *
Ce-si Doresc Femeile?! SEX, DRAGOSTE, AMOR, ORGII
Pe Scurt. Vor sa fie satisfacute (verbal, oral, anal)
.............

Sa cada prada viciului mai doresc femeile. Silicoane si buze apetisante daca vorbim de moda secolului XIX.

Sau asta ne dorim noi sa-si doreasca ele?
tontoi
QUOTE(abis @ 9 Sep 2009, 11:06 PM) *
Sau asta ne dorim noi sa-si doreasca ele?



Noi barbatii, fiind toti niste porci in ochii femeilor, am vrea multe. Cu siguranta sedinte publice de striptease ar vrea femeile(miscarea anti-burtica).

Daca-n Atena lui SOCRATE era pe ordinea zi lectia de retorica eu propun intr-o intersectie aglomerata lustruitul semafoarelor şi a parbrizelor cu ajutorul nu(du)rilor. drool.gif
abis
Tontoi, ai cumva impresia ca toate femeile ar fi fotomodele? smile.gif

As vrea sa-ti vad mutra cand ai fi inconjurat de cateva gratii goale in genul asta (se poate totusi si mai rau smile.gif :



Tu vorbesti numai despre ce isi doresc barbatii de la femei, nu despre ce isi doresc femeile. smile.gif

Ce isi doresc femeile poti gasi aici.
Afrodita
QUOTE
Daca te iei dupa altii, tot ceea ce isi doresc este un barbat adevarat: unul care doboara copaci, se lupta cu ursul, isi apara femeia si pestera...


Mai, ori sunt eu intr-o stare ciudata ce ma face sa rad legat de orice, ori in seara asta hanu a fost chiar super amuzant rofl.gif

Abis, cand am citit asta m-am tavalit de ras, mai ales ca stiu si de ce ai spus-o rofl.gif rofl.gif

Lasand la o parte comentariile tendentioase ale unora ce n-au ce cauta p-aci, Erwin a spus-o cel mai frumos smile.gif

Edit: P.S.: m-a socat gratia aia goala bre si-acu' nu poci pentru ca sa mai dorm, c-o vaz in fata ochilor... Desi cred ca e buna ca exemplu si consider ca o poza de genul face bine leneselor ca mine, ce decid sa se duca dracu' la sala, nu de alta, da' asa gratii goale stim toate ca NU vrem sa fim biggrin.gif (hm, cum de n-are celulita sau vergeturi? hmm.gif de ce are pielea asa intinsa? hmm.gif )
abis
Photoshopul face minuni, Afro! smile.gif
exergy33
Unele femei au dorit sa calatoreasca in spatiul cosmic.
Valentina Tereshkova e prima care a reusit.
http://www.astronautix.com/astros/terhkova.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Valentina_Tereshkova



Tereshkova, intr-un singur zbor, a petrecut mai multe ore in spatiul cosmic decit toti cei trei cosmonauti americani laolalta, ce orbitasera anterior (inaintea ei).
Nefertiti
Astept interpretarea biblica a lui Clopo referitor la tanti asta. rofl.gif

Ca femeie, eu imi doresc o lume fara barbati care gandesc precum Clopoteii. cloud9.gif
Clopotel
Draga Nefertiti,
Pai vezi cum esti?!: adica eu iti dau vestile bune, si tot fara mine vrei sa ramai?! rolleyes.gif
Iata pana acum am spulberat toate miturile cum ca femeile nu ar putea sa faca absolut tot ceea ce vor ele. Tu daca vrei sa calatoresti in spatiul cosmic, ca femeia din fotografie, cine te opreste? Nici pe ea nu a oprit-o nimeni. Iata dar o veste minunata pentru tine. thumb_yello.gif Poti sa incepi pregatirile chiar din acest moment.
Sau, spune-mi ce ai dori sa faci concret, si nu poti sa faci din cauza barbatilor, sau a mea in special, si vedem apoi daca este chiar asa... smile.gif
Afrodita
Mah fetelor, nu-l mai intaratati ca iar incepe laugh.gif
abis
De parca ar termina vreodata...
turbo trabant
QUOTE(exergy33 @ 10 Sep 2009, 06:49 AM) *
Unele femei au dorit sa calatoreasca in spatiul cosmic.
Valentina Tereshkova e prima care a reusit.
Tereshkova, intr-un singur zbor, a petrecut mai multe ore in spatiul cosmic decit toti cei trei cosmonauti americani laolalta, ce orbitasera anterior (inaintea ei).

nu puteai sa alegi un exemplu mai prost. tereshkova, in pofida propagandei sovietice care a trambitat marele succes, a facut asa de tare rahatul praf incat rusii nu au mai indraznit pana in 1982 sa mai trimita o femeie. vrajeala comunista cu femeia in spatiu a dus de nas pe multi dar nu pe oamenii de stiinta.

si informal rusii au comunicat si americanilor care s-au jurat pe rosu sa nu trimita o femeie in spatiu decat daca era insotita de masculi si nu era supusa unor acceleratii puternice ci calatorea in confortabila naveta spatiala.

nici pana astazi nu se stie exact ce cauzeaza diferentele de adaptare la spatiu intre femei si barbati.

PS: mai ales ca tereskova nu si-a putut tine gura si a declarat ca rusii aveau un program lunar ceea ce ei negau vehement. rofl.gif
Marduk
QUOTE(abis @ 10 Sep 2009, 12:26 AM) *

Exista barbati pe acest pamant care adora acest tip de femeie, in fond este o femeie si ea trebuie sa-si doreasca exact ce-si doresc si celelalte.
exergy33
QUOTE(turbo trabant @ 10 Sep 2009, 11:11 AM) *
nu puteai sa alegi un exemplu mai prost. tereshkova, in pofida propagandei sovietice care a trambitat marele succes, a facut asa de tare rahatul praf incat rusii nu au mai indraznit pana in 1982 sa mai trimita o femeie. vrajeala comunista cu femeia in spatiu a dus de nas pe multi dar nu pe oamenii de stiinta.

si informal rusii au comunicat si americanilor care s-au jurat pe rosu sa nu trimita o femeie in spatiu decat daca era insotita de masculi si nu era supusa unor acceleratii puternice ci calatorea in confortabila naveta spatiala.

nici pana astazi nu se stie exact ce cauzeaza diferentele de adaptare la spatiu intre femei si barbati.

PS: mai ales ca tereskova nu si-a putut tine gura si a declarat ca rusii aveau un program lunar ceea ce ei negau vehement. rofl.gif


Presupun ca stii ce vorbesti. rolleyes.gif
Linkuri cu informatii despre afirmatiile facute mai sus ai putea furniza?

??? "a facut asa de tare rahatul praf incat rusii nu au mai indraznit pana in 1982 sa mai trimita o femeie"

??? "vrajeala comunista cu femeia in spatiu a dus de nas pe multi dar nu pe oamenii de stiinta. "


??? "si informal rusii au comunicat si americanilor care s-au jurat pe rosu sa nu trimita o femeie in spatiu decat daca era insotita de masculi "
turbo trabant
QUOTE(exergy33 @ 10 Sep 2009, 10:49 AM) *
Presupun ca stii ce vorbesti. rolleyes.gif

nu, nu stiu ce vorbesc , linkurile ne dovedeste ca stim ce vorbeste. de parca nu mai exista carti sau reviste de specialitate, unele pe istoria astronauticii. americanii au avut si un grup de astronauce dar dupa tereshkoava au distrus programul asa de bine a perfomat madama. e drept vostok atingea o decelratie de pana la 12 g ....

puteai sa o dai de exemplu pe sally ride (christa mcauliffe si judith resnick din pacate au murit in challenger) , a zburat de 2 ori si lupta pentru mai multe femei in inginerie si stiinta.

de pe acelasi site ca al tau : http://www.astronautix.com/articles/womspace.htm

4 femei au murit in spatiu: 2 in challenger , 2 in columbia.

te prefaci ca nu ai auzit de ansari , prima iraniana in spatiu....
Theodoric
Postulat: Cine stie ce-si doresc femeile nu sta pe forum. Se bucura de prezenta lor reala. smile.gif
mutulica
mai... asta cu femeile in spatiu e un fel de "de-a dracu cu ele in sus ca in jos vin singure"...
daca imi amintesc bine din abecedar, femeile doreste sa fie mame, sa se inscrie in campul muncii, sa fie egale cu barbatul, sa lucreze in industria usoara, etc...
iar propaganda occidentala spunea ca ele vrea doar sa face avorturi... semn ca intre timp, de mila sau de plictiseala, cand nu le durea migrena prea tare mai facea si sexuri... nu ca si-ar fi dorit asa ceva... dar la biserica le-a zis ca roaba lu Dumnezeu sa stea naibii capra si sa propaseasca neamul ca ne coplesesc paganii
iar noi... cei ce ne dorim a fi considerati barbati visam ca ele sa isi doreasca de doua ori pe zi, de dimineata, la pranz si seara... in toate felurile posibile, si sa li se para ca suntem al naibii de buni, chiar daca ele nu simt nimic (nesimtitele naibii)...
eu cred ca asta isi doresc femeile...
turbo trabant
QUOTE(mutulica @ 10 Sep 2009, 12:11 PM) *
mai... asta cu femeile in spatiu e un fel de "de-a dracu cu ele in sus ca in jos vin singure"...

taci tu ca si in shpatiu e nevoie de ele rofl.gif http://www.funny-city.com/cartoons/first_w..._in_space.shtml. in plus sexul in spatiu e foarte misto, numai ca trebuie sa se tina bine de tot ca altfel o transformi in racheta pana in celalalt capat al cabinei ....

cine stie melodia lui margineanu "ma iubeste femeile" ? cam asa ne vede ele, in trening si pantofi cu toc ohyeah.gif

gata iara am mancare rece acasa mwah1.gif
exergy33
QUOTE(turbo trabant @ 10 Sep 2009, 12:11 PM) *
nu, nu stiu ce vorbesc , linkurile ne dovedeste ca stim ce vorbeste. de parca nu mai exista carti sau reviste de specialitate, unele pe istoria astronauticii. americanii au avut si un grup de astronauce dar dupa tereshkoava au distrus programul asa de bine a perfomat madama. e drept vostok atingea o decelratie de pana la 12 g ....

puteai sa o dai de exemplu pe sally ride (christa mcauliffe si judith resnick din pacate au murit in challenger) , a zburat de 2 ori si lupta pentru mai multe femei in inginerie si stiinta.

de pe acelasi site ca al tau : http://www.astronautix.com/articles/womspace.htm

4 femei au murit in spatiu: 2 in challenger , 2 in columbia.

te prefaci ca nu ai auzit de ansari , prima iraniana in spatiu....


Lasind deoparte gramatica impecabila in care a fost redactat mesajul (tau) rolleyes.gif si tinind cont ca am pus trei intrebari, cerind linkuri cu informatii lamuritoare, si vazind ca mi s-a raspuns cu adresa unui site pe care initial tot eu am dat-o, ma vad nevoita sa reformulez intrebarile :

1. Cine contesta ca Valentina Tereshkova a calatorit in spatiul cosmic?

2. Cine contesta faptul ca Tereshkova a orbitat timp de trei zile de una singura la bord.

Astept linkuri lamuritoare, titlurile si autorii cartilor in care sa pot lectura dovezile si ipotezele 'contra', titlurile revistelor (de specialitate) in care numarul editiei si pagina respectivului articol sa fie specificate ... sau alte surse de informatii, nu gratuitati ca cele pe care le-ai dat pina acum.


Despre Ansari am vorbit la topicul despre Iran ( si ma mir ca nu tii minte asta, că si acolo faceai circ pe tema femeilor astronaut smile.gif ), acum insa vad ca o dai (pe Ansari) drept exemplu pozitiv.

Nu am vrut sa vorbesc despre ea ca sa nu-mi reproseze nimeni ca fac reclama iranienilor.

Deci, revenind la subiect, cred ca e un pic mai greu sa stai la bord in spatiul cosmic timp de trei zile neintrerupte, (in jur de 70 de ore, mai exact) , decit sa stai cu o bâta in mina la gura pesterii si sa-i dai in cap ursului care ar fi confundat intrarea (la pestera) cu propria-i vizuina. laugh.gif
Rehael
...Un sclav supus care sa se descurce bine in orice situatie, chiar si la pus bigudiuri?

turbo trabant
QUOTE(exergy33 @ 10 Sep 2009, 01:03 PM) *
1. cine contesta ca Valentina tereshkova a calatorit in spatiul cosmic?

2. Cine contesta faptul ca Tereshkova a orbitat timp de trei zile de una singura la bord.

Deci, revenind la subiect, cred ca e un pic mai greu sa stai la bord in spatiul cosmic timp de trei zile neintrerupte, (in jur de 70 de ore, mai exact) , decit sa stai cu o bâta in mina la gura pesterii si sa-i dai in cap ursului care ar fi confundat intrarea (la pestera) cu propria-i vizuina. laugh.gif

1+2 doar imaginatia feminista ar gasi dujmani imaginari aici si ar crede ca dujmanii sexuali considera fomeile inferioare la zburat mai sus de o stewardesa.

nimeni nu contesta nici 1 si nici 2 , numai tereshkova contesta ca a lesinat in shpatiu ( oficial s-a vorbit de un "puls extrem de slab") si ca nu a mancat nimic in 3 zile in shpatiu (unele voci masculine de pe la americani sustin ca a si aiurat pe acolo). ba mai mult, a apasat pe diverse botoane colorate de era sa nu se mai intoarca iar cand s-a intors a dat cu mecla de pamantul patriei de era sa ramana acolo. si la putin timp dupa aceea au mai si bagat-o militia pe heroina la bulau ca era beata moarta si se batuse cu un militian. ca sa ii salveze onoarea nereperata la cel mai mare produs de marketing spatial dupa gagarin, PCUS i-a gasit rapid un sot si a fost maritata rapid. dar asta nu a insemnat ca la pileala la havana ea si cu inca unul au scos pe gurita cel mai mare secret al rusilor, ca ei se jurau pe rosu steagului lor ca nu concureaza cu americanii in a zbura pe luna. daca ai auzit de koroliov ( parintele astronauticii rusnace pusa in practica) , masculul ala feroce a zis ca individa e nu zaitz pagadi si ca urmare rusii au tras niste concluzii dure cu privire la efectele fizice si mentale ale femeilor in spatiu. care rusnaci la un pahar de vodca cu omologii americani ( ca deh se mai intalneau si la conferinte pe teme medicale si datele nu erau chiar secrete wink.gif ) au spus patania cu madam si americanii au ramas paf.

morala: chiar daca a fost prima, tereshkoava e mult slavita numai de cei care nu cunosc istoria si pun botul la "slava femeii sovietice care zboara si cu satelitu si face si mancare buna". si au fost altele mult mai breze ca ea si care au stat mult mai mult in shpatiu si care nu fac marketing ( sunt femei cu PhD si alte alea ).

singura problema acum cu femeile in spatiu este osteoporoza asociata zborului care din pacate le impiedica sa zboare pe termen lung, naveta spatiala neccelerand mai sus de 3 g deci rezolvandu-se problema acceleratiei. si da, din pacate, tot barbatii stau mai mult in shpatiu.

declar inchise lucrarile PCUS pe tema "fomeia in spatiu". rolleyes.gif
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 10 Sep 2009, 12:11 PM) *
unele pe istoria astronauticii. americanii au avut si un grup de astronauce dar dupa tereshkoava au distrus programul asa de bine a perfomat madama. e drept vostok atingea o decelratie de pana la 12 g ....



QUOTE(mutulica @ 10 Sep 2009, 01:11 PM) *
mai... asta cu femeile in spatiu e un fel de "de-a dracu cu ele in sus ca in jos vin singure"...
daca imi amintesc bine din abecedar, femeile doreste sa fie mame, sa se inscrie in campul muncii, sa fie egale cu barbatul, sa lucreze in industria usoara, etc...


Io cred ca aberati amandoi, s-a incalzit testosteronul in voi de la poza aia postata de Abis. ohyeah.gif
Zed
turbo_trabant ,

De aparat aperi religia , in schimb vad ca si aici incepi cu "fomeia" , "barbatii stau mai mult in spatiu " ( la fel ca si cat de mult ridica unul sau altul ) sau "gata iara am mancare rece acasa" . Tot ce faci aici e ca incerci sa arati cat de bun si superior e barbatul , cat de priceput , sa-l pui pe primul loc , etc etc . Intrebarea era alta - ce-si doresc femeile - un raspuns pot sa-ti dau pe loc : in nici un caz un barbat care gandeste asa .


Ce vad aici e ce isi doresc unii barbati si incercari disperate de ce cred unii ca si-ar dori femeia . Va anunt ca ati trecut de sistemul solar ( ca tot vorbim de astronauti ) rofl.gif .
Nefertiti
QUOTE(Theodoric @ 10 Sep 2009, 01:05 PM) *
Postulat: Cine stie ce-si doresc femeile nu sta pe forum. Se bucura de prezenta lor reala. smile.gif



Good point. jamie.gif
turbo trabant
QUOTE(Zed @ 10 Sep 2009, 01:59 PM) *
Tot ce faci aici e ca incerci sa arati cat de bun si superior e barbatul , cat de priceput , sa-l pui pe primul loc , etc etc .

asta e bancul zilei. rofl.gif

daca cineva ar deschide un topic " ce isi doresc barbatii?" raspunsul s-ar afla imediat: beutura, o fomeie (poate chiar mai multe) si ceva mancare pe masa. acum cred ca te prinzi si tu de ce am scrie fomeie si mancare rece pe masa sau ar trebui sa explic ? jamie.gif

relax, suntem in sec 21 si cateva mii de ani dupa ce ne-am luptat cu ursii in pestera ( dar se pare ca am avut succes intrucat ursii sunt pe cale de disparitie). barbatii acum cel mult imping caruciorul la supermarket incercand sa etaleze bicepsii si cel mult se bat intre ei pe carucioare.

Zed
QUOTE(turbo trabant @ 10 Sep 2009, 04:12 PM) *
relax, suntem in sec 21 si cateva mii de ani dupa ce ne-am luptat cu ursii in pestera ( dar se pare ca am avut succes intrucat ursii sunt pe cale de disparitie). barbatii acum cel mult imping caruciorul la supermarket incercand sa etaleze bicepsii si cel mult se bat intre ei pe carucioare.


Te anunt ca la Brasov sunt ursi care se plimba pe strada seara , unii au urcat si in blocuri . Deci e nevoie de "barbati adevarati" care sa se lupte cu ei , postul e vacant .
Unii barbati imping caruciorul prin supermarkturi fara sa-si arate muschii . Pentru simplul motiv ca nu au nevoie de asta . Sunt aceeasi care imping si caruciorul copilului .


Hai sa revenim la subiect .
exergy33
Unele femei doresc sa nasca si sa creasca cit mai multi copii.
Michelle Dugger (42 ani) il asteapta pe cel de-al 19-lea smile.gif. Nu e nici o eroare de tastare.

Familia Dugger are 18 copii. In 20 de ani, Michelle a nascut 18 copii.
http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/20...19th-child.html



Numele tuturor copiilor incepe cu litera "J", de la Jesus.
Fotografia a fost facuta inainte de nasterea celui de-al 18 - lea copil ( Michelle e insarcinata, dupa cum se observa si in imagine).
Marduk
QUOTE(exergy33 @ 10 Sep 2009, 03:54 PM) *
Michelle Dugger (42 ani) il asteapta pe cel de-al 19-lea.

Muica ce mama e asta, maternitate frate, totusi cred ca exagereaza, fondul este desigur unul religios altfel nu cred ca ajungea la acest numar de copii.

turbo trabant
QUOTE(marduk @ 10 Sep 2009, 03:08 PM) *
fondul este desigur unul religios altfel nu cred ca ajungea la acest numar de copii.

nu neaparat, desi in cazul asta este asa, here comes octuplet mom tare din urma cu 14 copii. nici urma de religie ci doar de operatii estetice facute ca sa semene cu angelina jolie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nadya_Suleman

e o moda probabil si a inceput cu colectia de la holiud. sa vedem cat mai tine.
exergy33
The Duggars are none of the above. They are members of an evangelical Christian movement called Quiverful, which holds that children are a blessing from God and that husbands and wives should gladly accept all the children they are given.
http://www.msnbc.msn.com/id/20134584/ns/pa...ing_and_family/
turbo trabant
"Both Duggars are real estate agents, and both also host Bible-based “Financial Freedom Seminars.” They also own commercial properties. From 1999-2002, Jim Bob served in the Arkansas House of Representatives. He lost a bid for the U.S. Senate in 2002.

Each child is in charge of one “jurisdiction," everything from grocery shopping to violin lessons.

The kids helped build the family’s 7,000-square-foot home, where there are two 1,000-square-foot dormitories, one for the girls and one for the boys"

se pare ca au ce sa ii intretina. dormitor de 100 mp blink.gif
bdl
Saraca....cred ca abia asteapta sa nasca....1-2 saptamini de sex dupa care ....paaaaaauuuuuuuuuuzaaaaaaaaa.....
turbo trabant
QUOTE(bdl @ 10 Sep 2009, 08:17 PM) *
1-2 saptamini de sex

nope, pozele erau inainte de criza. cred ca musiu , din ratiuni bugetare, a primit interdictie pe timp de criza.

octomom e mai frumoasa si e available sorry.gif
exergy33
smile.gif, exista barbati ce isi doresc sa fie femei. Citiva au reusit. Dupa ce s-au transformat din barbat in femeie, si-au dorit sa ajunga primar.
Unele, cum e si Melissa Sue Robinson, au reusit!



http://news.puggal.com/melissa-sue-robinson-7717/

http://en.wikipedia.org/wiki/Melissa_Sue_Robinson
......................................




Prima femeie 'din barbat' devil.gif ce a reusit sa ocupe o primaria a fost Stu Rasmussen, care, alta ciudatenie, a mai fost primar pe vremea cind era barbat rolleyes.gif.

QUOTE
America's first male-to-female transgendered mayor Stu Rasmussen, 60, of Silverton
http://www.tmz.com/tag/transgender+mayor/http://www.tmz.com/tag/transgender+mayor/

...........................................


Totusi, cea mai interesanta biografie o are Giorgina Beyer. In primul discurs tinut in Parlament ea a zis :

QUOTE
Mr. Speaker, I can't help but mention the number of firsts that are in this Parliament. Our first Rastafarian… our first Polynesian woman… and yes, I have to say it, I guess, I am the first transsexual in New Zealand to be standing in this House of Parliament.


http://en.wikipedia.org/wiki/Georgina_Beyer
Marduk
O fi bine, o fi rau? Este necesar ca lumea sa mearga in aceasta directie, este transsexualitatea un raspuns la problemele cu care se confrunta cele doua sexe? Ar fi cazul sa ne asteptam la aparitia unei noi "specii", hermafroditul, care sa nu fie nici barbat nici femeie, dar sa intruneasca ambele calitati sau defecte, cum ar arata o astfel de lume?
turbo trabant
QUOTE(marduk @ 11 Sep 2009, 10:15 AM) *
cum ar arata o astfel de lume?

frumoasa, non-violenta si cu multe femei (sunt mai multi "barbati" care devin "femei" decat viceversa). daca observati, nimeni nu vrea sa devina herma, toti aleg un sex.
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 11 Sep 2009, 11:28 AM) *
(sunt mai multi "barbati" care devin "femei" decat viceversa)

Cred ca e vorba de legatura dintre presiune si orgasm.

turbo trabant
nu prea inteleg ce vrei sa spui cu presiune dar "femeile in devenire" pe care le-am vazut se imparteau in 2 categorii: politicieni care in felul acesta au facut "supremul sacrificiu" sa obtina voturile femeilor si fosti homosexuali. culmea e ca "politicienele" au fost votate cu maxim de voturi de catre femei dupa care unele "doamne" au fost prinse injurand, band ca porcii, ragaind, ma rog chestii masculine de "mare cultura". se intampla mai mult in societati "feminine" si egalitariste cum ar fi noua zeelanda par egzamplu.

e o moda venita prin mass -media ca si octomom si alte chestii. la un moment dat se va termina, vor trece la alta moda.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.