Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ramas Bun
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
LINICA
Multumesc! M-ai invatat sa scriu scurt (si nu pentru ca nu aveam timp sa scriu lung) smile.gif
Marduk
Asta nu inseamna ca acesta este ultimul tau cuvant la Han. Daca este asa trebuie sa-ti spun ca esti un individ slab, care este coplesit de problemele vietii pe care o traieste. In acest caz asta este, nu meriti altceva, o alta victima a evolutiei. Ramas Bun.
cactus
QUOTE(LINICA @ 21 Aug 2009, 05:47 PM) *
Multumesc! M-ai invatat sa scriu scurt (si nu pentru ca nu aveam timp sa scriu lung) smile.gif



Dupa atatzia ani de Han ???? Io as zice sa nu ascultzi de primul impuls...
Cine ti-o suparat ? Ca-l iau pe Cla si-l zmotocim noi.... Mai bine gandeste-te ca viatza asta-i o gluma buna sau proasta de care numai tu ai voie sa razi ... e un sentiment reconfortant

PeIsEI - si numai cu 4 zile mai batrana decat mine la Han... rofl.gif
Rovaniemi
N-a supărat-o nimeni, n-ați citit voi titlul topicului cum trebe ...
Serenity
Damn... laugh.gif Intrebarea e: care ar fi ultimul vostru cuvant?

La mine ar fi niste cuvinte necenzurate, pentru ca doar daca m-as supara rau as pleca de-aici devil.gif
cactus
QUOTE(Rovaniemi @ 21 Aug 2009, 08:31 PM) *
N-a supărat-o nimeni, n-ați citit voi titlul topicului cum trebe ...



ai dreptate... exista acolo un "daca" - ce kestie; faina cimilitura...
Marduk
Ramas Bun, Daca ar fi ultimul meu cuvant la han, acesta ar fi

Multumesc! M-ai invatat sa scriu scurt (si nu pentru ca nu aveam timp sa scriu lung)


Poate ca trebuia ales altfel titlul topicului, sa inteleg ca este o invitatie sa scriem care ar fi cuvintele de bun ramas in cazul in care decidem sa ne retragem de la han?
Rovaniemi
Eu aş folosi cuvintele Miau! sau Piu-piu! funcţie de cum mă simt în ziua aia, mai căluţ sau mai văcuţă ...
LINICA
Daca = in cazul in care
ar fi ultimul meu cuvant la han = din diferite motive, ar fi ultimul nostru mesaj la/pentru han(motivul cel mai real este moartea, ce-i drept...)
acesta ar fi = depinde de starea de moment; aceasta era ideea. flowers.gif


De ce "Ramas Bun"?:
Am deschis acest coltisor deoarece am simtit atunci ca hanul, cu tot ce inseamna el, mi-a oferit multe ocazii de a face bine, de a avea rabdare, de a ma cunoaste prin povestile celorlalti (si a mea-pff!), de a intalni persoane, de a descoperi melodii noi, de a ma informa, de a ma relaxa si de a impartasi... dar, in primul rand, de a invata "arta de a conversa" (tot exersez de pe la 15 ani concizia, claritatea, obiectivitatea si nu-mi prea iese. Recunosc, 90% din dragostea si fidelitatea pentru han (in comparatie cu alte forumuri, sau chiar discutii cu prietenii) se bazeaza pe acest motiv, aparent egoist).
Asadar, "Ramas Bun" mi s-a parut cel mai concis mod de a(-mi) defini relatia cu hanul (a se intelege ca el suntem noi, cu totii si cu toate mesajele noastre hug.gif), in raport cu prezentul pe care il traiesc clipa de clipa. Ori, prezentul meu de atunci era recunostinta pentru acest spatiu.
Vroiam sa-l denumesc "La revedere!". Dar e posibil ca odata chiar sa fie ultimul cuvant. Si nu considerati tragica/macabra aceasta abordare. E... Reala. Ca orice alta traire - incarcata de bine, sau mai putin bine.
Sper ca s-a inteles. Daca nu, la cerere, voi dezvolta explicatia. smile.gif

Edit: marduk, daca mai puneam un cuvant in plus la titlu, nu mai era "Ramas Bun" - cu conotatie obiectiva.
Ce apare dupa virgula este explicatia titlului, care era mai bine sa apara cu un italic neingrosat (dar nu am avut cum sa aleg, doar am completat acolo unde se cere explicarea titlului.)
LINICA
Praf de stele
In tacere...

LINICA
Fluture incolor...
cactus
Aripi fluturate...
mdA!
cred ca ultimul meu cuvant ar fi o exclamatie spusa cu zambetul pe buze:

la buna regasire!
si cred ca unii vor intelege de ce smile.gif
LINICA
Fii real!
LINICA
Floarea soarelui.


(Nu pot sa atasez poze; dar vroiam sa-ti arat floarea ce stat in centrul verii mele. flowers.gif )
LINICA
Incredere. smile.gif
LINICA
Schimbare. rolleyes.gif

Cred ca m-ai schimbat un pic; am devenit mai toleranta, mai increzatoare in mine si in ceea ce fac/spun/exprim, mai "je m'en fiche"-ista si m-ai facut sa vorbesc despre "Iubirea", pana am intalnit-o. smile.gif
LINICA
Han,
Râu de ocean...
Marduk
Linca incepi sa ma exasperezi cu topicul asta. Exista rauri in ocean, daca nu stiai, sunt niste curenti care inconjoara intreaga planeta. Crezi ca exista o legatura intre Han si Ocean, am ajuns chiar asa de importanti?
LINICA
Calitate.

- -

Marduk, pentru mine, legatura intre han si ocean e calitatea. Nu stiu cat de important este hanul pentru fiecare dintre noi, dar aceasta e sigur importanta pentru toti.
Cucu Mucu
Care dreacu ati hackerit hanu'? :rofl"
factura
laugh.gif
Justitiarul
'ti-ai dracu' ca-mi sunteti simpatici. thumb_yello.gif

(Mai putin ilustru de deasupra)
mutulica
liber dreapta...
Cucu Mucu
QUOTE(Justitiarul @ 15 Mar 2010, 05:12 PM) *
(Mai putin ilustru de deasupra)


rofl.gif mwah1.gif Lav iu tu, suitii! mwah1.gif
No-name
Iubiti-va mult...
Data'q
Sănătate şi Pace!
Nefertiti
me voy
CharonOfNyx
.
LINICA
Iubire
fiatlux
pe varfuri si-n tacere! cry.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.