HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Ajunge! Posturi Tv Boicotate Definitiv.
denise
mesaj 9 Jul 2007, 09:36 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Azi am facut ceea ce trebuia sa fac de mult -am scos din lista de programe Prima TV! Maine urmeaza OTV (sau cum termin mesajul, nu cred ca mai am rabdare pana maine).

Ca voi toti ...butonez in nestire telecomanda pana gasesc ceva la care merita sa ma uit, imediat cum incep reclamele (care acum nu mai sunt 'pauza de reclame', ci in pauza dintre reclame mai vezi cateva minute dintr-un film ciuntit).

De ce am inceput cu Prima? Pentru ca este postul cel mai dezamagitor. Postul Carcotasilor, al Copiilor spun lucruri traznite etc. (chiar aveau cateva emisiuni bune, nu mi le amintesc acum) a devenit cel al emisiunilor 'Tradati in dragoste', 'mame de imprumut' etc (etc. pentru ca nu le stiu, dar mai sunt cateva pe acelasi model) culminand cu ce mi-a fost dat sa vad azi - cateva secvente din emisiunea 'curat-murdar' (nu stiu daca ii spune asa, nu am vazut inceputul, dar cam asa am inteles din 'sigla').

Nu are rost sa vorbesc despre ce am vazut, emisiunea este eminamente sordida, macabra... nu poate fi urmarita, atat din cauza 'ambientului' cat si a personajelor - expresia 'cer palme' e prea blanda.
Ce mi se pare dincolo de limita bunului simt e faptul ca indivizii astia vand pe post de 'reality' niste facaturi evidente. Si aici vine si intrebarea mea: au voie?! Din cate stiu, in vest, cand este demascata o emisiune 'aranjata' se lasa cu scandal si amenzi.

In fine ... nu mai vreau sa acord Primei TV sau OTV-ului nici acele 5 minute de 'rating' , cand butonand , 'siderata' de ce-mi vad ochii uit sa merg mai departe. Nu pentru ca-mi place ce vad, ci pentru ca efectiv ramai perplex.
Nu sunt de acord cu cenzura, sintagma 'schimba programul' nu mai e atat de eficienta - schimb eu, dar pana gasesc ceva trebuie sa trec prin canalele cu ..produse intestinale (cum le-am zis azi intr-un comentariu 'impricinatilor') - asa ca le sterg de tot din lista. De ce sa-mi stric ziua, pofta de mancare, stomacul, dispozitia...?

Imi pare rau de Iantu, de Huidu si Gainusa ca se complac in cloaca aia. Macar la OTV Diaconescu inoata mai mult singur prin scursori .

Nu stiu cat de coerenta am fost , dar ideea e urmatoarea - la ce post TV renuntati definitiv?

Lista mea e abia la inceput:
1. Prima TV (inlocuit cu Animal Planet - merita sa-l vad de doua ori)
2. OTV (inlocuit deocamdata de AXN)
3. Canal D (tocmai l-am adaugat si pe asta - au niste emisiuni copiate dupa big brother de ti se strepezesc dintii- tot 'aranjate') - pun Discovery sau Euronews, vad eu.


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 01:59 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman