HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

> Despre Hamsteri
Gavrochette
mesaj 1 Feb 2008, 11:00 AM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



M-am uitat bine si am vazut ca sunt topicuri despre toate animalurile, pana si despre rinoceri, numai despre hamsteri nu. Pai cum se poate dom'le asa ceva? blink.gif
Eu fiind o mare iubitoare de astfel de rozatoare pufoase wub.gif trebuia sa deschid deci un topic despre hamsteri - intrebari, nelamuriri, poze, povesti si orice altceva legat de ei. Pe cand eram cu fostul iubit, aveam crescatorie de hamsteri (no, glumesc, n-am avut decat 3), iar de Craciun l-am pacalit pe al meu sa-mi ia unul, deci am ceva experienta biggrin.gif

Pentru inceput, sa vi-l prezint pe ...Schumi rofl.gif









E un hamster rus in varsta de aproape 2 luni, curios, mancacios (s-a facut cat un porc de cand l-am luat laugh.gif) si caruia ii place viteza in roata lui, mai ales la ore foarte tarzii de noapte cand lumea doarme rolleyes.gif


Acest topic a fost editat de Gavrochette: 1 Feb 2008, 11:01 AM


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Gordin
mesaj 26 Feb 2008, 05:30 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



Salut,

Eu am avut 2 hamsteri, care s-au facut 8 hamsteri si apoi, prin nu stiu ce minune, intr-o dimineata, iar doi. Locuiau pe balcon, intr-un borcan de 10 l plus rumegus.
Masculul era slab si roscat, femela grasa si alba, il batea uneori. Le construiam loc de joaca in pat, tunele pe sub plapuma sprijinite in spray-uri goale pe care le colectionam la vremea aceea sorry.gif (rexona, 4x4 laugh.gif ). Masculul se pricepea la tunele, il puneam sa intre pe langa perne si iesea mereu la picioare, femela se speria si ramanea nemiscata intr-un loc pana ridicam plapuma. O data si-a facut si nevoile, mici, si a trebuit sa renunt la playground.
Cand la dadeam sa manance: morcovi, varza, oua ochiuri(albus, nu-mi amintesc sa le fi dat vreodata cascaval,hmm) isi umpleau falcile pana li se tripla capul si dobandea tot felul de forme geometrice ciudate.
Imi placea cand se curatau sau cand simteau ca se apropie cineva si incepeau sa lustruiasca borcanul pe interior. A propos de ros, pe telecomada veche aveam o tasta cu urme de dinti.

edit. in a treia poza, e hamsterul intr-o olita in miniatura?

Acest topic a fost editat de Gordin: 26 Feb 2008, 05:32 PM


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 10:31 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman