HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cumparaturi De Pe Net, din ce in ce mai multe magazine online, dar cat de valabile sunt?
mutulica
mesaj 3 Jan 2008, 12:31 PM
Mesaj #1


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu am stiut exact unde sa pun topicul, dar m-am gandit ca fiind un subiect de dezbatere, aici si-ar gasi locul

din ce in ce mai multi dintre noi cumpara online, in unele cazuri platesc in avans cu card, in altele ramburs la livrare. de ce am deschis topicul... pentru ca am cumparat de pe net o chestie (de fapt mai multe) pe care le-am platit cu cardul...
la livrare... a venit coletul, am semnat de primire.. baiatul s-a dus, eu am deschis coletul.. si am gasit o lista cu articolele comandate si platite... atit ca din lista respectiva ajunsese doar unul din articole

cei de la livrari au spus ca pachetul nu a fost violat deci ei nu au raspunderea a ceea ce era inauntru, iar cei de la care am comandat se jura ca au pus tot... caz in care mi-am pierdut brusc orice interes in a mai face cumparaturi virtuale... la care livrarea sa fie tot virtuala, doar banii mei sa treaca din virtual "account payable" in pierduti definitv...

o chestie mai altfel mi-a fost povestita de cineva care a cumparat online in tara... nu s-au potrivit masurile, a trimis lucrurile inapoi, dar ... in cele din urma, cand si-a recuperat banii acestia fusesera injumatatiti serios de taxele postale

eu unul... o sa prefer de acum inainte varianta pe incercate in pravalie... (nici nu imi explic ce naiba m-a apucat sa comand de pe net)


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 02:24 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman