HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

> Rugaciune Puternica
naicu_cristina
mesaj 9 Jun 2007, 07:22 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 13 August 06
Forumist Nr.: 8.542



Se spune timp de 9 zile de marti, tinand o lumanare sfintita aprinsa. Dorinta se implineste la sfarsitul perioadei.
Eu nu credeam foarte mult in asta, recunosc, dar am tinut-o si ma rugam pentru un serviciu pe care mi-l doream. In fiecare zi de marti mi se intampla ceva: chemata la interviu, rugata sa trimit CV pe mail, sunata de sefa mare ..... marti 12 iunie se implinesc cele 9 marti si deja saptamana asta mi s-a aprobat cererea de angajare cu data de 15!!!



"Sfanta Marta, ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciue.
Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului in casa ta din Betania, te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum:
......................aici se spune dorinta, aceeasi cele 9 marti la rand ....................................
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Se spune Tatal Nostru o data.
Si de trei ori: Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin.

Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 04:05 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman