HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Ce Ati Visat Sa Deveniti Si Ce Ati Devenit?, Remember: "ce vrei sa te faci cand vei fi mare?"
fiica_lunii
mesaj 4 Feb 2008, 01:32 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Mi se pare interesant sa ne amintim ce ne doream cu ardoare sa devenim atunci cand in mintea noastra incepuse a se contura un ideal si in ce masura si-a indeplinit fiecare visul de devenire.
Aici ma refer in special la meserie, dar daca vreti sa extindeti si in alte sfere, nu e nici o problema.

O sa raspund eu prima, daca tot am deschis aceasta intrebare.
De cand eram o copilita si abia prinsesem creionul in mana imi placea sa desenez si sa pictez si visam sa devin pictorita. Mai tarziu, in scoala, toti profesorii de desen care i-am avut m-au incurajat sa-mi implinesc visul si sa merg la liceul de arta.... dar asta nu a corespuns cu dorintele intelectuale ale parintilor si iata ca am devenit contabila, meserie ce m-a adus cu picioarele pe pamant. De unde eram o romantica si o visatoare incurabila, nah ca m-am "vindecat". Am invatat sa practic aceasta meserie, sa o stapanesc.... dar nu o sa reusesc niciodata sa invat sa o iubesc. Sufletul meu ramane pe veci inchis undeva intr-o pictura.
Desigur ca am si pictat la viata mea destul de mult si cu succes, avand si ceva expozitii pe vremea cand eram la facultate (desigur faculta era de contabilitate sad.gif ), dar ulterior cand m-am angajat, am costatat ca munca de contabil cam ucide astfel de manifestari... si sunt cam 5-6 ani de cand e eveniment daca mai pictez o icoana-doua.

Va astept cu relatari despre voi.



--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 09:02 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman