HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

> Ghizi Spirituali
Khaarsha
mesaj 18 Jun 2008, 12:10 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 18 June 08
Forumist Nr.: 11.703



Majoritatea oamenilor simte, mai des ori mai rar, ca cineva ajuta, indruma, sfatiueste in mod subtil , dar eficient. Fenomenul a fost asociat cu intuitia, cu influenta unor persoane decedate care incearca sa ajute. Unii zic ca ar fi vorba de ingeri pazitori sau ghizi spirituali.
Aceste prezente se manifesta diferit, in functie de nevoile si constructia fiecaruia. Sunt persoane care colaboreaza cu ghizii lor doar atunci cand au neaparata nevoie, in acest caz prezenta avand de obicei o aparitie spectaculoasa, marcand puternic pe cel in cauza. Alti oameni comunica permanent cu acest ajutor , sfatuindu-se cu el mereu, in probleme simple sau complexe;auzindu-l zi de zi, in fiecare secunda, uneori nu mai fac diferenta intre el si ei insisi. Unii pun totul pe seama intuitiei, ignorand posibilitatea existentei unei prezente care e acolo ori de cate ori e nevoie, totul rezumandu-se la activitati (nu tocmai normale) ale creierului.
Sunt teorii ce sustin ca fiecare om are doi indrumatori, unul negativ altul pozitiv(nu neaparat bun-rau sau diavol-inger), care isi fac simtita prezenta in functie de natura problemelor, starea de spirit a "muritorului" etc.
Ce parere aveti despre existenta acestei "voci interioare" si cata atentie ii acordati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 02:00 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman