HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Evenimentul Zilei - Nr. 5000
Mihai
mesaj 22 Nov 2007, 11:20 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Evenimentul Zilei a ajuns astazi la numarul 5000.
Un interviu interesant cu fondatorul Expresului, Mihai Carciog poate fi citit la http://www.expres.ro/article.php?artid=331678

QUOTE
Eu personal aveam actiuni la o societate care publica o revista care se numea „Infractorul” si care a facut atatia bani, incat cu ei am pus bazele „Evenimentului zilei”. Mai eram majoritar la „Academia Catavencu”, de cand s-a infiintat. Am avut 60%. Mai erau revista „VIP” si saptamanalul „Cuvantul”, unde am fost si sunt si acum majoritar.


ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Marduk
mesaj 3 Jul 2011, 12:20 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Multumesc, o informatie extrem de interesanta, ce vremuri, nu existau moguli, nu existau staruri de presa, totul era simplu si profitabil,


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Jul 2011, 01:54 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 3 Jul 2011, 01:20 PM) *
Multumesc, o informatie extrem de interesanta, ce vremuri, nu existau moguli, nu existau staruri de presa, totul era simplu si profitabil,

Daca habar n-ai ce se petrecea pe atunci , macar sa fi citit cu atentie interviul lui Carciog. Ce greutati faceau fesenistii, fedesenistii sau cum naiba isi mai spuneau pentru a impedica aparitia ziarului. Santajul principal era hartia. Dar n-au cedat asa dupa cum nici altii nu cedeaza in ziua de azi !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 3 Jul 2011, 07:43 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 3 Jul 2011, 02:54 PM) *
Daca habar n-ai ce se petrecea pe atunci , macar sa fi citit cu atentie interviul lui Carciog. Ce greutati faceau fesenistii, fedesenistii sau cum naiba isi mai spuneau pentru a impedica aparitia ziarului. Santajul principal era hartia. Dar n-au cedat asa dupa cum nici altii nu cedeaza in ziua de azi !

Intre Scanteia,organ al PCR si EV. Zilei,organ PDL si basist,aleg ,fara ezitare Scanteia pentru ca aia erau propagandisti de buna voie,in timp ce EV,Zilei e propagandist basist pe bani multi,de la bugetul, tarii,pe banii romanilor!Nesimtirea asa zisilor ziarieti de la EV, Zilei este platita cu banii romanilor,cu reclame de la bugetul tarii,altfel ar da faliment de ieri,nu de maine! Propagandistii Scanteii imi sun simpatici in comparatie cu guzganii basisti de la eV,Zilei ori Romania LIbera????!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 03:25 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman