Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Rosii Cherry
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
rodanny
VIn in intampinarea celor care vor sa gateasca acasa o mancare sau o salata cu rosii cherry.
Sper ca adminul sa nu se supere....stiu ca e un fel de reclama.....dar...eu zic ca e benefica pt ambele parti...
Adica atat pt mine cat si pt cei care doresc niste rosii cherry facute in camp nu in sera, fara tratamente excesive...aproape deloc tratate, cu un gust deosebit, dar mai ales culese atunci cand s-au copt, si nu culese verzi si coapte pe drum.

Deci daca doreste cinvea rosii cherry Rosii si galbene de 20-25 grame bucata imi pot scire pe adresa de email.

De asemenea am o specie foarte rara de cherry de 10 grame foarte mici efectiv cat o cireasa....dar foarte dulci si parfumate. ( intra peste 100 bucati al kg biggrin.gif) .

Rosiile au fost plantate pt uz propriu si pentru cativa prieteni, dar....nu m-am asteptat sa am atatea....asa ca am decis sa caut persoane interesate, pt a nu pierde atat munca efectuata.

Important e ca doritorii sa fie din Bucuresti.

Pentru cei ce vor se pot oferi spre degustare, inainte de a fi comandate.

Rog a nu fi sters postul.
Si in speranta ca toata lumea va fi in castig,
Danny

Serenity
Io te sfatuiesc sa vinzi si rasaduri de la primavara laugh.gif Nu glumesc, eu am rosii in gradina deci nu prea am de ce sa cumpar rosii, dar rasaduri as cumpara tongue.gif Oricum nu sunt din Bucuresti, dar ma gandesc ca s-ar gasi doritori...
rodanny
QUOTE(Serenity @ 20 Aug 2009, 01:49 PM) *
Io te sfatuiesc sa vinzi si rasaduri de la primavara laugh.gif Nu glumesc, eu am rosii in gradina deci nu prea am de ce sa cumpar rosii, dar rasaduri as cumpara tongue.gif Oricum nu sunt din Bucuresti, dar ma gandesc ca s-ar gasi doritori...



Ca munca e mai simplu sa vinzi rasad..sunt de acord..dar..eu nu ma ocup cu asta....deoarece eu am alta meserie...vnad doar un surplus de la curte...pt ca tot am nevoie pt mine...
Oricum cu criza asta...o sama gadesc si la ideea ta cu rasadurile..
de udne esti?
danny
Serenity
Pai si noi am facut la fel... Pana a dat criza nu am vandut nimic. De cand cu criza vindem oua, cartofi, prune, zmeura si ce se mai gaseste prin gospodarie laugh.gif
Eu din Resita sunt.
rodanny
Am adus rosiute...deci ceva doritori azi?
danny
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.