HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

 
Reply to this topicStart new topic
> Transferuri
Eclectic
mesaj 18 Jun 2007, 04:28 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Va invit ca, in cadrul acestui topic, sa vorbim strict despre transferuri.

Pentru inceput, va propun sa dezbatem presupusele treceri ale lui Chivu si Mutu la Barcelona.
Totodata, ce parere aveti despre campaniile de transferuri din aceasta vara ? Ma refer la cele din campionatul intern.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 23 Jun 2007, 07:43 AM
Mesaj #2


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



In perioada transferurilor se fac tot felul de diversiuni pentru a induce in eroare concurenta. Cand iti doresti un jucator la echipa, e intelept sa nu anunti presa, pentru ca daca presa afla, afla si adversarii si nu o data s-a intamplat sa intervina pe fir o echipa adversa care sa ofere mai mult pentru jucatorul pe care ti-l doreai tu la echipa in calitate de manager.

Ziarele scriu tot felul ca sa-si vanda marfa... Chivu spune ca nici macar nu a fost contactat de vreo cineva de la Barcelona. In cazul in care ar trece la Barcelona, ar fi titular incontestabil pe postul ocupat in prezent de Belletti parca. Se mai scrie de interesul lui Inter Milan pentru transferul fundasului roman. Acolo pe postul lui Chivu ar fi Materazzi care a evoluat si la Cupa Mondiala, dar daca ce spun ziarele este adevarat, si anume ca Materazzi a afirmat ca paraseste echipa daca Chivu este transferat, inseamna ca temerea fundasului italian ca va sprijini banca de rezerve, este explicabila.

Mutu dupa parerea mea ar ramane in Italia, pentru ca s-a vazut ca fotbalul italian i se potriveste cel mai bine. La Barcelona nu cred ca va fi transferat si nici nu ar avea loc la echipa.

In campionatul intern s-a vorbit de aducerea lui Diego Tristan la Steaua din postura de liber de contract. Eu nu cred ca va veni. Sau ca Becali nu-i da drumul lui Thereau decat pentru 3 milioane. Nici asta nu cred ca va fi adevarat, pentru ca Thereau din cate am inteles si-a exprimat deja refuzul de a mai juca la Steaua, iar Becali spune ca daca Thereau nu va juca atunci va fi suspendat. Ce "destept"! De parca ar juca Becali in teren, nu Thereau! Pai daca Thereau vrea sa plece, nu poate fi obligat sa joace la Steaua, altfel va intra in teren si va rata toate ocaziile ca sa fie lasat sa plece, nu?

Se vorbeste mult si se spun lucruri neadevarate despre adevaratii jucatori pe care echipele pun ochii. Eu astept finalizarea perioadei de transferuri care este intotdeauna agitata.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 26 Jun 2007, 11:00 AM
Mesaj #3


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Thierry Henry a fost transferat la FC Barcelona pentru suma de 24 de milioane de euro !! smile.gif
Fostul atacant al lui Arsenal a semnat un contract pe 4 ani dupa ce a evoluat in echipa "tunarilor" vreme de 8 ani.
Ramane de vazut daca si cat de bine se va adapta la noua echipa.

Barcelona are acum un atac formidabil prin Messi si Henry, iar Ronaldinho in spatele lor. Sunt curios daca mai ramane loc pentru Eto'o printre titulari. De Mutu nici nu se mai pune problema. laugh.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:22 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman