HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Ce...mai Citesc Copiii Voştri?
Frisky
mesaj 22 Jan 2009, 01:02 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 422
Inscris: 18 April 06
Forumist Nr.: 8.115



Pentru ca sărăcia limbajului nu vreau să se cuibărească prin neuronii adolescentului meu de aproape 18 ani, vă rog să-mi recomandaţi cāteva cărţi care să-l captiveze! Din fericire īncă mai citeşte..."dacă am ce, mama!"...deh...i-am bagat şi eu sub nas cāteva cărţi care să-l răpească din faţa computerului. După ce a citit pe nerăsuflate "De veghe īn lanul de secară" JD Salinger şi "Vānătorii de zmeie" Khaled Hosseini, pe restul le-a abandonat de la primele pagini. Mai mic fiind a fost fascinat de "Alice īn ţara minunilor", minunatele poveşti ale fraţilor Grimm, "Micul prinţ", seria Harry Potter, Jules Verne...aaa, şi-a recitit de ţşpe ori "Recreaţia mare" ...Arthur Conan Doyle şi Sherlock Holmes l-au ţinut sufletul la gură. Acum sunt īn impas, nu ştiu cu ce să-l mai ademenesc īn lumea cuvintelor. Aici sunt cāţiva care abia au depăşit pragul vārstei majoratului sau destui alţii ale căror suflete au rămas undeva tot pe la aceeaşi vārsta. Care a fost cartea pentru care aţi pierdut nopţile la 18 ani şi...nu numai, pe Terra anilor 2008 spre 2500? smile.gif

Mulţam anticipat. mwah1.gif




--------------------
Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 04:20 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman