HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

 
Reply to this topicStart new topic
> Recomandari De Carti, din sfera spiritualitatii, esotericului
gypsyhart
mesaj 27 Jan 2009, 11:31 AM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



Va invit sa postati aici titluri de carti pe care le recomandati si altora, interesati de domeniul "cunoasterii de sine", sau spiritual. Pot fi atat in romana cat si in engleza, sau alta limba.
As aprecia daca spuneti si cateva cuvinte despre cartea pe care o propuneti, cu alte cuvinte, sa ii faceti si putina reclama, bazata pe adevar insa! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 27 Jan 2009, 11:34 AM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



De la leirn avem:

Carti scrise de Eckhart Tolle:

Puterea prezentului (poate fi downloadata de aici: http://s4.transfer.ro/storage/transfer_ro-90bdbae004.zip )

Un pamant nou (p'asta n-am gasit-o inca in format electronic...)


Editura care a publicat aceste carti este "Curtea veche"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leirn
mesaj 1 Mar 2009, 01:27 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



"Tu esti dumnezeu" - Story Waters

Prezentarea cartii: http://www.tuestidumnezeu.edituraprestige.ro/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Mar 2009, 01:27 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
leirn
mesaj 8 Dec 2009, 12:54 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



" - Wil a pomenit ceva despre mine?
- Julia a spus că Wil i-a povestit că fusese despărţit de tine. a spus că Wil a vorbit mai mult cu Rolando. Tu
nu i-ai spus lui Rolando cine eşti?
- Nu. Nu mi s-a părut de īncredere.
Sanchez m-a privit total surprins.
- Ţi-am spus că poţi vorbi cu ei. O cunosc pe Julia de ani de zile. Au o firmuliţă īn Lima, dar de cānd cu
descoperirea Manuscrisului, se află īn căutarea celei de A Noua Viziuni. Julia n-ar călători niciodată cu o
persoană īn care să nu aibă īncredere. Nu era nici un pericol. Ai ratat o informaţie foarte importantă.
M-a privit cu seriozitate.
- Iată un exemplu perfect despre cum lucrează teatrul de control, a continuat el. Ai fost atāt de distant,
īncāt n-ai permis nici unei coincidenţe foarte importante să se producă.
Probabil că luasem o poziţie defensivă.
- E īn ordine, oricine joacă teatru, īntr-un fel sau altul. Acum, cel puţin, poţi īnţelege cum funcţionează
jocul tău.
- Nu īnţeleg! Am spus. De fapt, ce vrei să spui că fac?
- E vorba de felul tău de a controla oamenii şi situaţiile – mi-a explicat Sanchez – pentru a forţa energia să
se īndrepte spre tine. tu īţi creezi īn minte un teatru īn care rolul tău este să te retragi şi să te comporţi
misterios şi secretos. Īţi spui că eşti prudent, dar īn realitate speri că altul va fi atras īn jocul tău şi va
īncerca să afle ce se petrece cu tine. atunci cānd cineva o face, rămāi neclar, forţāndu-l să lupte, să facă
deducţii pentru a-şi da seama de adevăratele tale sentimente. Pe măsură ce ceilalţi īţi cad īn plasă şi fac
acest lucru, ei īţi acordă toată atenţia lor şi astfel īşi proiectează toată energia asupra ta. Cu cāt reuşeşti
să īi menţii mai mult timp interesaţi şi adānciţi īn misterul tău, cu atāt primeşti mai multă energie. Din
nefericire, atunci cānd eşti distant, viaţa ta tinde să evolueze foarte puţin, pentru că repeţi mereu aceeaşi
scenă. Dacă te-ai fi deschis către Rolando, filmul vieţii tale ar fi evoluat īntr-o direcţie nouă şi
semnificativă. "



Fragment din PROFETIILE de la CELESTINE - James Redfield

Mai multe detalii AICI

Acest topic a fost editat de leirn: 8 Dec 2009, 12:54 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 8 Dec 2009, 03:07 PM
Mesaj #5


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Bine ca mi-ai amintit de cartea asta. imagineaza-ti ca o am in mica mea biblioteca de aici (la recomandarea dragei de Misti). Am abandonat lectura ei la putin timp dupa ce am inceput-o, la vremea respectiva imi era greu sa citesc in engleza, aveam lacune mari de vocabular si gramatica. Dupa care am uitat de ea.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 30 Dec 2009, 11:29 AM
Mesaj #6





Guests






De fapt, ceea ce noi, asasinii economici, facem cel mai bine este să clădim tocmai acest imperiu
global. Sīntem un grup de elită alcătuit din femei si bărbati care utilizează organizatiile financiare
internationale pentru a crea conditiile īn măsură să determine aservirea celorlalte natiuni
corporatocratiei aflate īn fruntea celor mai mari corporatii, guverne si bănci. Asemenea
echivalentilor nostri din Mafie, si noi, asasinii economici, facem tot felul de favoruri. Acestea iau
forma īmprumuturilor pentru dezvoltarea infrastructurilor - centrale electrice, autostrăzi, porturi,
aeroporturi sau parcuri industriale.
O conditie a acordării acestor īmprumuturi este ca numai companiile de constructii si inginerie
tehnologică din tara noastră să se ocupe de respectivele proiecte. In esentă, cea mai mare parte din
bani nu părăseste niciodată Statele Unite, fiind pur si simplu transferati din
conturile de la Washington către firmele prestatoare din New York, Houston sau San Francisco.
Īn ciuda faptului că banii sīnt returnati aproape imediat corporatiilor membre ale corporatocratiei
(creditorul), tara care le primeste este obligată să returneze īntreaga sumă, plus dobīnda. Dacă un AE
dobīndeste un succes deplin, atunci īmprumuturile sīnt atīt de mari īncīt, după cītiva ani, debitorul
ajunge īn imposibilitatea de a le mai plăti. Īn astfel de cazuri, īntocmai cum procedează Mafia, ne
revendicăm partea care ni se datorează, ceea ce īnseamnă, de cele mai multe ori, una sau mai multe
din următoarele pretentii: control asupra voturilor din ONU, instalarea de baze militare sau accesul
la resurse pretioase, cum ar fi petrolul sau controlul asupra Canalului Panama. Desigur, debitorul
continuă să ne datoreze bani — si, uite asa, o altă tară se mai adaugă la imperiul nostru global.


Fragment din John Perkins - Confesiunile unui asasin econimc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leirn
mesaj 25 Jan 2010, 01:31 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



Fii ceea ce esti - Jean Klein

Tao Te Ching - Lao Tze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(kikki dee)
mesaj 25 Jan 2012, 01:39 AM
Mesaj #8





Guests






cartea “Secretul”-Rhonda Byrne a bătut toate recordurile de vānzări īn mai multe ţări ale lumii. Volumul este rezultatul unei cercetării minuţioase a scriitoarei pentru a afla răspunsul la eterna īntrebare “ Cum putem fi fericiţi ?”. Aceasta propune un set de sfaturi, un fel de reţetă universală pentru autocunoaştere şi atingerea fericirii. Īn esenţă, secretul constă īn a fi īn armonie cu lumea şi a cunoaşte şi utiliza legea atracţiei universale. Primii paşi īn a obţine fericirea constau īn a gāndi pozitiv şi a vizualiza tot ceea ce doriţi să vi se īntāmple. Asta e marele secret : ceea ce gandim se materializeaza fie ca sunt ganduri frumoase fie ca nu.

Probabil ca acum cam toata lumea a auzit de cartea asta -este foarte mediatizata ! Astept pareri de la cei care au citit cartea sau au vazut filmul .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jan 2012, 12:34 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Eliberarea de dependente" Deepak Chopra & David Simon Editura: "Paralela 45"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:48 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman