HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> Buna. Sfat In Legatura Cu Adoptia Unui Caine Pechinez
ina
mesaj 28 Sep 2008, 06:11 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 28 September 08
Forumist Nr.: 12.022



Sunt noua pe aici dar am citit majoritatea posturilor de pe acest for de aceea m-am decis sa scriu si sa cer si alte sfaturi.
am doua pisici adulte dar o persoana apropiata de familie mi-a propus sa adopt un catelus pechinez in varsta de doua luni dar am anumite indoieli. de fapt marea mea teama este ca nu cumva pisicile sa-l bata(desi ele in general sunt fff dragastoase cu toti din familie) si sa-l priveasca ca pe un intrus in casa. dar in acelasi timp mi-e mila si de catelus ca nu cumva sa ajunga pe strada.
rugamintea mea este: cei care s-au confruntat cu o asemenea situatie dak pot sa-mi lase un msj cu parerea lor pt ca eu sunt intr-o mare dilema.
thx
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 29 Sep 2008, 07:55 AM
Mesaj #2


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Se poate intampla asa:






--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 29 Sep 2008, 01:31 PM
Mesaj #3


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ina, han.gif

Din cate stiu eu, daca ai putina rabdare si esti cu ochii pe ei in primele zile, o sa fie ok. Nu mai stiu pe unde citeam ca e bine sa il tii la distanta de pisici in primele zile, dar sa poata in acelasi timp avea contact: sa-l vada, sa-l poata mirosi (de la distanta)... sa se obisnuiasca cu ideea ca mai exista un animal pe teritoriul lor... Il poti tine in prima zi in alta camera unde pisicile nu au acces, dupa care sa-l iei de-acolo si sa las pisicile sa cerceteze "zona" si sa se obisnuiasca cu mirosul lui.... Nu stiu nici eu prea multe, poate vine SORIN si te lamureste, ca el pare sa fie plin de informatii tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 07:16 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman