HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Rugaminte

Toate cāte vă vor zice vouă, faceţi-le şi păziţi-le; dar după faptele lor nu faceţi, că ei zic, dar nu fac. [Matei 23:3]

Forumul Ecclesia este dedicat exclusiv crestinilor de diferite confesiuni. Ateii si personanele care critica aceasta religie sunt rugate sa foloseasca forumul de Religie si pe cel de Filosofie.
Va multumesc pentru intelegere. (Figaro)

> Poate Un Om, Fie El Si Pastor, Sa Te Impiedice Sa Iei Cina, Luati si gustati ce bun este Domnul
Sanja Cristea Ti...
mesaj 4 Jan 2008, 09:46 AM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 243
Inscris: 4 October 05
Din: comuna Catina nr.107, judet Cluj,Romania
Forumist Nr.: 7.059



Va intreb acest lucru pentru ca am intalnit nu unul ci mai multe cazuri care mi se par de-a dreptul surprinzatoare: Cum poate cineva sa-ti interzica sa te impartasesti cu trupul Domnului pe considerentul ca el crede ca nu esti vrednic ? M-am dus in Corinteni, m-am dus la Cina de taina pe care a luat-o Domnul Isus impreuna cu ucenicii dar niciunde nu am gasit sa i se fi refuzat cuiva dreptul acesta. Nici macar lui Iuda nu i s-a refuzat acest drept, ba din cate imi amintesc Isus a zis ca acela care va intinde mana in blid si va manca la fel ca si ceilalti este vanzatorul.
Faptul ca un pastor te-a exclus dintr-o biserica, pe considerente cel putin dubioase,( dar chiar si sa nu fie asa-pacatul-daca eset pacat- marturisit este iertat) nu cred ca te poate impiedica sa iei cina in alta si cu alti frati sau chiar acasa la tine cand se aduna mai multi la rugaciune. Am inteles ca tu trebuie sa te cercetezi -Fiecare sa se cerceteze deci pe sine insusi-si asa sa ia Cina. Am auzit ca se poate lega gura unui prooroc dovedit mincinos dar nu am auzit sa ti se poate refuza dreptul la viata. Pentru ca Viata inseamna partasia cu trupul Domnului . Si in momentul in care tu, ca pastor , vii sa interzici acest drept pe motiv ca tie ti se pare ca acea persoana nu ar avea un cuget curat, fara sa stii starea de fapt a asa numitului pacatos, te faci vinovat de crima. Il condamni la moarte. Cine poate supravietui fara Domnul nu trei ani, nu un an , nici macar o luna?poate un trup care nu se hraneste o luna sa mai supravietiuasca? Sau nu cumva se intelege gresit dreptul de a lega si dezlega pe care l-a dat Isus celor ce vor pastori biserica Lui?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 06:38 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman