HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Patite In Concediu, Chestii hazlii
Rating 5 V
Cla
mesaj 17 Feb 2008, 04:07 AM
Mesaj #1


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Pe cand se mai putea merge pe Autoput-ul din Yugo, m-am oprit pe la Nis la o parcare.
Si am dormit un pic. La fel si turcul de langa mine...
Se trezeste si "Uuuah!!!" ooh.gif cry.gif
I l-or furat pe taica-sau, mort, pt ca nu l-a trimis cu avionul, ci l-a bagat intr-o lada, sus pe masina... rofl.gif

Mai aveti si voi de-astea? smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri (1 - 5)
Cla
mesaj 17 Feb 2008, 04:22 AM
Mesaj #2


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Pe cand eram odata in Grecia, am fost pe strada care merge (in Tessalia) de la Agiokampos inspre nord.
Si stam asa, la o branza, deodata vin niste biciclisti...
Vecinii mei din Nürnberg, de dupa colt... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tontoi
mesaj 1 Jan 2009, 02:36 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 274
Inscris: 15 April 08
Din: Intr-o gubernie
Forumist Nr.: 11.499



în maramu' cu bicicleta

la cât bagaj aveam mă simţeam un DROMADER epuizat. io mare viteaz mă grăbeam să ajung la Tabăra de Mândre Arte Preluca, cu o foame-n fizic de invidiat mă gândeam la o shaorma drool.gif

îl văd pe un moroşan coborând agale şi-l întreb

io: nu vă supăraţi....mai e mult până la Preluca?
moroşanu: amuu domnuu mieu...nu'i cu supărare, da' tu la şine meri în Preluca?
io: ştiţi... e o tabără acolo şi vreau să ajung, am auzit că sunt 12 km prin pădure
moroşanu: mai meri aci colea două case şi cobori în vale ş'ai ajuns
io: blink.gif mulţumesc frumos
moroşanu: să-ţ' şâe de benee

rofl.gif

eu ştiam că sunt 12 kilometri prin pădure, dar nu m-am gândit că urcarea spre Tabără îmi va lua patru ore.
mă simţeam pe la finalul urcării ca oamenii din Visul Ceh...care o văzut filmul nu cred că o uitat finalul.

Acest topic a fost editat de tontoi: 1 Jan 2009, 02:38 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Jan 2009, 02:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 1 Jan 2009, 09:30 PM
Mesaj #4


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Hahahaaaa rofl.gif Mi-ai adus aminte de un concediu de-al meu, nu mai stiu exact, 1978 sau '79.
M-am dus cu parintii pe Nera, cautam acolo "Cantonul lui Damian", asa îi zicea, nu uit cât traiesc.
Coborât din autocar, o luam pe jos. Pe undeva era cararea încolo, taica-meu avea ghidul.
Si o luam frumos... cald era ca naiba... si se arata ca avem ceva de mers.
Eu aveam de carat: Un rucsac cu toate chestiile de pescuit, bete de pescuit în mâna, un radio cu care ascultam Europa Libera ( laugh.gif ) si un cort cu tije de fier forjat, greu ca dracu.
Ne vine din fata un bade. Îl întrebam "Cât mai e pâna la Cantonul lui Damian?"
"Nu-i departe, uite taman aici dupa colt"
Acest "taman dupa colt" ne-a luat 4 ore si am avut de carat greu, greu... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 2 Jan 2009, 01:26 PM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Cla, că tot zisei de Cheile Nerei, tot prin zonă, mai exact la Lacul Ochiul Beiului, eram în vacanţa după liceu, cu un prieten, cu cortul. Ne-am instalat, mancat şi pe când spălam tigaia încep să se audă nişte mugete şi nu mult după aia apare o turmă imensă de tauri... nici o vacă, numai tauri! Aoleu, aveam cortul portocaliu, pulover cu roşu şi o teamă de care făceam haz-de-necaz! Repede, puloverul scos şi aruncat în cort, ne-am dat pe după brazi, că nu era niciunul în care să ne putem sui şi am aşteptat să treacă turma care nu se mai termina... după ce-au trecut, la câţiva metri de noi doar, am răsuflat uşuraţi şi ne-am pus pe râsete!

A doua zi, în drum spre cascadele Beuşniţei am întâlnit turma într-o poiană cu iarbă deasă unde urcaseră din ziua precedentă. smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 28 Feb 2009, 11:37 AM
Mesaj #6


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



mai hakana putin de cheile nerei, pe cheile carasului, linga pestera liliecilor, gaska cu corturi, mici de doua persoane, omul si colega...
noaptea ma trezeste colega de cort... se aude zgomot, trezeste repede ca a venit lupu... ma scol, mai uit afara, niste pisici ne lingeau blidele nespalate si le luceau ochii in noapte... iar eu si fraierul din cortul de vis-a-vis ne uitam ca prostii unul la altul
noaptea urmatoare, spalam blidele, ascundem mancarea... facem gimnastica, alea, alea... dormim... iar colega "scoala ca e groasa, sigur e un urs afara". m-am gandit urs nu cred, da poate... mistreti... ma ridic, scot nasul afara... se invarteau niste vaci in zona, probabil atrase de felinarul uitat aprins in mijlocul taberei.. de data asta iesisera din corturi ambii parteneri de tabara. ne-am salutat, am gonit vacile, am mai baut un pahar, si ne-am intors care in cortul lui cu promisiunea ca maine noapte poa sa fie orice nu ne mai trezim...
apuc sa atipesc, trage iar de mine sa ma trezesc ca se aude un zgomot, cineva ne umbla in blide, oare ce o fi afara... refuz sa cedez... ma intorc pe partea cealalta... in juma de ora ma trezesc in apa...
cortul era pe marginea raului, de la ploaia din amonte a venit apa mare, blidele lasate chiar pe marginea apei dupa ce le-am spalat au dat alarma... da si ce daca


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 03:47 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman