HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cate Volume De Carti Cuprinde Biblioteca Voastra?
Mihai
mesaj 30 Jul 2008, 12:31 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Dupa cum mentioneaza si titlul topicului, sunt curios cate carti au in bibliotecile lor musterii de la Han.

Si procentual-aproximativ, cate dintre aceste carti ati citit?


Spune-mi cate carti ai in biblioteca pentru ca sa-ti spun cat de citit esti? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Marduk
mesaj 30 Jul 2008, 07:45 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana la "revolutie" si putin dupa biblioteca familiei adapostea cam 800 de carti, colectia completa a Magazinului Istoric, colectia completa a revistelor, Tehnium, Stiinta si Tehnica, Lumea. La putin timp am renuntat la multe volume din cauza lipsei de spatiu, a nevoilor financiare cat si a preturilor care au crescut de la o zi la alta. Pana in '89 cumparam carti deoarece comparativ cu alimentele si celelalte bunuri pretul cartilor era mic catre mediu, azi imi permit o carte cand si cand iar selectia este foarte grea. Acum in biblioteca mea se regasesc doar carti de valoare mai mult sau mai putin sentimentala, carti care m-au ajutat sa devin ceea ce sunt. Pot spune ca daca pana in '89 datorita lipsei de informatii citeam mult mai mult azi daca am nevoie de o informatie nu mai merg la biblioteca, caut pe net ori urmaresc emisiunile stiintifice la TV, totusi atunci cand am timp ma delectez cu cate o carte care chiar merita sa o ti in mana si sa te lasi cuprins de imaginatia existenta in paginile sale.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 6 May 2024 - 08:27 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman